Přejít na obsah

rohatka

Členové_50
  • Příspěvky

    108
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    stredne Slovensko
  • Fanoušek značky
    starozitnosti,noze

Návštěvy profilu

2 954 zobrazení profilu

rohatka's Achievements

Učedník

Učedník (4/8)

  1. Tiež by som do nich nešiel, pretože majú púzdro monobloc, takže k strojčeku sa dostaneš len cez sklíčko. ( preto asi predajca nemá fotky stroja ) Býva tam problém so spojkou na naťahovacom hriadeli, ktorá sa môže pri demontáži poškodiť.
  2. rohatka

    Pilotky

    Malé pilotky Bulova A11 vyrobené v roku 1943 pre USAF
  3. rohatka

    Cortébert

    Ahoj Bohužiaľ, korunka je nesignovaná, takže zrejme nepôvodná.
  4. rohatka

    Cortébert

    Aj ja sa pochválim novým prírastkom. Na polovicu dvadsiateho storočia pomerne veľký priemer 36 mm.
  5. Ahoj Tiež si myslím, že hodinky sú naprosto v poriadku. Ja ich mám v pochromovanom púzdre, signované D , takže podľa toho čo som našiel na webe, mali patriť pozemnému personálu Luftwaffe.
  6. Hodinár Šinál v Bratislave. https://www.sinal.sk/
  7. rohatka

    Helvetia

    Dakujem za pochvalu. Aj Ty máš pekné kúsky. Zvlášť tie, s čiernym číselníkom. Pripomínajú mi model, ktorý robila Helvetia počas vojny, pre nemeckú armádu. Ale tieto sú asi mladšie.
  8. rohatka

    Helvetia

    Kaliber 830 z roku 1956 A v kruhu rodiny
  9. Ahoj Mám Omega Constellation z roku 1966 , s kalibrom 564. Chcem sa spýtať, či zlatá hviezdička na ciferníku nejako súvisí s modelmi Teddington, alebo je to už iný príbeh.
  10. Tak vidím, že zase sme si trhali žily, aby si niekto mohol na Aukre zlepšiť uveriteľnosť pôvodu hodiniek. https://aukro.cz/omega-kalibr-30t2-erar-skodovych-zavodu-okolo-wwii-na-repas-7005135152
  11. Ahoj. Mám tiež jedny. Sériové číslo kalibru 30T2 je veľmi podobné. Stroj vyrobený v roku 1940. Referenčné číslo 10 119 552, takže sa asi líšia len farbou ciferníka. Moja teória je , že ich asi prideľovali zamestnancom Škodovky, počas vojny, ale žiadne konkrétne informácie nemám.
  12. Ahoj Možno Bert myslel ručný mlynček, ktorý som kedysi vyrobil, na báze kónických kameňov Mazzer Robur 73 mm. Už som ho tu prezentoval
  13. Tie Hamiltony sú parádne. Aj ja sa po takých obzerám. Zatiaľ aspoń tieto Walthamy. Sú z modelovej rady Riverside, vyrobené v roku 1919. Kaliber 1908, 19 kameňov, adjustovaný v 5 polohách. Zaujímavosťou je tzv. bezpečnostný perovník, ( Safety Barrel ) ktorý v prípade roztrhnutia hnacej pružiny zachytí náraz a ten sa neprenesie na prevod. V perovníku sú aj tie dva "nadbytočné " kamene. Kaliber má regulátor Ohlson a ciferník je typu Montgomery. Sú v Railroad Grade, teda sú vhodné pre použitie v železničnej prevádzke. Podľa vyhlášky z roku 1919 tieto hodinky mohli mať maximálnu týždennú odchylku 30 s. Uvidíme, akú budú mať tieto, keď sa vrátia zo servisu.
  14. Keď už spomínaš tú baterku. Pokiaľ viem, batérie ktoré sa v prvej polovici 70. rokov dávali do elektromechanických hodiniek mali napätie 1,3 V a dnešné majú napätie 1,55 V. Môže to mať pri dlhodobej prevádzke vplyv na životnosť elektroniky ?
×
×
  • Vytvořit...