Přejít na obsah

Goe1

Členové
  • Příspěvky

    40
  • Registrace

  • Přítomen

O uživateli Goe1

  • Datum narození 11.11.1976

Contact Methods

  • ICQ
    438540704

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Ústí nad Orlicí
  • Fanoušek značky
    HHHH (hory, hudba, hospůdka a .... že by hodinky?)

Goe1's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Goe1

    Novinka od Longines

    Hodinky jsou to moc pěkný, datumovku bych ale opravdu oželel nebo jí raději viděl na trojce nebo na šestce, jenže z důvodu vnitřního rozmístění chronometrových funkcí by to bylo více složité. I tak je to povedený kousek.
  2. Tak sakra, ať si v tom ti Japončíci udělaj pořádek, kdo se v tom má vyznat Tento způsob značení zdá se mi poněkud nešťastný.
  3. Goe1

    Klony

    No, za 18 $ se mi to zdá ještě docela drahý
  4. No vídíte kam až jsme se dostali. Předpokládám, že ty hodinky se samozřejmě demagnetizovali okamžikem privatizace fabriky v Litvě. Ještě je nutný dodat, že v Rusku mají daleko větší a silnější magnety. Holt Rusko je Rusko. jinak: Omlouvám se za svou neomalenost, ale bylo to silnější než já!
  5. Né, že by to bylo nějak nepřijatelné, ale ta odchylka se mi zdá už dosti výrazná. Samozřejmě to asi nebude tou PVD úpravou, ale samotným strojkem.
  6. No, tak to jsou moc pěkné Fortisy, taky gratulace.
  7. No nevím, stěžejky se mi nezdají nijak zvláštní. Jenom se chci zeptat, jak jsi sundal ten NATO strap? Trochu mi to nejde do hlavy. Každopádně se tím netrap a navštiv toho hodináře
  8. K tomu samonátahu: přimlouval bych se za snímání raději jiného tlaku, mohlo by docházet k častému poškození nátahu v rámci neúměrného přetížení. Nerad bych ty hodinky pořád sundával Kdo na to má pořád myslet. Na druhou stranu, kdyby se snímal třeba krevní tlak, kdo mi zaručí, že s hodinkami mohu jít například na poradu, přijít ráno z hospody, nebo sledovat český fotbal. Také bych se přimlouval za zahrnutí času i na trpasličích planetkách, aby ty hodinky měly opravdu hodně ruček, a taky mě zajímá kolik hodin je právě na Plutu. Tuto ručku bych proto ani nechtěl skládací - samozřejmě za příplatek! PS: Toho mořského osla už mám doma ve vaně!
  9. Goe1

    superocean

    Jen pro informaci, jaká je ještě vyhovující odchylka u COSC?
  10. Také mě zlaté hodinky moc neberou. Platina je úžasná, ale pro většinu smrtelníku zcela nedostupná. Radši si koupím něco pěkného v PVD, titanu nebo oceli a za zbytek bude pořádnej dlabanec.
  11. No, musíš přece myslet zeleně. Až ten strojek smontuješ, zbude ti ještě spousta zubatejch koleček a dalších součástek a ty pak musíš ekologicky roztřídit. Nebo musíš místo strojku použít pohon z aternativních zdrojů. (musíme dohnat Japonce s Citizenu)
  12. Tak to je vyborné. Brideling made in Japan Nádherná je poznámka: Chronografy mají jen dekorativní funkci. Takže ovládací tlačítka taky, ale na mě za ně chtějí trochu moc. Tři kila jsou tři kila.
  13. Díky za výstižné odpovědi, zase budu o něco chytřejší
  14. Ano, AR vypadá úžasně, ale nemyslím, že jen a pouze na vnitřní straně, neboť pokud je mi známo daleko větší účinnost má naopak na straně vnější, kde opticky účiněji plní funkci propustnosti světla, které na safír dopadá. V případě vnitřní vrstvy AR zábraňuje již převážně odleskům od samotného ciferníku od jehož povrchu se světlo odráží. Proto je také všeobecně černý číselník daleko lépe čitelný, než např. ciferník světlý nebo se stříbrnými detaily, perletí, nebo zářivými leštěnými indexy. AR vrstva, ketrá je pouze na vnitřní straně skla je samozřejmě také zlepšení, ale dle mého názoru je to stejné, jako kdybys zateploval budovu ze vnitř objektu - zeď (očí) trpí, protože promrzne (světlo prochází volně skrz tl. optického členu), tobě je sice teplo, ale menží než když to uděláš naopak. Současně mám podobný názor jako Joska v jeho první větě, antireflex na objektivu a hodinkách se nedá srovnávat, protože plní jinou funkci. Objektiv zabraňuje odleskům procházejícím za samotný optický člen, za kterým je další několikačlenná optická soustava, která má s největší propustností převést světlo na senzor (nebo kinofilm) - obdobně jako např. u treidru, ale u hodinek má pozorovatel zcely jiné vizuální nároky a to také, jak píše Joska, převážně estetické.
  15. Za nic se neomlouvej, díky za dobré informace. Jenom mě zajímé, jakým způsobem výroby vzniká ta tvrzená AR? Jinak jestli tomu dobře rozumím, dodatečná AR není správná a nejlepší parametry má na zcela novém skle, nejlépe hnedka z výroby? A nakonec, jak je to s AR vrstou a potápěním v moři. (viz. můj poslední dotaz) Díky za informace
×
×
  • Vytvořit...