Přejít na obsah

DaHol

Členové
  • Příspěvky

    11
  • Registrace

  • Přítomen

O uživateli DaHol

  • Datum narození 23.10.1967

Contact Methods

  • Website URL
    http://www.sanita.cz

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Praha

DaHol's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. někde jsem zahlédl, že váha zlata je cca 1/3 váhy hodinek. Ale jestli to 100% platí, tak to nevím. Jaká je jejich celková váha? A nevím, jaká je aktuální výkupní cena zlomkového zlata.
  2. za výkupní cenu zlata se o ně budu hezky starat
  3. zdá se mi to a nebo tam není vlásek
  4. Dobrý den, děkuji za reakci. Abych řekl pravdu, naivně jsem si myslel, že někdo bude mít rámeček a třeba se mi podaří se dohodnout na odkupu. Nebo, že mi někdo napíše, že tam a tam mi ho vyrobí. Zkoušel jsem to hledat na internetu, ale nějak se mi nedaří a nebo nezadávám ty správný slova. O hodinářství Strnad v Brně jsem slyšel(dle fotky) ale jelikož jsem z Prahy, tak hned za "rohem" je taky restaurátorský atelier. Takže "dřevo" mi tam dají dohromady, ale pořád mi chybí rámeček na ciferník. Vím, kde by se i dal udělat ciferník přímo ze smaltu, ale to všechno je až další krok. Abych nechal udělat ciferník, tak nejdřív potřebuju rozměr toho rámečku. A ten nevím, kde ho vyrobit ani kde ho koupit. Taky mám doma většinou kapesní hodinky, ne valné hodnoty, ale pro radost. A tak jsem si říkal, že bych mohl "sbírku" rozšířit. Ale nedaří se a nedaří a nedaří. Ale i tam velmi děkuji za reakci. Třeba se v budoucnu někdo ozve a nebo mě navede, kam se obrátit.
  5. Rád bych se obrátil s dotazem na zdejší osazenstvo.(vím, že je to v sekci Kapesní hodinky, ale nenašel jsem příslušnou sekci kam to zveřejnit) Mám stolní hodiny a sháním na ně ciferník se strojkem a nebo pouze ciferník a nebo alespoň fotku, jak asi takový ciferník vypadal, abych věděl, co přesně shánět. Třeba bude mít někdo z Vás to, co by se mi hodilo na dokompletaci. A na Aukru jsem už hledal a hlídám to tam asi tak 1-2 roky, ale nic podobného jsme tam neviděl. A nebo to tam možná bylo, ale neuměl jsem to poznat. No, a kdyby měl někdo v šuplíku jednu korunku co chybí u sloupu, tak bych ji taky rád za přiměřený peníz vzal za vlastní. A jelikož je to můj první příspěvek, tak doufám, že se to podaří vložit napoprvé. A nebudete mi nadávat, že fotky jsou moc velký, nepodařilo se mi najít, jaký je limit, tak jsem je upravil 800x600 Děkuji za každou radu
  6. jj, to byla otázka do davu na zdejší osazenstvo. Chci si nechat udělat jeden přípravek, tak jsem si myslel, že zkusim rovnou rozměr, který bude v budoucnu k něčemu použitelný. Jinak si nemyslim, že všechny ciferníky jsou dobrušovány. Někde se mi zdálo, že to z pece "vypadlo" na první ránu. Ani pod mikroskopem jsem nenašel stopy po opracování.
  7. měl bych jeden dotaz: jaký je podle Vás nejčastější průměr smaltovaných ciferníků? Pro začátek klasických hodinek s celkovým průměrem cca 50 mm, ne jeptišek. Ptám se proto, že by se smaltovaly větší(před malováním) a potom se to, co by přebývalo "navíc" odbrousilo. Smalt je vlastně sklo, takže by s tím neměl být problém a dalo by se to v případě potřeby i dovyleštit, ale to si myslím, že není potřeba, jelikož kraj ciferníku stejně neni vidět.
  8. no, takže máme skoro stejný problém. Mě se podařilo nasmaltovat plech o síle 0,1 mm, oboustranně, celková síla je cca 1,1 mm, ale taky se mi to kroutí. Sice mám něco v hlavě, co by tomu mohlo pomoct, ale zatim neni čas to vyzkoušet :-) Ale rád bych to ještě letos zmáknul. Zkusim to nafotit a hodit se fotku. Ale už to fotim asi měsíc a ne a ne se k tomu dostat.
  9. A mužu vědět, do jakýho stádia jsi se s cifermíkama dostal? O prázdninách jsem to zkoušel taky nasmaltovat, tak abych vědl, kolik toho musim dohánět :-) než se dostanu tam, kde jsi ty.
  10. jenom jsem se chtěl zeptat, jestli jsi to se smaltováním ciferníků zabalil a nebo jestli si na to ještě občas vzpomeneš a sem tam něco zkusíš. A s jakým výsledkem? Dík za informaci :-)
  11. DaHol

    CITIZEN ECO-DRIVE

    Ahoj, pořídil jsem si k vánocům AS4050-51E. Mám je aktuálně 14 dní, ale líbí se mi. Holt mám co jsem si vybral Takže vlastně zatim žádná velká zkušenost z toho nepramení. Ale jsou pohodlný, na svoji velikost lehký, Ciferník je přehlednej, i když na fotkách to tak nevypadá(teda na nimuty se musíš zadívat, aby jsi přesně určil, kolik je).
×
×
  • Vytvořit...