Přejít na obsah

Kytary a kytaristé


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

cfde0d533f7eb7702a97b320041ba6e9.jpg

 

 

Jelikož akustika je v Česku a půjde ke stvořiteli (Huberťák Kučera) na osazení snímačem, tak jsem po 30 letech oživil tátovu sestavu, SG Deluxe od Jirky Kozla někdy z roku 71 a původní Rockman by Tom Scholz někdy z roku 82. Kytaru jsem už cudně oprášil na jednom příjemném večeru s ostravskými muzikanty. A teď jsem ještě dal do Rockmana nové baterky a voil?, hraje to a zní to skvěle. Přepínače by pravda chtěly vyměnit, musím zjistit, jestli to někdo repasuje. Takový milý oživovač vzpomínek.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa do toho ako veľmi nevyznám, značka Bull, je to akurát dedičstvo a páči sa mi tá farba :frusty: lšIo mi tu skôr o túto úžasnú dievčinu, nebude sa mi ani chcieť veriť, že ju nepoznáte :) Tina S, na väčšine videií má 16 rokov, dnes asi 18 a to, ako si dáva každú pesničku s ľahkosťou, prehľadom, nič prehnané... No som z nej proste unesený už istú dobu... Dávam link na "the best of" ale odporúčam si pozrieť celé verzie ;)

 

post-38180-0-80643900-1471169633_thumb.jpg

Upraveno uživatelem petik16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasňa-vintage SG,to je bomba!Rockmana neznam,pres jakej aparat to davas?

Rockman je zvuk, kterej určitě znáš...Jestli jsi teda někdy slyšel kapelu Boston s jejich uhlazenýma kytarama. Jejich kytarista Tom Scholz to vymyslel. Byl to tenkrát sen každýho muzikanta...tohle mít. Než se toho člověk nabažil a vrátil se k lampě. I když Boston je kapela, která se hraje dodnes a mě se i přes jejich trochu popíkovskej přístup stejně furt líbí. Myslím, že Scholz výrobu a práva na Rockmana někdy v devadesátých letech prodal Dunlopu. Další osud nevím. Pak jsem práci v hudební branži ukončil.  

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně tvrdím, že právě lampa ukáže, jak kdo to hodně przní. Každej ubrnk nebo proznění nehraný struny je na lampě slyšet ixkrát víc, než zabalený do tranzistoru, mosfetu, Digitechu a já nevím do jakejch udělátek. A taky jde o to, jakou muziku člověk hraje. Když jsem hrál metličku nebo bigbít, měl jsem pokud to šlo vždy A+B bednu a celolampu hlavu. Z krabiček jsem na dokrmení používal jen Tube Screramer a myslím nějaký delay. U undergroundu (to byly moje úplný začátky) jsem měl lampový dělaný combo s koncem EL34 a předseílením 12AX7A a Boss Overdrive, kvákadlo Dunlop a flanger Electro Harmonix. Dnes už docela žádaný veteránský efekty. No a když jsem naonec přistál v rakouský estrádní kapele, měl jsem zpočátku malý lehký kombíčko, abych se vůbec slyšel a multiefekt Boss ME5. Tam bylo všechno a nic. Nakonec jsem hrál už jen přímo do mixu přes multiefekt. Tahat se s těma krámama se mi už prostě nechtělo. Nikdo by to u týhle muziky ani neocenil. Jo adyž jsem si občas zahrál v bluegrasový kapele, měl jsem tele a jel jsem jen načisto. Buď před Fender Blues de luxe, ale většinou přímo do mixu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky trochu přispěju s nějakejma basama. Mám tady bílýho Rickenbackera 4003, jeden z nejlepších lidskejch vynálezů. Ten gumově-drnčivej zvuk jsem hledal celej život. Koupil jsem ho v roce 2013, udělali limitku o 15 kusech. Letos mě trochu naštvali, podlehli tlaku a vyrobili dalších 15 kusů.


post-61-0-84592800-1471537207_thumb.jpg

Jedna z fesťáčku

post-61-0-62482600-1471537263_thumb.jpg

 

A slušně odřenej - už z výroby - bezpražcovej Fender Jaco Pastorius Tribute Custom Shop, z něj teče med..

post-61-0-14416400-1471537464_thumb.jpg

post-61-0-35885600-1471537481_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju, máš tam taky krásný kytary!

Ten Jazz Bass je fakt úchylárna - je to odřený přesně tam, kde to měl Jaco, všelijak zašpiněný, orezlý, umolousaný, ale je to samozřejmě jemně seřiditelnej, pečlivě postavenej Custom Shop nástroj..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...