Přejít na obsah

Wrch

Členové_50
  • Příspěvky

    388
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž

Návštěvy profilu

5 216 zobrazení profilu

Wrch's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

  1. Děkuji chlapi, moc si toho vážím!
  2. Krásné fotky, krásná atmosféra.. Přeji hodně štěstí a samé hezké zážitky
  3. Ahoj chlapi, sakra, to je mi moc líto a omlouvám se. Jde to nějak přidělat? Jinak ten rum je totální pecka a jsem moc rád, že chutná i Vám... Děkuji a přeji hezký víkend, Michal
  4. Já moc děkuji. A co říkáš na Marconiho? A tak celkově.. Ten tonic Ti chybí jen na fotce, nebo nedojel?
  5. Parádní bubliny z Velkých Bílovic
  6. Ahoj, jasan, díky za dotaz. Živím se už skoro 12 let jako sommelier. Ty vůně jsou dané a poznat je musíš. Často dělám popisky i pro vinaře nebo e shopy a spousta termínů se opakuje (ustálená terminologie). Ale jinak souhlas, že velké množství charakteristik, které dělá někdo jen jako marketing, jsou jen kupa keců..
  7. Chtěl jsem otevřít něco výjimečného. Vyhrálo to naturální cuvée Pinot (PG) Chardonnay 2009 od pana Jaroslava Osičky z Velkých Bílovic. Cca 10 měsíců na kvasnicích v dubu, nefiltrované, Alk 13%.. Hned po otevření bylo jasné, že to bude velká hra.. A to mě potěšilo . Po nalití do pohárku zaujala čistá, zlatožlutá barva. Super!! Více flirtovat to s vámi však začne na nose. Krásná a plná, dlouho doznívající vůně smetany s tóny zralých banánů, přes květy mladého ostropestřce, až po opálenou kůži. Fíha.. Po takovém úvodě to chce opravdu velkou chuť, nebo to smeteš pod stůl. Tady s tím naštěstí není problém. V chuti víno přejde plynule do tónů karamelu, kandovaného pomeranče, lískového oříšku a přepuštěného másla. No a po cca 2 hodinách po otevření k tomu nastupuje celá filharmonie tropického ovoce. Skvost! Celkově se tedy jedná o nadprůměrné víno z Moravy. Neuvěřitelně harmonické, hebké, žádná potroublá prvoplánovitost vystavěná na primární aromatice... Naopak hluboce charakterní víno, které by v zahraničí stálo minimálně(!) dvakrát tolik. Summa summarum, nelze než doporučit. Dobrou noc :-)
  8. Wrch

    Sraz Chronomagu - Brno

    Ahoj, k místu - co v https://www.monte-bu.cz/ ? Vlastní to kamarád a dělá to podle mě moc dobře...
  9. DM 5+5 je líbivka. O něco víc než Zacapa, o něco méně než Papa.. Každopádně PX cask mu sluší (jako všem )
  10. Zážitkem našeho putování Slovinskem je vinařství Batič z Vipavské doliny, zejména jejich Angel red Cuvée 2009 ( 60% Merlot, 25% Cab. Sauvignon, 15% Cab. Franc). Všechny tři odrůdy hroznů byly společně macerovány po dobu 60ti dnů. Dozrávání pak ve slovinských dubových sudech po dobu 48 měsíců. Víno mně každou minutu doslova rostlo ve sklenici Edit: Proč je ta fotka otočená nevím, jsem relativně střízlivý...
  11. Wrch

    Nože

    Mora je super, určitě moc dobře poslouží. Já ji mám na chatě jako kudlu na všechno, dostává dost zabrat a zvládá to skvěle. I ostří si drží perfektně. A je super, jak to člověk vezme, opere ve vodě a je umyto. Lišku chytá taky rychle, když se zapomenu, ale teď jsem ji lehce potřel lékařskou vazelinou, pak setřel hadříkem a drží se od té doby dobře.. Ať dobře slouží
  12. Jé, tak to jsem opravdu moc rád, děkuji pěkně
  13. Wrch

    Nože

    2Antitomas: Letherman OHT má na pásy řezák. Vše jde otevřít jednou rukou..
  14. Nechci, aby to znělo zaujatě, ale toto je fakt moc dobrý, pil jsem jej mnohokrát.... https://vinoteka.dios.cz/prosecco-valdobbiadene-superiore-selezione-oro-docg-extra-dry-la-farra-0-75-l-eanSE002610-skup4Zn1ak1Zn1ak3Zn1ak20.php Jinak bych doporučil španělskou Cavu - je vyráběna sekundární fermentací v láhvi stejně jako Champagne a cena je jak za prosecco, které se dělá metodou charmante...
×
×
  • Vytvořit...