Přejít na obsah

Nové Mako a Ray - pár dotazů


karel hb

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji, tim je rozhodnuto :guitar: jdu hledat kde nejlépe koupit :)

 

Před pár dny jsem pořídil modré Ray II na tahu na schoeneuhren.de, platba převodem, celkem s dopravou 188,-E, hodinky přišly za 3dny od objednání. Celkem fofr :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi překvapilo. Čekal jsem od nich hlavně pěkný ciferník. Na automaty s touhle cenou určitě vynikající přesnost. Doma mám ke srovnání automaty jenom dražší Steiny OO s klasickou ETou, kde mám horší přesnost - stabilně +6s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lumi mi nepřijde tak hrozné, večer mám hodinky na nočním stolku, kde svítí pidilampička a od cca 22hod. do cca 4 do rána je čas čitelný, dále nevím. Mezi 4. a 6. hodinou, kdy vstávám, se nebudím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Mal som oboje (Ray2 a SKX009). U Orientoch je omnoho lepsi chod lunety. Presny, solidny mechanicky klik bez akejkolvek vole, no tym ze je v profile skosena, tak sa tazsie uchopuje). Orienty maju hacking a handwinding (F6922), indexy pekne ramovane v kovu akoby aplikovane a podla mna lepsi bracelet. Na druhu stranu maju Orienty horsiu lumi, mensiu a smiklavejsiu korunku, tym padom sa s nou horsie manipuluje.

 

Dnes skor porovnavam Ray so Seiko korytnackami, kvoli strojcemu a myslim, ze oboje maju v hodinkovnici miesto vedla seba. Korytnacky su sportovejsie zatial co Ray svojim usadlejsim dizajnom vhodne aj ku koseli resp aj tam kde korytnacky (podobne ako SKX) uz nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som oboje (Ray2 a SKX009). U Orientoch je omnoho lepsi chod lunety. Presny, solidny mechanicky klik bez akejkolvek vole, no tym ze je v profile skosena, tak sa tazsie uchopuje). Orienty maju hacking a handwinding (F6922), indexy pekne ramovane v kovu akoby aplikovane a podla mna lepsi bracelet. Na druhu stranu maju Orienty horsiu lumi, mensiu a smiklavejsiu korunku, tym padom sa s nou horsie manipuluje.

 

Dnes skor porovnavam Ray so Seiko korytnackami, kvoli strojcemu a myslim, ze oboje maju v hodinkovnici miesto vedla seba. Korytnacky su sportovejsie zatial co Ray svojim usadlejsim dizajnom vhodne aj ku koseli resp aj tam kde korytnacky (podobne ako SKX) uz nie.

A co se tyce nejake "aury" hodinek, kdyz je Ray 2 vedle koritnacky nebo skx, maji ...charakter nebo takoveho neco? Prijde mi, ze skx nejsou expy, ale nechteji jimi byt - nemiri jejich smerem, jsou to proste divery se svym vzhledem a dobrou funkcnosti. Jsou jake by divery mely byt - odolne, diky jejich lunete se i v neoprenovych rukavicich daji postelovat a jdes si uzit vody, navic maji jakysi design, ktery je jejich. Libi se mi ehm takx ten bily cudlik co jezdi na cernym cifru No a pak ty Ray 2 na me pusobi z fotek ze se mi libi, pac tam neni to druhy tlacitko a design je cisty a i logo Orientu asi zkousnu, ale nevim jak pusobi nazivo. Nejsou moc tuctove co se diveru tyce? Nevim jestli to je to spravne slovo, ale mozna to vyjadruje tak nejak kam mirim... Nekdy na ne musim zajit mrknout... Lakaji me. A jsou mensi nebo to dela taky ta luneta?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ray/Mako USA davaji co do zpracovani a dojmu SKX na prdel, jenze SKX maji tu svoji auru a historii. Kazdopadne Orienty stoji za to vyzkouset, protoze to jsou hodne povedene potapky, co maji svuj styl a nic moc nekopiruji. Jedinne, co jim chybi do vyssiho levelu je safir s AR. Ale treba kvalita tahu vcetne spony dava na prdel i takovym LHC ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...