Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nemá náhodou někdo tušení kolik zubů má kolečko pohánějící měsíc v lunárních hodinách ? , nikdy jsem to na vlastní oči neviděl .

Na wiki jsem se dočetl ze měsíční ciklus trvá 29,5 dní , za tu dobu oběhne malá ručička 59x ciferník .

A protože jsou měsíce dva tak by mělo kolečko mít 118 zubů , ale to je jen můj odhad.

Nevím zdali skutečně má být zobrazována fáze měsíce , nebo spíš kolikátý den v měsíci je , to by pak bylo 120 zubů nebo 122 ? .

U některých hodin jsem viděl čísla označující den v měsící spřažný na společném kolečku s měsícem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá náhodou někdo tušení kolik zubů má kolečko pohánějící měsíc v lunárních hodinách ? , nikdy jsem to na vlastní oči neviděl .

Na wiki jsem se dočetl ze měsíční ciklus trvá 29,5 dní , za tu dobu oběhne malá ručička 59x ciferník .

A protože jsou měsíce dva tak by mělo kolečko mít 118 zubů , ale to je jen můj odhad.

Nevím zdali skutečně má být zobrazována fáze měsíce , nebo spíš kolikátý den v měsíci je , to by pak bylo 120 zubů nebo 122 ? .

U některých hodin jsem viděl čísla označující den v měsící spřažný na společném kolečku s měsícem.

Den v měsíci má 31 dní, když je měsíc kratší ,musíš ho přehodit ručně.  , normálně se to u kapsáčů dělá tak, že kolo dne v měsíci má zubů 31 a je to zpřevodováno tak, že na kole mezi hodinovým a dnem v měsíci je  kolík nebo vačka a to jednou za 24 hodin přesune o den. a pro možnost rychloposuvu je tam páka . U hodinek je systémů víc můžeš to udělat třeba podle Primek záleží na Tobě.

Měsíční fáze jsem měl přesvědčení že má   59 zubů kůli tomu půl dni, kde  na hodinovém kole je kolík nebo vačka která zapadá do kola měsíční fáze 2 x za den, ale  zrovna tady takový stroj nemám takže to nevím na 100%. Ale měsíce nejsou dva :) . J   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiří9: Měsíce jsou stopro dva , pohybuje se ve výseči půlkruhového okénka a ten druhy je zakryt . Jakmile ten jeden spadne do novu druhý začne vylézat na druhé straně. Takže se vlastne po měsící střídají měsíce :-) .

 

Daemonultimate: Díky  , užitečné .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiří9: Měsíce jsou stopro dva , pohybuje se ve výseči půlkruhového okénka a ten druhy je zakryt . Jakmile ten jeden spadne do novu druhý začne vylézat na druhé straně. Takže se vlastne po měsící střídají měsíce :-) .

 

Daemonultimate: Díky  , užitečné .

Na číselníčku ano jsou naprotisobě namalované dva a vylézají z výřezu.

Ale na obloze je jenom jeden  :hannibal:    

   Jirka

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto z ruky nemáš šanci dosáhnout lepšího výsledku. Máš dvě možnosti:

 

1] udělat si vlastní matrici, ve které výřízneš skalpelem předtištěná čísla a tou překryješ vlastní ciferník, nějak ji tam uchytíš a nasledně ty otvory vyplníš barvou

 

2] necháš si tu matrici (samolepici) vyříznout někomu na plotru a následně to vyplníš a odlepíš.

 

Jedině tak dosáhneš hezký výsledek, jinak to bude vždy rozplizlé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...