Přejít na obsah

Snape

Členové
  • Příspěvky

    19
  • Registrace

  • Přítomen

Snape's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Zdravím všechny Nomosky se mi líbí už dlouho, konečně jsem se rozhodl, že je chci a jsem ochoten zaplatit. Samozřejmě jsem hledal ceny a našel stránku https://www.chrono24.com/. Ta stránka v podstatě spojuje různé obchodníky po celém světě, stačí zadat hledané hodinky a ono to něco najde. Co je zajímavé, jsou ceny. Například Tangente Neomatik 39 Silvercut Na firemních stránkách je nabízejí za 86 100 Kč Na Chrono24 je několik nabídek, vybral jsem například tuto od prodejce v Německu za 61 119 Kč. Hodinky jsou podle prodejce nové. Ahoi Date Na firemních stránkách za 96 200 Kč Na Chrono24 za 63 602 Kč. Prodejce je v Japonsku. Opět hodinky jsou nové. Atd. atd. Všechny hodinky, které jsem takto testoval, vycházely na Chrono24 podstatně levněji. Píšou tam, že mají ochranu proti nepoctivým prodejcům, peníze prý jdou do trust fondu a budou prodejci vyplaceny až po dodání hodinek. Navíc všichni prodejci jsou neustále hodnoceni a pokud by něco poslali špatně nebo vůbec ne, projeví se to v jejich známkování. Takže se chci zeptat: Máte někdo zkušenosti s Chrono24.com? Doporučili byste to? Díky za reakce.
  2. Jaké hodinky má na ruce Babiš - pozná někdo tyhle hodinky? http://zpravy.idnes.cz/jednani-cssd-a-ano-o-vlade-v-pruhonicich-d93-/domaci.aspx?c=A131110_212259_domaci_kop V příloze jsou ve výřezu.
  3. Díky za zajímavý rozbor. Možná to není vyčerpávající, ale určitě to dá dobrý odhad. Tohle mě vždycky zajímalo.
  4. Já tedy obecně Hamiltonky nemusím, není to můj styl, ale tyhle se mně vážně líbí. Jsou krásně vyvážené. Na kolik přišly?
  5. Po dlouhém čekání konečně dorazily Stowy. Vypadají sice hezky, ale jsou dost velké a připadají mi malinko hrubé. O průměru 40mm jsem samozřejmě věděl a dlouho jsem rozmýšlel, mám-li to risknout (mám dost útlé zápěstí), nakonec jsem to udělal, ale nevím, nevím... Mám ty hodinky asi týden, zatím si na sebe zvykáme. Pokud vás udivuje nápis "Museum Edition" na posledním obrázku, tak ten je tam proto, že jsem paní v distribuci Stowy popisoval, jak velmi se na ty hodinky těším tak přesvědčivě, až se rozhodla zkrátit mé čekání o čtrnáct dnů. Napsala, že mi je může poslat hned. Až poté, co hodinky dorazily, mi došlo, že je zřejmě vzala z firemního muzea (vyrobené podle papíru v říjnu minulého roku) a ty, které měly jít mi, patrně teď tvoří exponát tam.
  6. Loni jsem na akro.cz koupil tyhle zlaté, jdoucí doxy za 8.500 Kč. Pravda, jenom 14 karátů a bylo třeba je odborně vyčistit, seřídit a koupit nový řemínek, ale teď jdou jak... no, jak švýcarské hodinky.
  7. Už víc jak týden uvažuji o těchhle zlatých nomoskách. Velmi se mi líbí. Ale cena je jasně nad mé možnosti, k milionářům mám daleko. Chtěl jsem se zeptat, co si myslíte, mají tyhle nomosky avizovanou cenu nebo jde spíše o sběratelský kus s kulatým výrobním číslem 200. Jinými slovy, kdybych je později prodával, dostanu tu peníze zpátky alespoň přibližně? Nechci je do sbírky, chtěl bych je nosit. Faktem je, že i značkové zlaté hodinky (staršího data) se dají na aukro.cz koupit kolem 10 tisíc.
  8. Ale no tak... Žádný mazec se nekonal. Je dobře, že jsi to tady dal. Člověk aspoň vidí, co všechno se vyrábí (a prodává :-) ) Mně se tedy ty hodinky také nelíbí, skutečně je těžké poznat, kolik je hodin. Jako sběratelský kousek určitě ano. Na praktické nošení - hm, nevím.
  9. Chuck Norris z reklamy v metru (foceno mobilem, horší kvalita, omlouvám se). Mně to připadá jako hodinky od Vietnamců za stovku. Pletu se?
  10. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale co je na tom špatně?
  11. Jo, mně také. Je fakt úžasná. Ale krásné jsou všechny, těžko říct, které jsou nejhezčí. Obdivuji vyváženost tvarů a proporcionalitu všech komponentů tak, že ladí k sobě. To je něco, co umí jen málo výrobců. Všechno působí hladkým, klidným a ladným dojmem. Jsou to často téměř mikroskopické detaily, které přidávají na kráse. Možná by neuškodilo takové firmě Rolex vzít si u Stowy nebo Nomos pár lekcí z designu.
  12. To nebudou první, to budou třetí. Já už mám jedny tissotky a jedny doxy. Viz obrázek. Hergot, proč člověk nemá tři ruce?
  13. Díky. To jsem chtěl slyšet. Konečně názor někoho, kdo skutečně má ty hodinky ošahané.
  14. Neměli jste mě upozorňovat na ty Nomosky, když už jsem si objednal Stowy. Jsou fakt krásné. Všechny. Zvlášť se mi líbí Gold Datum, ale bral bych kterékoliv.
×
×
  • Vytvořit...