Přejít na obsah

Basilejské postřehy 2016


Viktor

Doporučené příspěvky

naprostý souhlas kromě konce posledního odstavce ....... navíc jsem zjistil, jak bylo tendle tejden jeden den teplo, že mě ty hodinky vlastně na ruce serou, páč se pod nima potím ...... takže sem si opět potvrdil, že hodinky sou stejná pyčovina jako guma u trenek

 

*nicméně díky za report

 

To povídáš pořád dokola a stejně je na tu ruku zase dáš :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 103
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

To povídáš pořád dokola a stejně je na tu ruku zase dáš :-D

jasný, ale přehazuju to zleva doprava .... podle toho jak to pálí ..... úplně na hovno, zbytečný pohyby ..... čas jít k lékaři

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že ten invenční potenciál je daný faktem, že mechanické hodinky jsou věc zbytná narozdíl od nezbytných novych technologií. Určitý anachronismus bez primárního cíle. Tím je v současnosti estetika. Technické určení už žádné mechanické hodinky nemají. Na vše jsou tu tišťáky. Zároveň nejsou hodinky levným zbožím. 4000 ? za ucházejicí mechaniky budou měsíčním příjmem člověka v hodně bohaté cásti světa. To vše podle mě brzdí nástup nových designových i technických inovací. Prostě je to be classic. A k tomu stačí pošmrdlat modely z dob zlaté éry. 50-70 leta 20. Stol. A be classic často jde ruku v ruce s tradicí. A tradice často jde ruku v ruce s trvalou hodnotou. A za to lidi zaplati. V době, kdy spottřební kolotoč s kurvítky ve věcech nutí k nadprodukci, něco, co funguje x let, je do jisté míry exkluzivita, kterou si nechají výrobci zaplatit. Tak proč se hrnout do experimentu, když kopírováním historie lze ověřeně dobře vyžít. Proč by rolex vymýšlel nový model, když daytony nejsou k sehnání a akcionáři vrní blahem. Podle mě normální stav a my jsme fanouškovská obec, která to vnímá citlivěji než ostatní

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Rolex akcionáře nemá.

 

 

S tím invenčním potenciálem bych to tak černě neviděl. Třeba B.R.M., Chaykin, Zeitmaschine, Urwerk do jisté míry a další nezávislí. A samozřejmě Ulysse Nardin má mnoho vychytávek. Je to spíš dané tím, že na hodinkách asi moc nových komplikací k vymyšlení není. Proto se může zdát, že se všechno opakuje a už tady někdy bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne skor na tom vsetkom vadi pristup medii. Vsetko su oslavne clanky jake su vsetky nove hodinky paradne a akosi sa straca kritika. V poslednej dobe vacsina online medii stratila sudnost. Tudor je snad najvacsim zadavatelom reklamy pre hodinkee a podla toho tak aj vyzeraju clanky. Ablogtowatch sa tiez kazdemu pcha do riti. Wornandwound este ako tak poskytuju aku taku protivahu, avsak su mali a tak sa nedostanu na vela eventov.

 

Chyba mi proste priamociarost aku bolo citit z Romanovho postu. Co sa tyka mna, tak tohto roku to jednoznacne zvalcoval rolex, ako tak tudor. TH, Omega, GS slabota. Glashutte to zvladli, nomos nula bodov, rovnako sinn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za report, zajimave pocteni, sic ne v pozitivnim duchu, ale je to tak. Jsem rad, ze se toho nekdo ujal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co Oris Sixty Five?

Ty se mi líbí fakt hodně.

Takový poctivý jedoduchý hodinky... v dnešní přeumělkované době plné hodinářský komplikací beze smyslu, mě hrozně lákají.

Kdysi mě podobně zaujaly Longines Legend Diver, ale ty Orisky žeru ještě víc.

Jojo, je vidět, že všechny pořádné hodinky už byly vyrobeny, ale že když se jejich remake povede, že to je pořád nádhera.

 

post-1118-0-70378500-1458502324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bereme to tu vážně jinak? Když bychom udělali povrchní bilanci nejfrekventovanějších témat, tak se tu dohromady také motáme v kruhu. Evergreeny jsou stálice na trhu s vintage předlohou a známou analogií evoluce modelové řady. Je to ověřený model, který zjevně funguje ato nejen u hodinek. Velikáni na trhu produkují přesně to, co jejich zákazník očekává. I v naší "hodinkové" sektě vzbudí větší zájem každoroční zdražování Rolexu a prodloužení ručky o dva milimetry , ale takřka nulový zájem tvorba AHCI a mikrobrandů. V současném nastavení trhu a spotřebitelských preferencí si ani nedokážu představit srovnatelný produkt, který by trumfnul konkurenta s tučným backgroundem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim a stejne tak souhlasim s Romanovym komentarem. Prijde mi, ze fura znacek ztraci jasnou identitu a svuj vyrazny ksicht (napr. IWC uz nekolik let). Pridavanim dalsich a dalsich modelu vlastne rozreduji svoje portfolio (napr. zminene Zenith) a chybi mi posun nejakym smerem, drajv, vize. Retro jede, osobne ho mam taky rad, ale nekdo to zvlada (napr. Oris potapky), nekdo hur (Longines ma dost povedenych kusu a na druhe strane kolekce jsou nemastny neslany sracky s silenyma datumkama apod.) a nekteri se v tom uz jenom placaji (Zenith). V moderni linii je te jeste vetsi bida obzvlast u velkych producentu a tady vyhravaji spis mensi brandy (napr. polarizujici Damasko, ktere ma jasny smer, design a koule bez potreby kohokoliv kopirovat) nebo Nomos (ktery se taky ale zacina nejak placat na miste) a i u tech je videt vyhoreni (Stowa aktualne tragedie, Sinn taky bida). Kdyz se podivam na Omegu a jejich dalsi a celkem zbytecne iterace puvodne smrncovnich Planet Oceanu (muj nazor), stejne jako pokus o komercni vytezeni moonwatchu az na kost, tak mi to pripomima Millerova Krtecka :).

 

Nejlip z toho vychazi jednoznacne Rolex, ktery jede pomaloucku tu svou, pozvolna inovuje, obcerstvuje modelove rady a dlouhodobe vsechny prakticky valcuje. Tudor je znovuobjevena hvezda, ale taky se mi zda, ze zbytecne devalvuje (viz peckovni trojka Black Bay, do ktere se "nasilne vklicily" all black a broznovky). Podle me, kdyby nechali jen trojlistek cervene, modre a cerne a jen upgradovali na inhouse, tak udelaji dlouhodobe vic bodu. Z 36 mm verze mam ponekud rozpacite pociti kvuli "masivnosti" ciselniku a rucek, ale celkove spis OK a se stavajicimi Black Bay se vubec nebijou.

 

Chyba mi proste priamociarost aku bolo citit z Romanovho postu. Co sa tyka mna, tak tohto roku to jednoznacne zvalcoval rolex, ako tak tudor. TH, Omega, GS slabota. Glashutte to zvladli, nomos nula bodov, rovnako sinn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady tak pročítám, tak reakce veskrze rozpačité.

Já bych to tak černě neviděl, zvykli jsme si na velký boom, zejména po přelomu první desítky nového věku.

Teď odvětví trochu po tom rozmachu ubylo dechu a invence, musí se objevit nová krev a karavana pojede dál.

I letos se pár koukatelných novinek objevilo, je pravda, že spíš v retro a vintage , ale proč ne, třeba pro mě je to jen plus, design se mi líbí a oživit ho novými technologiemi a materiály - já kvituju kladně.

Mimochodem.. a platí to více oborech- veletrhy jsou spíš místem setkávání a získání kontaktů  než místem k revoluční prezentaci  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam skor pocit ze absencia inovativnosti u klasickych vyrobcov nazenie vietor do plachiet vyrobcom smart watches kde je velky priestor na realizaciu. Skor ci neskor asi viacero tradicnych vyrobcov bude musiet ponuknut aj takuto alternativu. Myslim ze ten trend uz aj zacal. Bude zaujimave sledovat ci swiss makeri budu vediet konkurvat apple a googlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...