Přejít na obsah

Alpina Alpiner 4 GMT


Bells

Doporučené příspěvky

Tak pár fotek v novém kabátě - Hirsch Tiger. Je to jen na rychlo, takže časem přidám něco lepšího, kde bude i řemen více vidět. Každopádně jsem s touto kombinací maximálně spokojený, hodinky mi konečně sedí přesně tak, jak chci, řemen je neskutečně pohodlný a hodinkám opravdu sedí, dokonce díky lehkému bombírování při pohledu zvrchu přesně kopíruje linii zakončení nožiček a vypadá to, jakoby to byl originální řemen právě k těmto hodinkám. Paráda, konečně trefa přesně do černého.

 

post-25778-0-76704400-1451295042_thumb.jpg

 

post-25778-0-48607200-1451295084_thumb.jpg

 

post-25778-0-81698700-1451295084_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 383
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky a s přítelkyněmi se to má tak, že asi ne každá je tak tolerantní, já tu svou pomaličku nahlodávám a stále víc a víc povoluje, teď už je do jedněch Alpin taky zblázněná, takže je konečně nákaza úspěšně aplikována a zabrala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, "našiel" som ich pod stromčekom :clap:

Trocha ma trápi origo kožený remeň, nesedí dobre na zápästí, v tej hrubšej /bombírovanej?/ časti je dosť tuhý, neprispôsobuje sa zápästiu, a naopak v časti kde sa zapína, tak tam v dôsledku tvaru a prevedeniu spony je nutné ho dosť "prelamovať", takže nepredpokladám dlhú životnosť. Pozerám, že ty si už prezul. Vyzerá to super.

A asi som trochu rozmlsaný z Monsterov - lumi nie je veľmi silná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální řemen je vážně nic moc, mě se ho sice naštěstí podařilo vytvarovat do potřebného tvaru, ale i tak to nebylo úplně ono, nebyl tak pohodlný, jako jiné, mimo jiné já ani moc nemusím ten vzor krokouše, takže jsem hned od začátku věděl, že hodinky půjdou na něco jiného. Pár kombinací už jsem zkusil a musím říct, že jednoznačně nejlepší je teď ta poslední, kdy jsem hodinky dal na Hirsch Tiger, teď perfektně sedí, řemen je hodně univerzální, pohodlný, prostě super, takže jsem maximálně spokojený. Nevypadají špatně ani na meshi, docela jsem si na něj nakonec zvykl a je taky dobrý, no a samozřejmě se ještě těším na tah, který budu taky řešit, takže nějaké tipy, na co Alpinery hodit máš a nebo zkus něco úplně nového a nezapomeň i vyfotit, ať se to tu trošku zaplní různými kombinacemi :)

 

Jinak měří někdo z majitelů přesnost? Já měřím od prvního dne a byl jsem na +5,5 s/den a v tomto týdnu to začalo i klesat, momentálně jsem na 4,2 s/den, takže to vypadá, že přesnost by mohla být velice dobrá, pokud si to sedne ještě víc, ale i do těch 5 s mi to přijde fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě přidávám několik dalších fotek s Hirschem Performance Tiger. Řemen je to skvělý, mě osobně sedí ze všech řemenů, co jsem kdy měl asi nejlépe, neuvěřitelně pohodlná kombinace a i skvěle vypadá, prostě super a musím říct, že i ta vyšší cena je v tomto případě adekvátní.

 

post-25778-0-52075400-1451918280_thumb.jpg

 

post-25778-0-51704700-1451918322_thumb.jpg

 

post-25778-0-82761700-1451918322_thumb.jpg

 

post-25778-0-12370300-1451918323_thumb.jpg

 

post-25778-0-38224800-1451918323_thumb.jpg

 

post-25778-0-64612200-1451918323_thumb.jpg

 

post-25778-0-30731000-1451918324_thumb.jpg

 

post-25778-0-61943300-1451918324_thumb.jpg

 

post-25778-0-00864300-1451918324_thumb.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tvar pouzdra je Moonům a dalším Omegám dost podobný, což beru jako velké plus, protože pro Omegy mám samozřejmě taky velkou slabost :) Ciferník ani tak tlustý nebude, ale datum je nejspíš skutečně utopené dost nízko, alespoň to tak vypadá a právě díky lupě, která je v datovém okénku se poté datum zvětší na požadovanou velikost, jinak bych na to asi musel mít dalekohled :) Nevím proč to tak je, jediné co mě napadá, že díky nadstavbě GMT je strojek tlustší a díky tomu je pak datový věnec víc utopený, ale to nemůžu nijak potvrdit, protože čistě jen strojek s touto nadstavbou jsem nikde neviděl. Základem je Sellita SW 200 a jak je tam dodělané GMT můžu jen tipovat, ale myslím si, že bude právě vyhnané někam nahoru a proto to všechno. Zase lupa v datovém okénku je zajímavý detail a líbí se mi to, do teď jsem žádné hodinky s něčím takovým neviděl, takže je to příjemná premiéra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Tigeru super, dobra kombinace, ja se pres svatky kousnul na Albatrosu a porad zvazuju origo tah nebo neorigo neco ze Strapcode, atd. Nevim jestli me bude stvat v pripade neorigo absence "kulateho" dilku u pouzdra

 

Sakra proc ma original tah ten lesteny stred, nebyt toho tak ho beru hned

post-37307-0-08470300-1452104868_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem dan83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné kombo, vlastně to mám podobně, akorát ty pilotky jsou u mě Startimer Pilot chrono Big date :)

 

K tomu tahu, mě se teda nejvíc líbí tak, jak je, takže i s tím leštěným středem, přece jen hodinky na sobě mají i leštěné plochy, takže to k sobě pěkně pasuje. Ovšem kdyby ti ten leštěný střed hodně vadil, tak by asi neměl býtp roblém to přebrousit a vyřešeno, na neoriginální tah bych se asi vykašlal, tím, že tam nebudou koncovky k pouzdru to bude podle mě vypadat blbě, u meshe se to dá ještě zkousnout, tam to tak holt je, ale tah bych chtěl jedině přesně navazující.

 

Jinak já musím říct, že teď díky Tigeru mě choutky na tah i docela přešly, alespoň na nějakou dobu, prtoože Tiger je vážně super, no uvidíme, tah se dá objednat kdykoliv v budoucnosti a pokud si hodinky nechám nějakou dobu, tak by se určitě hodil do kompletu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda musím říct, že poslední dobou se mi Alpiny začínají zamlovat čím dál víc. A k tomuhle konkrétnímu modelu skutečně sluší snad jakýkoliv typ obutí. Gratulace!

 

Já děkuju, myslím, že i ostatní vlastníci jsou za ně velice rádi, hodinky jsou to vážně super.

Jinak mě zaujala i kombinace s červenou, kterou jsem našel u někoho na WUS.

 

post-25778-0-32408100-1452342475_thumb.jpg

 

Podobnou kombinaci jsem měl původně v merku s Hirsch Robby, ale nakonec to dopadlo na TIger, ovšem už teď vím, že by to vypadalo skvěle a proto bude Robby hned další v pořadí :)

 

 

Musím říct, že mne tohle vlákno hodně ovlivnilo :-) chtěl jsem původně koupit jiné hodinky, ale na cestě jsou Alpiny (byť nakonec z řady Startimer).

 

Tak to jsem rád, že budou na foru další Alpiny, pěkně se tu začínají rozrůstat. Sám mám momentálně ještě jedny Startimery, viz další vlákno, které jsem zakládal http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/87912-alpina-startimer-pilot-chrono-big-date/

O který model přesně se jedná u tebe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...