Přejít na obsah

Parkovací zony v Praze


Hasič

Doporučené příspěvky

Je to hajzlovina. Proc zona na P8 na Kobylisich (rod.domky) a u Ladvi (sidliste)? To je precedens jak krava a jestli jim to projde, bude to uplne vsude. A kde maji lidi ze severu parkovat? A clovek-prazak si stejne bude moci zaplatit jen svuj obvod. K cemu mi je jezdit po svy ctvrti?

 

Co to takle zkusit nakopnout verejnou diskuzi o zakazu zon ze zakona?

Na Kobylisich problem s parkovanim nikdy zadny nebyl (mluvim o stare zastavbe), naopak byla v kazdou dobu minimalne 30% rezerva, stejne daj modrou uplne vsude...

5 let si nikdo nevsimne aut zaparkovanych v krizovatce, na chodniku a podobne a ted tam budou 2x denne benga kasirovat u hotelu...

Zlata garaz....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Kobylisich problem s parkovanim nikdy zadny nebyl (mluvim o stare zastavbe), naopak byla v kazdou dobu minimalne 30% rezerva, stejne daj modrou uplne vsude...

5 let si nikdo nevsimne aut zaparkovanych v krizovatce, na chodniku a podobne a ted tam budou 2x denne benga kasirovat u hotelu...

Zlata garaz....

s tou garáží to je dost nepraktický, když potřebuješ dojet autem na poštu, nebo na úřad nebo přijedou řemeslníci s náklaďákem :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktom je, ze mat auto je dnes trestuhodne lacna zalezitost a pripada nam dnes v CR skoro jedno auto na jedneho dospeleho, co z principu nemoze byt dobre a malo by sa tym urcite nieco robit. Lenze nasi uradnici s tym tradicne bojuju po svojom a teda najhorsimi moznymi metodami,... viz toto vlakno, alebo jeden pripad za vsetky:

 

http://praha.idnes.cz/autobusy-v-blance-0zw-/praha-zpravy.aspx?c=A160427_2242267_praha-zpravy_nub

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zony jsou hlavne prima zdroj prijmu, zkasnes cizi i mistni. A nemusis pritom investovat do novych park.mist. Slusnej business... :-(

Presne tak!

Nechapu, proc mistni musí platit poplatek, anebo když ho pak plati, tak at mají vyhrazene místo. A stejne tak je na hlavu systém, ze nektere ctvrti maji zony a nektere ne, pak je v tom zmatek a ctvrti bez zon jsou precpane (viz. Palmovka nebo Karlin vs. Holesovice). Asi neexistuje idealni reseni, které by se libilo vsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesenie isto casom pride. Napriklad viem si predstavit ze pri nakupe auta budes musiet preukazat ze ho mas aj kde parkovat, alebo rovno vysolis nejaky poplatok na udrzbu verejnych parkovacich miest. Je to ako s soferakom, v roku 1870 to mohlo byt na smiech a dnes je to normalka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Kobylisich problem s parkovanim nikdy zadny nebyl (mluvim o stare zastavbe), naopak byla v kazdou dobu minimalne 30% rezerva, stejne daj modrou uplne vsude...

5 let si nikdo nevsimne aut zaparkovanych v krizovatce, na chodniku a podobne a ted tam budou 2x denne benga kasirovat u hotelu...

Zlata garaz....

 

pokud budeme brát za Kobylisy i Ládví, tak na Ládví je problém zaparkovat už delší dobu, bohužel mám na sídlišti Kobylisy trvalé bydliště, a na poštu na Ládví mi chodí pokuty, vyjma pošty a metra na Ládví nic zajímavého není, nebydlel bych tam ani zadarmo

v letech 1970 - 1980 (kdy se sídliště Kobylisy spolu s Ládvím stavěly) byl průměr na bytovou jednotku zhruba 0,3-0,5 auta, dnes to bude odhadem 1,5 auta, to je troj až pětinásobek, v roce 1980 byl možná problém zaparkovat na václaváku, dnes je problém zaparkovat skoro všude v Praze včetně okrajových lokalit, parkovací místa třeba v Kobylisích nepřibyla žádná (možná 10-15 míst v ulici Šimůnkova), spíš mám pocit, že parkovací místa nejen díky výstavbě ubyla, z částí velkých sídlištních parkovišť se stala oplocená parkoviště hlídaná, samozřejmě za poplatek

bydlíme na Spořilově, auta máme dvě, parkování zatím v naprosté pohodě za domem, ale mám obavy, že tento stav dlouho nevydrží

Upraveno uživatelem tolja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak!

Nechapu, proc mistni musí platit poplatek, anebo když ho pak plati, tak at mají vyhrazene místo. A stejne tak je na hlavu systém, ze nektere ctvrti maji zony a nektere ne, pak je v tom zmatek a ctvrti bez zon jsou precpane (viz. Palmovka nebo Karlin vs. Holesovice). Asi neexistuje idealni reseni, které by se libilo vsem.

 

radnice vybírá víc poplatků, než je na jejím území parkovacích míst, proto nemůžeš dostat přidělené parkovací místo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak!

Nechapu, proc mistni musí platit poplatek, anebo když ho pak plati, tak at mají vyhrazene místo. A stejne tak je na hlavu systém, ze nektere ctvrti maji zony a nektere ne, pak je v tom zmatek a ctvrti bez zon jsou precpane (viz. Palmovka nebo Karlin vs. Holesovice). Asi neexistuje idealni reseni, které by se libilo vsem.

Existuje: vykašlat se na zóny, turistum udělat záchytná parkoviště na konečných MHD a pražany nechat užívat jejich domov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud budeme brát za Kobylisy i Ládví, tak na Ládví je problém zaparkovat už delší dobu, bohužel mám na sídlišti Kobylisy trvalé bydliště, a na poštu na Ládví mi chodí pokuty, vyjma pošty a metra na Ládví nic zajímavého není, nebydlel bych tam ani zadarmo

v letech 1970 - 1980 (kdy se sídliště Kobylisy spolu s Ládvím stavěly) byl průměr na bytovou jednotku zhruba 0,3-0,5 auta, dnes to bude odhadem 1,5 auta, to je troj až pětinásobek, v roce 1980 byl možná problém zaparkovat na václaváku, dnes je problém zaparkovat skoro všude v Praze včetně okrajových lokalit, parkovací místa třeba v Kobylisích nepřibyla žádná (možná 10-15 míst v ulici Šimůnkova), spíš mám pocit, že parkovací místa nejen díky výstavbě ubyla, z částí velkých sídlištních parkovišť se stala oplocená parkoviště hlídaná, samozřejmě za poplatek

bydlíme na Spořilově, auta máme dvě, parkování zatím v naprosté pohodě za domem, ale mám obavy, že tento stav dlouho nevydrží

Zato se z mnoha běžných lokalit k zaparkování stal byznys s parkovacími automaty, že ano..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď si představte situaci, že mi bude modrá zóna končit o dvě ulice vedle a moje ulice je bez zóny. Babo raď... Budou mi tu parkovat ti, co si nekoupí parkovačku, kam zaparkuju já? Mám si kvůli tomu kupovat parkovačku, abych mohl parkovat o dvě ulice vedle, přitom do dnešních dnů jsem vždy v pohodě zaparkovat před domem? Kdyby tu zónu rozšířili až sem, tak mi to bude vadit míň, než bez té modré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď si představte situaci, že mi bude modrá zóna končit o dvě ulice vedle a moje ulice je bez zóny. Babo raď... Budou mi tu parkovat ti, co si nekoupí parkovačku, kam zaparkuju já? Mám si kvůli tomu kupovat parkovačku, abych mohl parkovat o dvě ulice vedle, přitom do dnešních dnů jsem vždy v pohodě zaparkovat před domem? Kdyby tu zónu rozšířili až sem, tak mi to bude vadit míň, než bez té modré.

 

Představuju si to. A myslím že i pro tebe se najde řešení:

 

 

 

 

                               +

 

 

 

                               +

 

 

 

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existuje: vykašlat se na zóny, turistum udělat záchytná parkoviště na konečných MHD a pražany nechat užívat jejich domov.

No asi takto, zachytne parkovisko = problemy s vykupom pozemkov casto v lukrativnych stavebnych zonach, investicie do vystavby/udrzby, zarobok 0, lebo na platene zachytne parkovisko sa ti kazdy vykasle. Naproti tomu zony = investicia par tisic do modrej farby + par stotisic do automatov  a uz to sype. Firma co dodava/udrziava tie automaty isto tiez nebude skodna a nalezite sa uradnikom "podakuje" atd. atd.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Praha potřebuje jasně parkovací domy v přetíženejch částech. Jenomže když prachy za ten modrej parkovací-odtahovej a pokutovej byznys shrábne MČ, tak se to raděj prožere v cyklostezkách a jinejch prima projektech. Na řešení potřebnejch věcí nezbejvá. Holt řidič je dneska dojná kráva. Mám neblahýho tucha, že to tak určitejm skupinám u korýtek vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď si představte situaci, že mi bude modrá zóna končit o dvě ulice vedle a moje ulice je bez zóny. Babo raď... Budou mi tu parkovat ti, co si nekoupí parkovačku, kam zaparkuju já? Mám si kvůli tomu kupovat parkovačku, abych mohl parkovat o dvě ulice vedle, přitom do dnešních dnů jsem vždy v pohodě zaparkovat před domem? Kdyby tu zónu rozšířili až sem, tak mi to bude vadit míň, než bez té modré.

Takhle to už funguje dlouho- Praha 2 a 3 sousedí s Prahou 10, jdi se kouknout do ulice jako je např. Dykova. Ta je naprosto přeplněná všema značkama, jen ne Ačkem, bohužel. Žádnej systém, kterej by tohle vyřešil neexistuje- jak zde už někdo psal.

A když chce nějaká městská část vytvořit parkovací domy, tak je parkovací místo tak drahé nebo se proti tomu zvedne taková vlna odporu místních, že to zabalí rychlejc, než udělá projekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle to už funguje dlouho- Praha 2 a 3 sousedí s Prahou 10, jdi se kouknout do ulice jako je např. Dykova. Ta je naprosto přeplněná všema značkama, jen ne Ačkem, bohužel. Žádnej systém, kterej by tohle vyřešil neexistuje- jak zde už někdo psal.

A když chce nějaká městská část vytvořit parkovací domy, tak je parkovací místo tak drahé nebo se proti tomu zvedne taková vlna odporu místních, že to zabalí rychlejc, než udělá projekt.

A propos, netusis, jestli Praha 10 planuje zavest park. zony? Ve Vrsovicich bych to uvital...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A propos, netusis, jestli Praha 10 planuje zavest park. zony? Ve Vrsovicich bych to uvital...

Zatím se o nich neuvažuje, počkej do voleb ( tahle garnitura se zonama nic dělat nechce a zatím rozhodně nebude )- musela by podat žádost na Magistrát a teprve ten by mohl rozhodnout. 

 

A ano, věř, že proti parkovacímu domu se zvedla skara velká vlna odporu ( zrovna ve Vršovicích- Francouzská/Ruská ).

Jinak, jeden parkovací dům tu je- Magnitogorská a na přeplněném sídlišti je skoro prázdnej, je to moc daleko. Nebo prázdné parkoviště u zimáku Slávie,........ Prostě, je to za peníze a není to pod oknem a tak to lidi nechtěj ( ano, já bych chtěl mít auto pod oknem a parkovat zadarmo, ale už to prostě nejde ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...