Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Na začátečníka je to dobrý výkon. Ten šnek jsi dělal od oka nebo jsi měřil průběh síly z natahovacího bubnu?

:-) si projdi tohle vlakno + Markuv youtube kanal MBCorp + jeho stranku o 8mm kamerach a filmech http://8mm.wz.cz/ a tuhle vetu odvolas... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátečníka je to dobrý výkon. Ten šnek jsi dělal od oka nebo jsi měřil průběh síly z natahovacího bubnu?

 

 

Zase je ale třeba uvést že pan Kavalír se podílel na rekonstrukci pražského orloje a s takovouto činností , kterou zde vyvíjím , se může setkávat denně.

Tudíž se na celou věc může koukat z druhé strany .

:D

 

A já se na to dívám ze třetí strany. Strašně vás chlapci obdivuju. Až dojde na ten armagedon nebo to tady všechno sežerou kobylky a sežehne slunce, tak Marek Boháč s Kavalírem tady budou z prachu a písku šmrdlat novou civilizaci, dávat jí smysl a řád. A já se budu někde v křoví snažit rozšmrdlat oheň. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to nezdá , ale není to tak složité jak se to tváří. Dúležité jsou dle mého tři věci : 1, správné vybavení 2, nějaké ty znalosti 3, nejdúležitější - moře času.

Věřím tomu že pokud by se sehnalo správné nářadí , dělička , všechny moduly , soustruh , pilníky ,  vrtáky , atd  , vyrobili by jste si každý jak tady jste vlastní mosazné závažové hodiny jedním čtrnáctidenním kurzem . Ještě donedávna jsem neměl tušení jak se vyráběli ozubené kolečka v 16tém století a strašně obdivoval staré mistry jak to v tak mizerných podmínkách zvládly,  dokud jsem neměl děličku v ruce a nezatočil si , abych zjistil jak je to jednoduché . Spousta věcí má snadné řešení , jen je třeba vědět jak. Mě ze všeho nejdéle zabere přemýšlení jak udělat to či tamto.

 

ps: předělal jsem to na 13 zubů a je to lepší , video udělám časem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže můstek hotov , vlásek zkusmo také , krokové kolo sníženo na 13 zubů a i tak vydrží na jedno natažení 57 hodin .Vše to pohání pružina z běžného prim budíku , ale zkrácená na polovinu aby se tam vešla , budík vydržel 25hodin takže to péro jede na 400% :-) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...