Přejít na obsah

Tourbillon v budiku B90


Rybiz

Doporučené příspěvky

Ahoj Chlapi.  Tak když už tady máme tu B-90 . Musím se také pochlubit s mím výtvorem. Pracoval jsem na něm zhruba 2,5 měsíce.

A postupem času bych něco jak technicky tak na číselníku změnil . Ale je to prototyp tak u něj si to můžu dovolit.

Vzhledem k pracnosti neplánuji další výrobu.  Video mi nejde vložit tak skusím  vložit odkaz až ho vytvořím  Jirka

post-5568-0-53434100-1451316707_thumb.jpg

post-5568-0-08863100-1451316708_thumb.jpg

post-5568-0-61055700-1451316708_thumb.jpg

post-5568-0-23459500-1451316710_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tyyjo, chlapi, tohle mi hlava nebere o) Jaktože pomalu ve stejnou dobu vzniknou na různých místech dva stejný výrobky? To jste normálně museli spolupracovat! :-)

 

To ne budík je kompletně včetně číselníku a zpracování stroje, včetně technických řešení jenom moje práce

.

Měl jsem a mám v hlavě jiný projekt pro radost. Ale náhodou jsem viděl foto, tak jsem si řekl, že to nebude zas tak složité .

A že ho vyrobím také je to  skvělý nápad.  A že to vymyslel  Bregvet a je to jeho patent už v roce 1795  i když to v podstatě nikdo nedělal pro svou pracnost tak to byl machr.

 

Původně jsem chtěl použít budík Junghans z kterých dělám židovské budíky ,ale nevešel by se mi tam Tourbillon . Pak jsem přemýšlel ,že bych krok udělal menší z jiného stroje,  a mám dokonce jeden vyroben . Ale nakonec jsem to zavrhnul  je to HES tak krok je z něj i když setrvačku jsem stejně na průměru sesoustružil o cca 2mm aby se mi to tam lépe vešlo.

 

Takže jsem se Zamyslel  nad provedením stroje, které jsem vlastně převážně řešil za pochodu při výrobě jednotlivých dílů. Chtěl jsem přidat ještě jednu komplikaci, ale nakonec jsem ho už chtěl mít do komce roku hotový . Tak je to Finální prototyp č 0001 Jirka

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásná práce. Těším se na NO.0002 a další :photo:

Díky  .

Další neplánuji, ale třeba mě někdo přemluví    Jirka

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tourbillon B90 No.2 nyni v provedeni "FLYING TOURBILLON". Tentokrat ve strohem provedeni, bez ficur typu rezerva natahu atd. (to uz byla nuda :-)). Jako obvykle pouzity POUZE soucastky z budiku B90 pri zachovani plne funkcnosti (zvoneni plus zaregulovano)

Flying Tourbillon je typ, kde klec s krokem a setrvackou se otaci pouze na jednom (spodnim) cepu tak, ze cely Tourbillon pusobi dojmem volne umisteneho v prostoru. Poprve byl zhotoven v roce 1920  Alfredem Helwigem.

 

Tradicne video ZDE: 

 

PS: Pro Martara: Verim v prekonani smrticiho designu cifru 1 cifrem 2 :-), co rikas na hand-made fterinovku na turbu?

PPS: Pro Jiri9: Jdes do toho?

 

post-41412-0-67476900-1452433116_thumb.jpg

post-41412-0-90589200-1452433117_thumb.jpg

post-41412-0-94949300-1452433118_thumb.jpg

post-41412-0-98638200-1452433349_thumb.jpg

Upraveno uživatelem F.P.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D  Klidně bych do toho šel ale nemám už budík HES .  Ale pěkné .

Jedině to udělat z něčeho jiného.   Ale alespoň mám na čím přemýšlet Jirka      :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře moje ješitnost mi nedá  :hannibal: a beru výzvu .

Nejdřív  musím najít jiný  stroj ,na přestavbu, portože HES  se shání špatně.

Pak se časem ozvu.

Jinak Můj Hes chodí za 24 h 55 sec do plus a na 29 h 5 sec do +  holt se projevuje tah pera .  

Rezerva chodu je cca 31 h. mohlo by to být i lepší ale mě to stačí . 

 

:hannibal:    Jirka  :)

post-5568-0-04261700-1452451979_thumb.jpg

post-5568-0-51447300-1452451979_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako vyzvu jsem to zrovna nemyslel......

 

HESy mam jeste dva, mohu prenechat (kupoval jsem je v Liberci po deviti stovkach....). v pripade zajmu SZ.,

 

Ja uz je potrebovat nebudu, dvouosy, triosy tourbillon, a tourbillon s vodotryskem prenecham nasledovnikum....

 

P.S.

Ta roztomila pravopisna chyba na ciferniku je schvalne ?? jo, SRI, uz je to opravene...

 

A jeste....Breguet obdrzel kralovsky patent az v roce 1801, viz napr.: http://www.breguet.com/en/history/inventions/tourbillon , tolik k upresneni....

 

Tak at nam to tika !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...