Přejít na obsah

Damasko D-sub1


martin151

Doporučené příspěvky

Nene, před časem se to tu probiralo a pamatuju se, že za bláto byla označena 316L ocel. Sinn materiál byl tehdy Damascény označen jako bláto s tvrdou šlupkou :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 233
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych si je představoval nějak takhle - zachovat typický pilotní styl, čitelný je dostatečně i pro potápky. Daydate. Možná ještě n?jakou blbůstku s lumi na vteřinovku, a WR 300+ . Sneslo by to klidně i žlutou a modrou variantu, stejné jako současné modely.

 

attachicon.gifDamasko diver.jpg

takto by si to nejako asi predstavovala vacsina :) damasko by malo jednoznacne zainvestovat do externeho dizajnera... tento potapacsky model co smolili tolke roky je podla mna hrozny flop... ked si to tak zosumarizujem, tak jedina zaujimava vec na nich bude ta ponorkova ocel a to uz ma zial aj sinn, ale v ovela pritazlivejsom obale.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pleties si tegiment a ponorkovu ocel

Aha, moje chyba, jdou to dostudovat.

 

Ještě se zeptám na jednu věc - korunka na čtyřce mi přijde v pořádku, m?l jsem asi čtvero potápek stejně řešených a vyhovovalo mi to. Jen mě trochu zaráží, že zatímco suchozemské modely mají krásnou ochranu korunky, model do vody jí v podstatě nemá. Stejně jako u Seiko Sumo je korunka jen nepatrně zapušt?ná v pouzdru a stejně jako u Sumo to ve mně nebudí moc důvěru v situacích, kdy člověk hodinky opravdu používá jako tooly pod vodou. Doteď jsem si myslel, že u korunky v téhle pozici se ochrana vynechává z estetických důvodů, aby pouzdro nebylo výrazně asymetrické jako třeba u supertoolů GP Sea Hawk nebo Auricoste Spirotechnique... ale u Damaska se (podle mne) vždy nadřazovala účelnost nad design (což se mi líbí) - myslíte si, že klasická ochrana korunky je v tomhle případě vážně zbytečná? Resp. že řešení u D-subů je dostatečné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když si vezmu například Seiko, které korunku na čtyřce využívá už asi padesát let, tak si myslím, že tam ta ochrana prostě být nemusí...mně stejně přijde, že ochrana korunky v dnešní době je spíš designová záležitost, každej profi potápěč si vezme na ponor něco vychytanějšího než mechaniky

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pleties si tegiment a ponorkovu ocel

 

 

Aha, moje chyba, jdou to dostudovat.

 

........

 

Tady je něco o Tegimentu, ledovém kalení a ponorkové oceli. Já bych řekl, že Damasko a Sinn to dělají úplně stejně. Můj názor.

 

http://www.sinn.de/de/TEGIMENT.htm

http://www.sinn.de/de/Technik-ABC.htm#technikabc_85

http://www.sinn.de/de/Technik-ABC.htm#techniku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tz z tý fotky někdo vyrobil "negatif" .... tomu bych už rozuměl (s normální minutovou ručkou) .... 

 

Stále to nevyzerá dobre. Martarov výtvor je o triedu ďalej, s mínusovým bodom za červenú. Ale ani Martarov výtvor by nevzbudil vlny ovácií, ak by sa vyrábal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále to nevyzerá dobre. Martarov výtvor je o triedu ďalej, s mínusovým bodom za červenú. Ale ani Martarov výtvor by nevzbudil vlny ovácií, ak by sa vyrábal.

Ešt? že mám málo času, jinak bych to fakt vzal jako hozenou rukavici :)

 

Jinak, pokud někdo očekává od Damasko nějaký designový nářez, něco co tu nebylo, je asi fakt velký optimista. Ne proto, že by toho snad u Konráda nebyli schopni - u stávající produkce dokázali najít vlastní charakteristický design (co by za to některé jiné značky daly), ale proto, že všechno už tu tak nějak bylo. Vemte si třeba jen tvary indexů u potápek obecně - není snad žádný rozumný tvar, který by už nebyl použit. Píšu rozumný, protože dvanáct hvězdiček kolem cifru na diverech asi ještě nikdo nepoužil :) I proto se dnes tolik značek vrací do historie a vykrádá samo sebe (v lepsim případě). Tahle možnost je ale Damasku jako mladé firmě bez historie odepřena. Takže asi jedinou cestou je chytré namíchání jednotlivých prvků (indexy, ručky, pouzdro, barvy) tak, aby výsledek působil nov? a neotřele v současné produkci... možná největší prostor pro invenci bych viděl u Damaska v tvaru pouzdra, něco nového a funkčního. Jen tak přemýšlím nahlas.

 

Tady je něco o Tegimentu, ledovém kalení a ponorkové oceli. Já bych řekl, že Damasko a Sinn to dělají úplně stejně. Můj názor.

 

http://www.sinn.de/de/TEGIMENT.htm

http://www.sinn.de/de/Technik-ABC.htm#technikabc_85

http://www.sinn.de/de/Technik-ABC.htm#techniku

Moc děkuju za odkazy! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martar: premyslis dobrym smerem. Ja si zase pokladam otazku, jestli je to opravdu tak nutne aby meli mermomoci potapky s ponorkovou oceli? Me Decka jsem bral bezne do bazenu, na prehradu i na tobogan. Zkousel jsem je davat do prudkeho proudu bazenoveho chrlice, nebo je podchlazovat v hodne studene vode i kdyz byly predtim na slunci. Vse bez jakekoliv ujmy. Potrebujeme za kazdou cenu takoveho kockopsa? Nestaci obyc tool hodinky?

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsem narážel v předchozích příspěvcích - absolutní utopie - ale byl bych štěstím bez sebe, kdyby vymysleli fajn design a ten vyráběli ve dvou verzích, Marine Diver a Limno Diver. První v ponorkové oceli (tooly do moře) a druhé v klasické martenzitické nepoškrabatelné oceli (volnočasovky s vyšším WR převážně do sladké vody). Jak říkám, utopie :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me Decka jsem bral bezne do bazenu, na prehradu i na tobogan. Zkousel jsem je davat do prudkeho proudu bazenoveho chrlice, nebo je podchlazovat v hodne studene vode i kdyz byly predtim na slunci. Vse bez jakekoliv ujmy. Potrebujeme za kazdou cenu takoveho kockopsa? Nestaci obyc tool hodinky?

Me ta ponorka taky nesedi, ale asi pri nejakejch testech (treba sem ale naivni) zjistili ze ve slane vode dostava ta jejich ocel tak na prdel ze pro divery neni dobra a nechtej si uriznout ostudu bazirovanim na icehardend a radsi sahli k reseni od SInnu.

Nebo je tim chtej proste odlisit od stavajici produkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martar: ano, dve verze by byly naprosto fajn. Osobne vim, kterou bych si vybral. Vzhledem k tomu, ze plavu 95% ve sladke vode a jsem ( Tvuj vyraz :) ) hladinovy plavec...neni o cem. Jinak me Decka byly ve 4 metrech pod hladinou jo :) . Uvidime s cim prijdou, dosud jsou to jen dohady trhovecke baby. Pripoustim, ze jsou zajimave a bavi me. Vykaknout 60 az 80 tacu za jen vyssi wr s ponorkou... :)

 

 

 

MJ. ja se nevyznam v rozdilech mezi temito druhy ocele. Jedno ale vim, pokud budu chtit ultra potapky z ponorky, tak pujdu k Sinn a vemu U2,nebo Ux. Priznejme si kluci, kolik z nas taha hodinky do vody. Kolik z nas travi tolik casu v mori, aby ty hodinky zkorodovaly. Moc nas neni a jestli tahle ocel vydrzi tolik nereznout a tahle tolik je uplne burt. Ja bych spis ocenil ten odolnejsi povrch proti oteru a ne antikorozni vlastnosti. Je to muj mozna blbej nazor no...

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...