Přejít na obsah

Doxa Sub 1500 Project Aware II LE


martar

Doporučené příspěvky

Koukám, že jsou v inzerci... škoda, Davide, že paseš po n?čem novém, ty jsi taky dobrej pacoš :D

 

Kristepane, jestli si je koupím podruhé, tak se půjdu dobrovolně přihlásit na bohnickej příjem a hospitalizovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě je neprodám, abych Tě ušetřil psychických problémů :D

 

Martine, jsou v prodeji, ale to víme od začátku, kdybych teď neměl více kusů, zůstaly by doma, víš, že ta barva je luxusní a neskutečně mě bere, je taky dost možné, že to zamknu a fakt je nechám, od rána špekuluji, co místo toho prodat, ale už jsem se tak nějak začal usazovat, mít hodinkově kild a Tys mi takhle rozčeřil vody a pomotal hlavu :D ...

 

Jinak také za sebe všem děkuji za pozitivní ohlasy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe musím říct, že Doxy určitě ještě někdy vyzkouším, některé z menších řad. Fakt jsou to hodinky s koulema, všechny. T-graphy s barevnými subdialy, Divingstary, Searamblery, Sharkhuntery, Caribbeany, Professionalky, limitky AWARE, NUMA, Cusslerky, Adventure, Blue planet, COSC, irská zelená limitka... člověk je pomalu v pokušení začít je sbírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já včera dával do inzerátu nějaké fotky a celé se mi to zpřeházelo, tak jsem si vzpomněl na Tvé bzrké ranní patálie u PC :D ... 

 

Ale ať jen nekecám, tady je ještě něco málo, co mi včera vypadlo, není to nic extra, ale na tu modrou bych se mohl dívat pořád :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já včera dával do inzerátu nějaké fotky a celé se mi to zpřeházelo, tak jsem si vzpomněl na Tvé bzrké ranní patálie u PC :D ... 

 

Ale ať jen nekecám, tady je ještě něco málo, co mi včera vypadlo, není to nic extra, ale na tu modrou bych se mohl dívat pořád :) .

Ta barva je prostě kůl, jak se říká americky. Česky bych řekl magická.

Jen škoda, že tah už není "beads of rice" (nevím, jestli český chronomagor říká "zrnka rýže")  ;)

Tah na starých Sub300T Professional je nejpohodlnější a nejchytřeji udělaný tah, který jsem kdy měl (a to beru v úvahu i Glidelock) - beads of rice v kombinaci s pružnými články a Syncro sponou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš ale vintážní tah s jednotlivými zrnky, ne? Uměl se přizpůsobit každému tvaru ruky. Ten byl fakt dokonalej, spona taky. Moderní rejže na Doxa 750, 1200 a ostatních řadách s klasickým menším pouzdrem je ale z článků, které vypadají jako pět slepených zrnek rýže cikcak k sobě. A ze spodní strany si na rejži ani nehrajou, tam jsou rovné s brusem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš ale vintážní tah s jednotlivými zrnky, ne? Uměl se přizpůsobit každému tvaru ruky. Ten byl fakt dokonalej, spona taky. Moderní rejže na Doxa 750, 1200 a ostatních řadách s klasickým menším pouzdrem je ale z článků, které vypadají jako pět slepených zrnek rýže cikcak k sobě. A ze spodní strany si na rejži ani nehrajou, tam jsou rovné s brusem.

Přesně tak, já mám "jednotlivá zrnka", tak proto si je tak chválím. Tenhle nový tah to má nejpíš jenom připomínat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle nové tahy pro řady Sub 1500, 5000 a nov? 6000 vnímám jako pokus Doxy vymanit se z historických stereotypů a dát kultovním Subům moderní look. Navíc velikost a váha větších modelů by už k zrnkům rýže esteticky ani prakticky moc nešla. Hmmm, mohli ale zkusit zrnka hrachu nebo fazolí :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle nové tahy pro řady Sub 1500, 5000 a nov? 6000 vnímám jako pokus Doxy vymanit se z historických stereotypů a dát kultovním Subům moderní look. Navíc velikost a váha větších modelů by už k zrnkům rýže esteticky ani prakticky moc nešla. Hmmm, mohli ale zkusit zrnka hrachu nebo fazolí :D

:lol:

Chápu, že je jiná doba. Navíc Mesh či Rýže mi kdysi připadal moc zdobný a lesklý, ne chlapa až moc. Ale dnes to beru jinak.

Každopádně těch snad 59 mm od stěžejky ke stěžejce je hodně. Velké hodinky už jsem měl, teď ž dávám přednost těm kolem čtyřicítky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velké hodinky už jsem měl, teď ž dávám přednost těm kolem čtyřicítky :-)

Ovšem 40 mm lug to lug jsou malinké dámské... To máš ruku 12 cm? Tyhle mají třeba lug to lug 39,8 mm a průměr 33,8 mm...

 

 

post-15103-0-85613400-1473945073_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne ze ne, jen jsem mel na mysli 40 mm prumer pouzdra a nenapsal

tak to už si rozumíme, ok. Dle vkusu každého soudruha. My s Davidem nemůžeme zase mít nic pod 45, 48 mm je pro nás asi ideál...  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to už si rozumíme, ok. Dle vkusu každého soudruha. My s Davidem nemůžeme zase mít nic pod 45, 48 mm je pro nás asi ideál... :)

Je to tak. Ja uz jsem velky kousky mel (Panerai, velke Ingy, 46mm Longines,..) a ted uz mam radsi maly.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta barva je prostě kůl, jak se říká americky. Česky bych řekl magická.

Ta barva je TOP, už dlouho jsem neviděl tak barevně zajímavý číselník, navíc mám modrou moc rád. Pokud jde o tu velikost, 45mm je pro mě akorát, ani malé ani velké. No a pokud jde o ten náramek, tak můžu říct, že je jedním slovem super, netahá, je pěkně zpracovaný a má super sponu. 

 

A ještě jedna zajímavost - hodinky jsou pryč, vždy zachovávám diskrétnost a udělám to i nyní, ale co snad mohu prozradit je fakt, že hodinky koupil sympatický "free-diver" a potápěč, to mi udělalo obrovskou radost, protože hodinky budou přesně u toho, komu byly původně určeny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...