Přejít na obsah

Existuje něco jako kvalitní quartz?


odjinud

Doporučené příspěvky

Myslím že o povedenějším a pohodlnějším netřeba diskutovat.

 

 

Teď nevím, jaks to myslel, ale mně to spodní provedení vyhovuje jednoznačně víc.

 

Díky pánové, také mi jednoznačně více vyhovuje provedení na druhé, tedy spodní fotce od 123.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam kaliber ISA  Cal 9500 / 1010 

tech info tu: http://www.isaswiss.com/public/ftp/mouvements_docs/technique/9500-1010.pdf

 

potom je 4Hz aj chrono kaliber ISA Cal 8172 / 220 

Upraveno uživatelem Chocholusik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Současně nemám na mysli něco ultra drahého. Úvaha je, že slušné mechaniky jsou už za cca 15-20 kkč, tak že kvarc by mohl být cca za 1/2 - 2/3 ceny a současně dávat vyšší výkon.

 

Napadají vás nějaké takové hodinky?

 

 

Quartzy s cenovkou okolo 10K a výše bývají tady na fóru kritizovány právě kvůli ceně. Hodinky pěkné, ale za tu cenu už můžeš mít mechaniku.

 

"Výkon" u hodinek bych asi ani neměřil, ale kdyby ano, tak quartz by asi ve většině disciplín vyhrál. A nemusel by být ani nějak extra drahý. Další věc je kvalita zpracování pouzdra, která může být u levnějších kousků problém.

Spolehlivost samotného strojku je ošemetná věc, protože vyměnit celý strojek nebývá problém a je to levné. Takže místo pravidelného servisu strojku, který je běžný u mechanik, se může, pokud je to nutné, provést rovnou výměna celého strojku.

 

Moje quartzky se za první měsíc předešly o 3s, což se mi zdá přijatelné.

Strojek je Ronda  5030.D, rozebíratelný a opravitelný strojek se 13-ti kameny.

Udávaná životnost baterie 54 měsíců.

post-18310-0-85250800-1457561029_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

hoši Seiko tuna monocoque je nástroj, ne fashion "tuna" jako SBBN015/017 ;)

Když už chci pohodlné hodinky tak si koupím oblekovky :)

Patnactky jsou fashion hodinky? Ale notak :-)

 

Btw 123 je tvoje obvykle jmeno, nebo jsi tu fungoval i pod jinym ?

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám léta quartz Orienty a super. Snesou toho neskutečně moc, k tomu za malé peníze. Ale je to o vkusu, někdo asii nemusí.

Ted si říkám že mám těch baterkáčů (quartz + digi) nějak moc. Většinu nenosím a ani to nemám v plánu. Jsou to sbírky. 

Asi budu muset zajít k hodináři a nechat vyndat baterie, abych je neničil.

Upraveno uživatelem lukas.78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lack71

SWISS MILITARY by CHRONO.....někdo si jen odfrkne, ale jsou to fotogenické chrono - hodinky s překvapivou přesností. Kolega je nosí už čtvrtým, pátým rokem a je velmi spokojen.

post-41922-0-95756900-1457690778_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, jestli jsou Quartz až tak levné. U mých Citizenů mě hodinář strašil cenovkou za nový strojek asi 6000,- (naštestí jen zlobila baterka, ale i tak, jen akumulátory v solárech stojí několikanásobně víc než celý low end strojek), další Certiny (ETA 988.333) na tom nebudou lépe. No a takový Casio ProTrek nebo Oceanus - to je do velké míry taky o strojku.

 

Kvalitní quartz se tedy určitě dělá, jak strojek, tak pouzdra (třeba Rado). Jenže asi těžko dosáhnou na cenu 100k, za kterou se tady celkem běžně nabízejí mechaniky. Osobně to už považuju za okázalou spotřebu (tedy čím víc to stojí a húř funguje, tím líp)... ale třeba jen závidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...