Přejít na obsah

groula

Členové_50
  • Příspěvky

    231
  • Registrace

  • Přítomen

1 sledující

O uživateli groula

  • Datum narození 1.5.1978

Contact Methods

  • Website URL
    http://groula.org
  • Skype
    groulass

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Fanoušek značky
    Garmin, seiko, casio

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

groula's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

  1. Tak dnes jsem smuten, přestala se mi točit luneta. Jakoby zatuhla. Zkusím to doma něčím umýt a doufám, že to zase začne fungovat. Dost jí totiž potřebuju.... Jsem smuten.... PS: Tak jsem je umyl mýdlovou vodou a už to maká. Zaplať pán bůh...
  2. tak to je mrzute, mě luneta licuje, což třeba seiko má snad jako patent nelicujici lunetu....
  3. ta oranžová ručka vypadá super
  4. já nad tím uvažuju taky. A to sem je prodal protože mě strašně vadily na ruce. Nemohl sem normálně ohýbat ruku, neb jsou ty hodinky obrovský... a pak že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky...
  5. groula

    Traser super sport

    Nikdy jsem je nenechal čistit. Ani by mě to nenapadlo. Možná to ale není špatnej nápad
  6. groula

    Traser super sport

    Odkládám jen pro info. Dneska je 2. ledna 2023 a sekundovka opět skáče po 4 vteřinách. Tudíž rok a čtyři měsíce vydrží baterie v těchto hodinkách. To jen tak aby řeč nestála....
  7. Timestore.cz A asi byly už vybaleny, protože ty manuály byly navolno hozeny nad hodinkama namísto toho aby byly zastrceny v ty malý krabičce uvnitř ty citizen krychle.... Ale jinak vypadají nepouzite, tak snad to není nejakej bazarovej kup, to by si snad nedovolili když to tam nebylo napsaný....
  8. Díky. Tak jsem vyběhl ven na přímé slunce a už skáčou po sekundě. Tak je odpoledne po práci vyvěsím do okna ať mají radost
  9. Mám starý, krásný, nově opravený seiko monster, leč na víkend nosím něco jinýho a štvalo mě, že musím vždycky po víkendu nastavit čas, neb se automaty za dva dny zastaví. A tak jsem udělal radost a za poměrně rozumný peníz zakoupil sobě úžasný, zelený, ecodrive citizen BN0158-18X. Jsou boží, o tom žádná, ty odlesky, ta zelená barva. Ale neměly by přijít s nějakou nalepenou ochranou dýnka a sklíčka? Protože tyhle přišli jen v krabičce a igelitovým pytlíku. A taky mě mrzí, že sekundovka poskakuje po dvou vteřinách, což znamená, že jsou vybitý? Tak asi budou chtít nechat někde na slunci....
  10. Tak nějaký poznatky po pár dnech nošení. Originál řemen jsem musel sundat. Krásně licuje s tělem hodinek, ale je tak robusni že mi vadil. Nemohl jsem plnohodnotně ohýbat zápěstí (asi jako s monstry na tahu) Náhradní traser reminek nevypadá tak cool. Hodinky zvláštně přesahují přes něj a vypadá to trochu zvláštně... Čitelnost je boží za všech světelných podmínek. Indexy jsou jakoby lesklé bronzové, stejně jako část ručiček ize středu. Po nasvícení září vše božsky, lumi moc dlouho nevydrží, ale pak je tam tritium a to bude vidět deset let... Hodinky jsou obrovské, fakt obrovské a těžké. Neskutečně těžké. Snad si zvyknu. Sekundovka neskace na indexy, ale ci bych v této cenové relaci chtěl. Bod na lunete nesedí přímo naproti 12tce a to mě vytáčí dost. A co je nejsmutnější, luneta má tak malý odpor při nastavování, ze mi s ní točí i rukáv mikiny za chůze a to se mi Teda fakt nelíbí... Takhle snadný otáčení lunety jsem neměl u žádnéjch hodinek...
  11. Fotky ve tmě foceny fotoaparátem s nastavenou clonou a časem. Můj mrzký androidi motorola telefon by to nezvládl...
  12. Opět mě postihla tahle nemoc. Není to tak dávno, co jsem prodal všechny svoje hodinky, krom jedněch a ty nosil. A už to zase začíná.... Zadání bylo jasný: potřebuju den v týdnu (ano jsem tak neschopnej, že si nepamatuju den v týdnu), potřebuju datum, potřebuju otočnou lunetu (před třemi lety jsem začal učit a nejsem schopnej si zapamatovat zvonění, takhle na začátku hodiny nastavím lunetu na minutovou ručku a přesně vím kolik minut zbývá do minut 45 ) a velice NUTNĚ potřebuju něco na čem v noci bez problémů přečtu čas. Zakoupil jsem za 550 Kč nějaký casia (MRW-200H), který maj vše krom toho svícení. Na druhou stranu váží 38 gramů a to je fakt pecka. No a dneska jsem se zamiloval na první pohled. Telefonát do chronoshopu a hned objednávka na 15 hodinu, že si je půjdu prohlídnout. Volba byla mezi Traser P69 Black Stealth Green a Traser P66 Shade Sapphir. Ty P66 už jsem měl a prodal. Leč byla to verze bez safíru a s bílým datovým věncem a ten mě strašně pil krev. Ty P69 jsem viděl jenom na fotkách a na videích na yt. Oproti P66 jsou P69 obrovský. Jak co do průměru tak na výšku. Obrovská je i jejich hmotnost 145 gramů, ale mají úplně boží ciferník. Není to jenom zelená barva, ale je takovej krásně plastickej. Navíc oproti P66 mají mít vnitřní antireflex a keramickou vložku lunety. Co teda nemají je specifikace MIL-SPEC MIL-PRF-46374 G. No a bylo rozhodnuto. Na ruce jsou vážně cítit (snad si do pár dní zvyknu) nicméně jsou úplně boží. Přikládám pár fotek, na jedný z nich je ukázka porovnání svítivosti novejch traserů P69 a cca 12 letejch Traser super sport. Ty nový Trasery fakt hned v šeru svítí, ty starý jsou čitelný až ze tmy. Tudíž nadšení je převeliký a snad mi nějakej ten pátek to nadšení vydrží PS: jo ještě ještě věc, která se nikde nezmiňuje. Když se ty P69 nasvítí, tak svítí těsnění kolem sklíčka, trojúhelník nad nápisem Traser, minutový indexy mezi tritiovýma trubicema a vypadá to fakt kosmicky
  13. groula

    Traser super sport

    Včera při pohledu na moje Ttraser supersport (bez chrono) mě rozesmutnilo skakání ručičky po 4 sekundách. Schválně jsem se podával do mailu kdy jsem nechával měnit baterii a bylo to v prosinci 2019 v chronoshopu. Takže nevydržela ani dva roky. Mrzuté. Tritium po těch deseti létech taky není v dovíjaký kondici, ale furt to jde ještě ve tmě přečist. Radostně jsem zjistil, že nemusím s hodinkama až do prahy, ale že mi výměnu baterie včetně tlakový zkoušky udělaj u nás ns Kladně. Navíc za 40 minut. Tak schválně jak dlouho ta baterie vydrží teď. Jinak nosil jsem garminy, casi 5610, a tohle jsem nasadil protože krásně za pomoci otočný lunety poznám, kdy bude zvonit na konec hodiny
×
×
  • Vytvořit...