Přejít na obsah

Tudor - prosba o identifikaci


Tudor

Doporučené příspěvky

Zdravím, rád bych poprosil o identifikaci hodinek, které u mě přistály. Děda je dostal před víc jak 25 lety na služební cestě na Dálném Východě. Budu rád, když se o nich dozvím víc. Omlouvám se za ostudnou fotku, dodám lepší

post-2397-1195466761.jpg

Upraveno uživatelem Tudor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ciferník je šedivý, obsahuje nápisy TUDOR Oyster Prince date-day, v dolní části pak Rotor self winding. V horní části ukazatel dne v týdnu, na třetí hodině pak datum pod "lupou". Na víčku nápis"original oyster case by Rolex Geneva. Na korunce je logo Rolexu.

Jsou to tyhle? Jinak gratuluji, jsi šťastný člověk :smile_anim:

post-1097-1195469941.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se zeptat uživatele "steel", ten je myslím dost fundovaný ohledně Tudorů. Jinak cenu můžeš odhadnout podle ebaye. Záleží i v jakém je máš stavu. Zřejmě by to chtělo kompletní servis. To nebude levné, ale pak budou jako nové a budeš mít na dědu skvělou památku :king:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jdou, tak bych do nich nevrtal a jen si užíval. Jsou moc pěkný, sice pro začátečníka jich je škoda, ale parády ještě nadělaj hodně. Jdu prohrabat šuplíky.

 

Ješte se přimlouvám za kvalitnější fotku.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem...prošel jsem si fórum, protože jsem technickej hračička ale zatím nepotrefenej hodinkama. Učarovaly mi Prim automaty "televize" s černým číselníkem a monoskopem, tak pokud by někdo chtěl nabídnout nějaký kousek v opravdu pěkném stavu, nepohrdnu.

 

Taky bych se rád dozvěděl, kdy se televize vyráběly a jestli měly nějakou souvztažnost k tehdejšímu rozmachu a popularizaci TV v ČSSR?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tvé otázce o ceně: záleží, v jakém jsou stavu (pouzdro - vrypy,škrábance?; ciferník, ručky - koroze?), ale z toho co jde na fotce vidět, vypadá, že jsou zachovalé.

Jinak ze stáří a tvého popisu vyplývá, že se jedná o staré, původní Tudory - v podstatě Rolexy (stejné pouzdro, ciferník, ručky, korunka - pouzdro a korunka dokonce takto signovány) se strojkem ETA (to je ten rozdíl oproti Rolexům) - v tomto případě pravděpodobně kalibr 2836.

Jako takové jsou velice ceněné - cena určitě (při jejich výborném stavu) přesahuje 1.500 Euro. Pro srovnání - shodné jsou v současnosti nabízeny na chrono24.com za 2.350 EU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

hmm taky gratuluji. TUDOR obecně není v Čechách příliš znám. Já mám dvoje TUDOR TIGER( DAYTONA pro chudé .-))))musím říct že jsou to neprofláknuté kusy jenž skvěle vypadají a přitom je nenosí kdejaký "zelinář" post-2184-1196375156.jpg post-2184-1196375653.jpg

post-2184-1196377085.jpg

Upraveno uživatelem Pasha-De-Cartier
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...