Přejít na obsah

Seiko Legenda - Želvy


People

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No mě to taky nikdy nepřišlo, protože jsem měl jenom seika, ale potom jsem "přivoněl" bohužel i k jiným značkám. Např. Alpina, Squale, Precista. Záměrně jsem vyjmenoval hodinky v podobné cenové hladině. Do té doby jsem byl šťastný. Každopádně si nemyslím, že by to bylo špatně je to spíš vlastnost.

 

 

Zajímalo by mě, jak ta korunka chodí na Grand Seiko diverech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak. Proto jsem to srovnával s adekvátními monster Seikama. Doposud jsem míval šroubovací korunku snad jen na Seamaster bondovkách a pak na Seamaster Planet Ocean a to srovnat nejde. Tam to nebylo na hraně strachu s ní něco dělat. Asi se to musí trochu obrousit a sednout si vůči sobě.

 

Jinak hodinky dělají radost. Úplně si je spojují s válením se u vody a s časem pohody. Doufám, že na ně na podzim nebudu koukat jen jako na vzpomínku na tenhle čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viklání korunky na amfibiích může být pro někoho úsměvné, ale závit jde zašroubovat s naprostou jistotou i po lahvi vodky. Měl jsem 7 amfibií a nikdy nebyl se závitem problém. Další moje zkušenosti jsou Orient Ray v pohodě, Seiko Monster v pohodě, SKX009 nic moc extra, 7002 tragédie, podařilo se mi závit strhnout.

Je to škoda, že teď, když se mi po třech letech konečně začaly želvy líbit a dokonce vážně uvažuji o jejich pořízení, se vynořily tyhle informace. Hodinky z druhé ruky 4x dražší než nové amfibie a člověk aby se radoval, když na něho nevyjde křivej armovák nebo strženej závit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pozor na to, že u želv ten trik s pootočením korunky zpět, aby se snadno chytil závit, nefunguje. Tedy aspoň u některých. Monstra jsou proti želvám v tomto lepší. A když jsem porovnával chod korunky třeba s victorinox INOX, tak to jsou želvy úplná tragédie. Ty inoxy měly tak precizní chod, to se nedá srovnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trik se zpetnym tocenim funguje u vsech zavitu. Je to treba vylozene zachrana u cyklistickeho sroubovaciho stredu, ktery dokazou nekteri umelci pekne strhnout.

5etter: tento tyden se mnou zelvy jezdily do prace skoro kazdy den takze takovych 240 km ustaly bez nehody - doufam ze to bude platit i nadale :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Musím se podělit o dnešní ranní zážitek. Včera jsem si chtěl spravit čas. Každý den +15s, takže brzy jdou dost napřed. Nicméně nejsem autobusák, spíš nedochvilný, takže pro mě cajk. Chci udělat korekci času. Odšroubuji korunku, počkám si na celou, cca 59s, klasika. V tom telefón, šéf, dílna, telefón, jednání, domů, spát, vztávat, do sprchy, osušit hodinky a ku_va! Odšroubovaná korunka. Takže nedochvilný deb_l. Zkusím fén jestli se orosí sklíčko. Fénuju, nic. Zašroubuju korunku, dám na ruku, nosím celý den a pořád nic. Žádné zapaření, vuf. Tolik ke kvalitě Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Nevím, jestli je to úplně otázka sem, ale nemá někdo přímé srovnání s mini želvama? Líbí se mi klasický tvar želv, ale jejich rozměr už mám asi za hranou na každodenní nošení. Mini se mi v tomhle zamlouvají víc, jen se mi nelíbí přesun korunky na pozici třetí hodiny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mini Želvy holt nejsou Želvy, no. Je to taková úlitba pro decka, ale tatove nosí ty plnotucne :-)

 

:)

 

Nevím, jestli je to úplně otázka sem, ale nemá někdo přímé srovnání s mini želvama? Líbí se mi klasický tvar želv, ale jejich rozměr už mám asi za hranou na každodenní nošení. Mini se mi v tomhle zamlouvají víc, jen se mi nelíbí přesun korunky na pozici třetí hodiny..

 

Já mám dost úzký zápěstí (16-16,5 cm) a je to sice na hraně, ale dá se to. Jak píše Frantík, Mini Želvy nejsou Želvy. Mít korunku na 4 hod, byla by to jiná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako majitel těch malých a předchozí majitel velkých, pokud se srovnáš s rozměrama a hmotností, bez velké. Ta korunka u malých je dost vystrčená a i když jsem snažil sebevíc, stejně mám pod ní na ruce mozol.

Na druhou stranu tah 20-18mm na malých je lepší než 22-20 na velkých želvách, ale jde si pomoct tahem ze Strapcode 22-18mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...