Přejít na obsah

Rimmer

Členové_50
  • Příspěvky

    280
  • Registrace

  • Přítomen

2 sledující

O uživateli Rimmer

  • Datum narození 19.5.1982

Contact Methods

  • Website URL
    http://
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Praha

Návštěvy profilu

7 407 zobrazení profilu

Rimmer's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

  1. Rimmer

    RADO

    Jak snadno se vám točí kotvička v logu? Myslel jsem, že je uložená volně, ale musím s hodinkami slušně zacloumat, aby se pohnula.
  2. Je přesně v tom úhlu, kdy se pod lampou leskne jako zrcadlo
  3. SCVS003 alias jeden z původních JDM modelů Spirit
  4. Co jsem létal s perem, nevybavují si obtíže nebo inkontinenci a to leželo v tašce nad hlavou vodorovně bez zvláštní přípravy. Plností je asi myšleno, aby nad inkoustem nebyl pokud možno vzduch, který se ve sníženém tlaku roztáhne a mohl by inkoust vytlačit ven.
  5. Tak Bibelot to asi není a díly na Lamy neumí objednat, přičemž tvrdí, že to nejde, resp. nabízí přeposlat pero výrobci. Správná odpověď je activa.cz, kde to paní Dudová ochotně zařídí. Nakonec jsem našel i staré maily, pomohla mi poprvé už v r. 2007 Takže happyend bez cla.
  6. Trochu mně překvapuje kolegy výše zmiňovaná spíše nespokojenost až zklamání. Za sebe používám GPT 4ku jako velmi výkonný stroj na drafty nabídkových, marketingových a podobně bullshitových slidedecků. Tím, že funguje s nadsázkou jako aritmetický průměr všech prezentací Big4, Mekáčů apod. na dané téma v celém vesmíru, mne často v pozitivním smyslu překvapí tím, co na dané téma navrhuje a samotného by mně nenapadlo. Díky online řešerším (dříve pluginy), dnes native, si do kontextu umí natáhnout např. situaci na trhu ve specifické zemi. Chraň ale Bůh chtít nějaká fakta, zejména názorově založená, to blábolí dost podobně jako Google dotazy, nebo bleje jen hezky zabalené omluvy, že je to těžké rozhodnout. A je třeba podotknout, že touhle generalizací všehomíra vznikají stejně generální, upindané a nemastné prezentace a výstup si musím nechat bez ohledu na zadání zkracovat a zostřovat, než se na něj vrhnu sám. Nemá to koule, jako když si člověk sedne, vykřesá ze sebe motivaci a dá tam něco ze sebe. Na druhou stranu neskromně říkám, že je to v 1000hlavé korporaci moje specializace a pro běžného, především technického člověka je to pořád o několik levelů lepší než vlastní tvorba. Dalším aspektem je zlomková časová náročnost. Velmi dobře funguje i ve stylu "přečti si přiloženou prezku/slide a vygeneruj mi 10 titulků a podtitulků", přičemž bych bez pomoci tápal - ještě se mi nestalo, aby tam max. po upřesnění nebylo něco trefného nebo aspoň inspirativního. Na finální stylistickou úpravu v angličtině mám momentálně nejraději DeepL, přijde mi, že je jeho sloh o něco lepší. Ale používám jen na vyžehlení textu. Klíčová je za mne optimalizace promptu. Je potřeba popsat kdo jsem, ke komu mluvím, jakým způsobem a tónem a zejména chtít po GPT, ať se sám doptá na věci, které umožní zadání zpřesnit. Základní setup mám uložený jako svoje custom GPT. Tím, že jde o víceméně generické informace nemám osobně potíže s citlivostí poskytovaných informací - diskuse typu "jak uchopit vývoj IT systému XY pro středně velkou banku" je tajná asi jako pokec o počasí. Fajn je i Prompt perfect plugin, resp. dnes custom GPT.
  7. Rimmer

    RADO

    Tak si do třetice postnu sám Zdánlině obyčejné hodinky, ale udělají víc radosti než mnohem dražší kusy. Škoda, že je neumím cvaknout opravdu reprezentativně, ta měňavost a kontrast lesku s matnou keramikou se na snímku nedá postihnout.
  8. Rimmer

    Rolex a servis

    Kolik teď cca přijde u AD v ČR pětiletý servis, kde nečekám větší závadu, s leštěním či bez? 114270, tj. kalibr tuším 3130. Ať vím, co čekat.
  9. Děkuji, to jsem právě nevěděl, že distributor je Bibelot - dnes je prodává kde kdo. Ve fabrice mně už kdysi odkázali na místní zastoupení, tak jsem to popravdě ani nezkoušel.
  10. Potřeboval bych náhradní díly - tělo a víčko na Lamy Studio odřené používáním. Nevíte, kdo v ČR může mít, abych se vyhnul DPH a clu + výpalnému Poště při objednávce zpoza louže? Asi tak 10 let zpět jsem koupil na penshopu, ale víckrát už jsem nebyl úspěšný, v podstatě ani neodpovídali na emaily.
  11. Rimmer

    RADO

    Hra světla je fascinující
  12. Rimmer

    RADO

    Díky, jsem sám překvapený, jak mne nadchly a nemůžu se vynadívat.
  13. Rimmer

    RADO

    Už dlouho jsem se díval po keramických hodinkách, ale z různých důvodů mně nic nenadchlo na první dobrou. U většiny včetně Rado to byl především na papíře velký rozměr. Ocelové CC jsem viděl vícekrát naživo a nezaujaly mne, ale pak jsem měl možnost zkusit tohle, neodolal jsem a udělal si radost. Ten poloprůhledný ciferník k materiálu velmi sedí jako svého druhu high-tech reinterpretace mechanických hodinek a keramika k průkopníkovi technologie taky. Poloprůhlednost je super, výsledek není rušivý jako běžné skeletony a skrz je vidět, jen když člověk chce. Dvoubarevné uspořádání s ocelovými detaily dělá hezký kontrast, imho zajímavější než celočerná keramika. Škoda absence data, ale s poměrně malým kalibrem by to asi rozumně nešlo udělat. Trochu jsem se bál strojku, jednak kvůli pohybu vteřinovky při 21.600 bph, jednak kvůli stigmatu "obyč ETY", ale naživo mně to nijak neuráží a Nivachron + 80h rezerva jsou příjemný bonus. Sluneční odlesky z prostorové konstelace strojku, ciferníku, ruček, indexů, velmi decentně vypouklého skla a lunety jsou okouzlující
×
×
  • Vytvořit...