Přejít na obsah

Laco vs Archimede


blackwhit

Doporučené příspěvky

Ještě než jsem zjistil, že pilotky nejsou prozatim moje gusto, měl jsem před-vybrané přesny tuty Archimedy. Co mně k tim táhlo je zejména skvělá výška pouzdra pouze necelých 10mm. Dle mého názoru spolu s lug-to-lug a tvarem pouzdra mnohem důležitější parametr, než průměr bez korunky. Co mně ale nakonec zvyklalo od koupě je průhled na strojek s nulově zdobeným nebo vůbec nějak dekorovaným strojkem ; jasně, na ruce na to nevidíš, ale za patnáct Palackých se mohli trochu snažit. Za podobný peníz jsou např. Steinhart ve verzi Premium - někomu se ty zlaté ručky nelíbí, mně moc:

http://www.chronoshop.cz/steinhart-premium-line/steinhart-navb-uhr-44-premium-automatik

 

Pokud bys do toho nechtěl z kraje tolik investovat, ty již zmíněné pilotky od firmy Tisell (konkrétně 40mm verzi s Miyotou) mohu více než vřele doporučit:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/86434-poraďte-s-výběrem-pilotek/?p=1606575

post-37766-0-21050100-1455475627_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než jsem zjistil, že pilotky nejsou prozatim moje gusto, měl jsem před-vybrané přesny tuty Archimedy. Co mně k tim táhlo je zejména skvělá výška pouzdra pouze necelých 10mm. Dle mého názoru spolu s lug-to-lug a tvarem pouzdra mnohem důležitější parametr, než průměr bez korunky. Co mně ale nakonec zvyklalo od koupě je průhled na strojek s nulově zdobeným nebo vůbec nějak dekorovaným strojkem ; jasně, na ruce na to nevidíš, ale za patnáct Palackých se mohli trochu snažit. Za podobný peníz jsou např. Steinhart ve verzi Premium - někomu se ty zlaté ručky nelíbí, mně moc:

http://www.chronoshop.cz/steinhart-premium-line/steinhart-navb-uhr-44-premium-automatik

 

Pokud bys do toho nechtěl z kraje tolik investovat, ty již zmíněné pilotky od firmy Tisell (konkrétně 40mm verzi s Miyotou) mohu více než vřele doporučit:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/86434-poraďte-s-výběrem-pilotek/?p=1606575

steinhart jsem taky koukal, ale ten je na me uz moc - 44mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem se o pilotky taky zajimal a zjistil jsem, ze Laco se od Archimede lisi hlavne tvarem pouzdra a zejmena nozicek. Na prvni pohled si toho clovek nevsimne, ale schvalne si najdi fotky z boku. Archimede ma nozky zahnute, Laco rovne. Obecne asi bude na ruce sedet lepe A, ale to je asi individualni. Laco spis cti tradicni tvar, co vyrabeli.

Takze, pokud chces tradici a historii, ber Laco. Pokud je ti sympaticke Archimede, ber ty. Pokud to chces jen zkusit a nevis, jestli ti to sedne, ber Tisell. Ne kazdy totiz pilotkam prijde na chut. Osobne bych tolik penez za starou myotu asi nedaval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne všechny Laco mívaj ty podivný rovný nožky. Pokud ale vybíráš v rámci těch, tak určitě předem vyzkoušet, ty nožky jsou nejen rovný, ale i celkem vysoko, takže to celý vypadá tak trochu divně a asi to vyžaduje specifickou ruku.

Normální pouzdro:
861688-augsburg-slide04.jpg

vs. rovný nožky:
1137_laco-flieger-memmingen-5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevypadá to divně, jen se prostě snažili udělat to co nejvěrněji podle historické předlohy. Což bohužel ne každý dokáže ocenit.

Já bych třeba na B-Uhr nechtěl žádný nápis na ciferníku a když už, tak určitě ne Archimede, když nejsou z původní pětky. Jo a sice se dá snadno vyměnit, ale ten řemen s jedním nýtem vypadá jako vtip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, při výberu jsem číhal taky na Archimede... Když nevezmu v potaz to že řemen se jednoduše přehodí tak při výběru ten jeden nýt opravdu nevypadá dobře jakoby ,,tomu něco chybělo".. Ale zase mají menší světlost pouzdra což je asi plus.. Naštěstí se Laco vleze pod košily, i když je vlastně nosím venku :D :D :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já jsem byl před rokem v Chronoshopu a jasný cíl byly pilotky Laco Augrsburg, tedy ekonomická verze s Miyotou. Koukal jsem se i na Archimede, libily se mi vice tvarem pouzdra, zacal jsem o nich uvazovat, ale vite co me od nich odradilo? Ze nemaji svitici vterinovku a vubec slabsi luminiscenci nez Laco. Svitici vterinovka byla proste moje podminka, pres to nejel vlak. Jsem tedy jiz rok hrdym majitelem Augsburgu a nemuzu si je vynachvalit, jedine, co me trochu mrzi je, ze nemaji antireflex a vodotesnost jen 50m. Pokud clovek chytne uhel pohledu, ze nerusi odraz na krystalu, tak vypadaji uzasne kontrastne, bilozelene indexy na cernem ciferniku. Jsem rad, ze indexy nejsou ciste bile, je to fakt skvela kombinace, tak jak to je. Strojek zpocatku nevynikal presnosti (+17 s/den), ale odvazil jsem ho postelovat a ted, kdyz jsou na ruce delaji zhruba -3 s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tiež uvažujem o pilotkách a mám podobný problém, najradšej by som kúpil Stowa (je v 5ke a má ETA + dobré spracovanie), od Laca (AUGSBURG) ma odrádza práve tá Miyota stroček, ARCHIMEDE Pilot 39 H je pre mňa asi taký zlatý stred aj keď nie je v pôvodnej 5ke : veľkosť 39mm príjemné na nosenie, ETA strojček, verzia H bez nápisov, superlumina C3, modrené ručky, možnosť dokúpiť safir s AR , dobrá cena .

 

http://www.archimede-uhren.de/uhren/pilot/automatik-39h.html

 

post-41342-0-72681700-1460665123_thumb.jpg

 

ale poslednú dobu mi začali vratať halvou aj SEIKO SARG 009, také pekné univerzálky s military look-om ...?

 

http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/sarg009

 

post-41342-0-50542700-1460665188_thumb.jpg

 

tak teraz neviem , aký máte názor ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ještě k tomu cukání nebo zastavování vteřinové ručičky. Mám Laco 1925 Flieger Aachen s Miyotou už dva roky a nikdy se mi nestalo, že by vteřinovka šla nepravidelně nebo dokonce tak divně, jak na tom videu. Ani o žádném zastavení vteřinovky nevím. 

 

Co se přesnosti týče, ze začátku jsem to měřil a dělalo to cca plus/mínus 30 vteřin za týden. Dnes to již neměřím, ale v práci máme jednotný čas, podle kterého je seřizuji, občas porovnám a jdou na minuty přesně vždycky, vteřiny neřeším. Takže za mě jsem s Miyotou spokojen. 

 

A co se týče hodinek, pořád mě baví se na ně koukat, nádherný cifr s opravdu dobrou lumi, krásný broušený pouzdro a korunka a pořádnej koženej řemen. Jsou skvělou volbou pro mechanické "začátečníky" nebo jako ekonomická varianta druhoválečných pilotek/beobachtungsuhr. A safír je samozřejmě i po dvou letech netknutej.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

koukam po pilotkach. Mam dotaz, obhaji si cenu Archimede v porovnani s Laco? Je rozdil jen strojek nebo jeste v necem je Archimede lepsi? Historie znacky je spis asi na strane Laco, ne?

 

Laco delalo uz pro nacisty, zatimco Archimede je (snad jim nekrivdim) myslim to samy co Stajny - kopirka, co koupi komponenty a necha to slozit v nejaky montovne v Nemecku. Nemyslim si ale, ze by se ten finalni produkt i komponenty nejak zasadne lisili, co se tyka kvality.

 

Me osobne design Laco nic nerika, takze z tech dvou spis Archimede. 39mm i 42mm fliegry jsou myslim pomerne nositelny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laco delalo uz pro nacisty, zatimco Archimede je (snad jim nekrivdim) myslim to samy co Stajny - kopirka, co koupi komponenty a necha to slozit v nejaky montovne v Nemecku. Nemyslim si ale, ze by se ten finalni produkt i komponenty nejak zasadne lisili, co se tyka kvality.

 

Me osobne design Laco nic nerika, takze z tech dvou spis Archimede. 39mm i 42mm fliegry jsou myslim pomerne nositelny. 

 

tohle bych o Archimede určitě netvrdil

 

http://www.ickler.de/en/home/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zrovna na tehle fotce mi prijdou super. Ta usekla rucicka a kriz z lumi je proste genialni.. oni to v tom iwc vymysleli dobre :)

 

38mm asi taky dobry, jen nevim, jestli by me nestval 18mm pasek. Rozhodne me nikdy nenapadlo, ze tech 20mm, co mam na všech hodinkach, by bylo nejak zbytecne moc..

Upraveno uživatelem dwg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

V plném rozsahu podepisuji. Lépe bych to neřekl.

 

 

 

Ahoj, taky jsem to řešil a nakonec jsem skončil u Archimede Pilot 42 s datumem, který se tam asi moc nehodí, ale já ho na hodinkách mám  rád a nevadí mě, druhý mám Archimede Pilot 45 s růčo nátahem a ty jsou taky v pohodě, jestli netrváš vysloveně na Švýcarský Etě, tak asi s tradicí pilotek jsou na tom Laco líp, mě se třeba naživo ale víc líbí Archimede a tak jsem u nich skončil... :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...