Přejít na obsah

Bulova Moonwatch Re-Edition


Daemonultimate

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 699
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Zdravím, dají se tyto hodinky koupit někdy v Čechách nebo přes nějaký eshopu u nás individuálně objednat? Ebay a Amazon nepoužívám a pro jeden nákup ani používat nehodlám.

Díky za info.

 

 

Je možné je někde v Praze vyzkoušet, připadne koupit?

 

V černé verzi už je máme na prodejně. Tu klasickou očekáváme v řádu dní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude i verze s ocelovým náramkem?

 

Doufám, že ano. V prosinci bychom měli vědět víc. 

Věřím ale, že i kdyby nakonec nebyla (což se snad nepotvrdí), půjde náramek doobjednat samostatně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady pozor, jestli se nepletu, tak verze s řemenem má jinak vrtané nožky a tah tedy nesedí.

 

Pravda, četl jsem teď v jedné z recenzí. Díky za upozornění. Tudíž budu shánět původní verzi 96B258.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle moonwatche snad jediny v aktualni nabidce Bulovy pod spravou Japoncu stoji za pozornost, nebo jsem neco prehledl?

 

Ony i ty Curv se zahnutým strojkem jsou poměrně zajímavé. A za mě určitě ještě Devil Diver ;)

Ostatní věci už jsou spíše o vkusu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám z nich trochu rozporuplné pocity. Podle téhle diskuze http://www.thedivewatchconnection.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=48508 byl na Měsíci prototyp, který se sériově nikdy nevyráběl a tedy ty původní Scottovy hodinky jsou zřejmě jediným existujícím kusem daného modelu. Nikde jsem nenašel informaci, jakým strojkem byly osazeny, podle téhle stránky https://www.watchtime.com/featured/the-history-of-bulova-through-10-milestone-bulova-watches/ to byl "accutron chronograph", tzn. ladičkový kalibr. Ten prototyp Bulova nijak obchodně ani technicky nevyužila, takže na Měsíci sice Bulovy skutečně byly, ale tenhle model na ně jenom odkazuje, není tam přímá souvislost - na rozdíl od Speedmasterů, které můžete mít skutečně ty stejné, jako v  dané době používala NASA, protože ty stejné se v té době daly koupit (s mírnou nadsázkou)  v každém švýcarském hodinářství. 

 

Ovšem našel jsem další článek, podle kterého existují ještě minimálně jedny další hodinky stejného modelu, jako byl měsíční prototyp https://wornandwound.com/bulova-used-universal-geneve-get-moon-can-get-one-today/ A byly (prý) osazeny švýcarským kalibrem od Universal Geneve (zřejmě Valjoux 72) a nemají na ciferníku logo Bulova. Scottův prototyp prý byl záměrně "designován" tak, aby co nejvíc připomínal Speedmastery od Omegy, na které už astronauti byli zvyklí.

 

Takže to vypadá, že "reediční" hodinky mají s Měsícem společné jen to, že i prototyp smontovala (o výrobě se tak úplně mluvit nedá) Bulova a že vypadají skoro stejně, jako ten Scottův prototyp. Podle vrypů na sklíčku asi původní hodinky neměly ani safírové sklo, No a teď co s tím, jsou to "monwatche", nejsou to "moonwatche"... Já z nich mám podobný pocit, jako z quartzových "Speedamasterů" z Číny :-/.

 

V každém případě by ale Omega měla změnit ten vychloubačný nápis na "moonwatch" Speedmasterech :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega v těchto letech používala safír? To asi těžko že? Zvlášť pro NASA kde je potřeba aby se sklíčko nerozbilo. 

On tu snad někdo tvrdil, že Omega pro NASA používala safír? To sis asi něco špatně vyložil.

 

Poznámka o safíru nebyla míněna jako kritika, že by snad ten měsíční prototyp byl šunt, který "neměl ani safírové sklo" (abys musel hned startovat, že Omega ho taky neměla, že?), ale jako konstatování, že i/ani v tomhle ohledu se reediční hodinky Bulovy s prototypem zřejmě neshodují - "zřejmě" proto, že nevíme, z jakého materiálu to sklo u prototypu bylo, s jistotu nevíme ani to, jakým kalibrem byl ten prototyp osazený. Z různých poznámek to vypadá, že i Bulova prototyp měl hesalit, ale oficiální potvrzení jsem nikde nenašel.

 

K tomu kalibru ještě doplním, že v té době měla Bulova v nabídce jen jeden chronograf se třemi subciferníky - model Stars and stripes, který používal kalibr Valjoux (7736). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...