Přejít na obsah

Doxa Sub 1500 Project Aware II LE


martar

Doporučené příspěvky

Pánové díky za hezké počtení. Je to skvělá, přímo profi recenze.  :notworthy:

Vzhledem k tomu, že mám vintážní Sub300T tak pro mě zajímavé dvojnásob. Ta barva cifru je nádherná. Velikost je pro mě už hraniční - ale řekl bych, že Sphinxx s tím vzhledem ke své tlapce nemá nejmenší problém.

 

Dobrý dotaz, jak jsem psal výše, Martinovi seděly hodinky parádně, což je vidět i na fotkách výše, vůbec jsem netušil, že má 18,5cm. Já sám jeho hodinky téměř ani neprovléknu, a na fotkách je vidět, jaká je realita.

 

Přidávám tedy dva aktuální rychlocvaky na ruce + ještě jednu s lumi, je to rychlovka, ale pro představu to stačí. Jinak, jak popisuji v úvodu srovnání s jinými značkami, tak velmi oblíbené jsem měl Crepas Cayman, ale to byla monstrozně vysoká hodinka, proti tomu tato Doxa je příjemným časoměřičem na denní nošení. Caymany byly krásné zejména keramickým číselníkem, ale byly opravdu hodně vysoké. Takže pár fotek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý dotaz, jak jsem psal výše, Martinovi seděly hodinky parádně, což je vidět i na fotkách výše, vůbec jsem netušil, že má 18,5cm. Já sám jeho hodinky téměř ani neprovléknu, a na fotkách je vidět, jaká je realita.

 

Přidávám tedy dva aktuální rychlocvaky na ruce + ještě jednu s lumi, je to rychlovka, ale pro představu to stačí. Jinak, jak popisuji v úvodu srovnání s jinými značkami, tak velmi oblíbené jsem měl Crepas Cayman, ale to byla monstrozně vysoká hodinka, proti tomu tato Doxa je příjemným časoměřičem na denní nošení. Caymany byly krásné zejména keramickým číselníkem, ale byly opravdu hodně vysoké. Takže pár fotek :)

No jo: všechno je relativní. :-)

Na Tvé ruce vypadají nové MaxiDoxy menší než na té mé (18,5 cm) vintážní Sub300T. Nemám je na ruce, ale vyštrachal jsem jedno foto.

post-20760-0-54960600-1473839498_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky parádní, text nakonec taky a jsem za tuto recenzi moc rád, i když se přiznám, že se nejedná úplně přesně o moji cílovku. Ale ta světle modrá je parádní a vymykající se zatím všem různým odstínům ciferníků, které jsem měl nebo viděl! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPONA

 

post-30813-0-96676300-1473844256.jpeg

 

Masivní záležitost, frézovaná z kusu oceli, žádný plech. Vnitřní systém posuvu mikroregulace / plynulé extenze umožňuje po zmáčknutí většího páru šikmých tlačítek zvětšovat (myslím v pěti krocích, když tak mě oprav, Davide) náramek zvětšit v případě zvětšení objemu ruky, nebo kvůli převlečení přes neoprén. Pro zmenšení obvodu náramku není třeba nic mačkat, jen postupně zasouvat výsuvnou část spony nazpět. Skvělé je, že tyto úpravy lze snadno provádět na ruce, takže ve vodě nehrozí riziko ztráty hodinek. Samotné provedení výsuvné části spony je navíc i estetické, na rozdíl od viditelných zubatých plechů a dalších konstrukčních řešení konkurence. Chytré řešení Doxa spony volně vychází z historické spony Doxa Sub, která byla ale plechová.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-30813-0-44306200-1473846554_thumb.jpeg

 

PROJECT AWARE

 

Jedná se o neziskový projekt, kterého se účastní dobrovolníci z řad potápěčů celého světa. Nadace podporuje na úrovni základních potáp?čských organizací ochranu vodního prostředí, a důraz klade na dvě hlavní oblasti: ochrana žraloků ohrožených průmyslovým rybolovem i jinými důsledky lidské činnosti; a mapování i projekty likvidace nebezpečných předmětů v oceánu i ve vodních tocích, od utržených vlečných rybářských sítí (ve kterých každoročně uhyne množství kytovců, žraloků, želv a dalších, často ohrožených mořských živočichů), přes nevhodn? navržené či realizované ochranné žraločí sít?, až po kontaminované plovoucí ostrovy z plastového odpadu, čištění pláží a útesů či monitoring korálových rifů. Organizace má pobočky ve Spojených státech, Británii, Austrálii, Švýcarsku a Japonsku a spolupracuje s potáp?či že 180 zemí. Spolu s dalšími organizacemi na ochranu přírody se podílí i na řadě lokálních nebo speciálních projektů. Asi největším přínosem organizace je množství jejích dobrovolných členů schopných podvodního monitoringu a sběru dat, která pak můžou sloužit jako podklady pro další výzkum nebo záchranné akce.

 

Organizace byla založena instruktory potáp?ní (PADI) v r. 1989.

 

Více na www.projectaware.org

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu moc hezká recenze doplněná spousty nádhernými fotkami. Po dlouhé době jsem se konečně na CHMG pořádně začetl a pokochal. Ta modrá je vážně perfektní. Děkuji pánové za to!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

attachicon.gifproject_aware_0.jpeg

 

PROJECT AWARE

 

Jedná se o neziskový projekt, kterého se účastní dobrovolníci z řad potápěčů celého světa. Nadace podporuje na úrovni základních potáp?čských organizací ochranu vodního prostředí, a důraz klade na dvě hlavní oblasti: ochrana žraloků ohrožených průmyslovým rybolovem i jinými důsledky lidské činnosti; a mapování i projekty likvidace nebezpečných předmětů v oceánu i ve vodních tocích, od utržených vlečných rybářských sítí (ve kterých každoročně uhyne množství kytovců, žraloků, želv a dalších, často ohrožených mořských živočichů), přes nevhodn? navržené či realizované ochranné žraločí sít?, až po kontaminované plovoucí ostrovy z plastového odpadu, čištění pláží a útesů či monitoring korálových rifů. Organizace má pobočky ve Spojených státech, Británii, Austrálii, Švýcarsku a Japonsku a spolupracuje s potáp?či že 180 zemí. Spolu s dalšími organizacemi na ochranu přírody se podílí i na řadě lokálních nebo speciálních projektů. Asi největším přínosem organizace je množství jejích dobrovolných členů schopných podvodního monitoringu a sběru dat, která pak můžou sloužit jako podklady pro další výzkum nebo záchranné akce.

 

Organizace byla založena instruktory potáp?ní (PADI) v r. 1989.

 

Více na www.projectaware.org

to jsem netušil, díky moc za doplnění!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem netušil, díky moc za doplnění!

No, a z každých zakoupených Awarek jde do nadace nějaká částka v řádu stovek dolarů. Majitel hodinek pak má díky tomu příjemný pocit, že nepřímo zachránil dva středně velké žraloky a půlku mořské želvy :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, a z každých zakoupených Awarek jde do nadace nějaká částka v řádu stovek dolarů. Majitel hodinek pak má díky tomu příjemný pocit, že nepřímo zachránil dva středně velké žraloky a půlku mořské želvy :D

tak to je ovšem ještě lepší info, výborně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...