Přejít na obsah

Honza

Členové_50
  • Příspěvky

    59
  • Registrace

  • Přítomen

2 sledující

Profile Information

  • Bydlí
    Brno

Honza's Achievements

Pokročilejší začátečník

Pokročilejší začátečník (3/8)

  1. 1. skalis 2. pavča 3. pindero 4. JJ 5. Kamil 6. Tada 7. staff972 8. Harry 9. jovani 10. RomanP 11. M916 12. bolverk 13. mischa všech 8 variant, renovované černé v nerezu, několik jinak neexistujících zbastlenin, do zásoby několikery další na nošení, renovaci a pod. 14. Elda76 15. Xpak 16. HIFI 17. vito 18. Románek 19. typograf 20. cigi 21. decebal 22. pani decebalova 23. yen 24. pavel23 25. hebos 26. captom 27. Bobr 28. Pajac 29. pepík 30. Alomoh 31. kacer001 32. candát 33. Hasňa 34. grakij 35. Bert 36. mengelis 37. Uzak ve všech barvách a verzích 38. Kudan 39. filo-boxer (Mokka) 40. ppprochy23 41. Kupa54 42. Felipe 43. Paullus 44. cenek 45. viktor (můj brácha) modré 46. ital (kámoš) černé 47. funf5 48. jarolsa 49. xmenm05 50. JiříR 51. mrazik 52. otmar ... modré a černé v původním stavu ... 53. Biges 54. Flavamatic 55. sup 56. Viktor 57. Jacob 58. chaver 59. Dali 60. pepan 61. leonid 62. alter ego (zlutasky) 63. PigyCZ 64. IvoC 65. Začátečník (modré) 66. palo2929 67. vendy 68. xjr1 69. Chinasky 70. bflmpzwrx3257z 71. pafka 72. KaraJara (černé) 73. vraby 74. martin1974 (čierne) 75. francin 76. Honza.manta (1xčerné automat, 8xNOS nebo téměř NOS různé varianty a pár bastlů) 77. cody (cerne) 78. pato31681 - cervene a uz aj cierne 79. pykof (3xčierne a modré + s ciferníkom Elton Sport,všetko pôvodný stav aj tie 3. čierne) 80. levistrauxss (černé, t.č. na kompletní renovaci v Eltonu) 81. Denny - černé, před renovací tzn. zašlé 82. Jakub05 - černé již dva roky po renovaci v denním nasazení 83. Stanik73 - (1x černé, 1x modré, 1x červené, 1x pískové) 84. Duko 85. Karloss 86. prym 87. saida 88. jirka404 89. blahoslav-renard - černé NOS, červené čekají na renovaci, obojí s černou lunetou 90. bencik - 1x cerne 91. pevo 92. petjaan, jedny černé, víceméně na "doma" :-) 93. tlapka 94. aukroprim 95. Sobina - 1xčerné NOS,1xmodré 96. orlando1 97. luft alias Silencio (denně nosím na střídačku s Orlíkama) 98. diver60 (1xčerné původní, 1x černé k renovaci) 99. v79 100.bohumil.talak /jsem se té stovky konečně dočkal / 101. little_w (renovace, zakazkovy modry cifr a luneta, lezi u Bigese a cekaji na vyzvednuti)... a na tu 100. jsem cekal taky. nemel jsem byt nenazranej, mel jsem se spokojit s 99 102. vanuska, cerne original 103. Kristian.nov - dvoje černé s bílou lunetou 104. hirsch - modré (tč. na ozdravném pobytu v Novém Městě) 105. honza - jedny černé, jedny pískové
  2. Rád bych doporučil mistra hodináře v obchodě Oriosa na náměstí Svobody 15 v Brně. U svých Revue Thommen s ETA7750 vlivem neopatrné manipulace s korunkou v době mezi 22.00 hod a 2 hod došlo k přeskočení ukazatele dne v týdnu, takže docházelo k překlápění v poledne (na rozdíl od datumovky, která se posouvala regulérně o půlnoci). Dlouho jsem opravu odkládal (jeden hodinář se vyjádřil, že ?by se muselo sundávat moc ruček? a chtěl 500Kč). Až právě ochotný mistr hodinář v Oriose mi řekl, že to není problém a i navržená cena 300Kč mi připadla odpovídající. Ještě jsem ho poprosil o seřízení chodu (docházelo k mírnému opožďování). Hodinky jsem si asi po 10 dnech vyzvedl, byly opraveny plně k mojí spokojenosti. Odchylka chodu nyní činí +2s den, takže maximální spokojenost a nelze než doporučit.
  3. laci Marfi kibi otmar baza horal Czechjoker jfidler Z. kamil vendy little w onion spiderer skalis seh1 mike ? martinbor railmaster ? JPS instant gandalf people Tada emte Adam99 Foundryman Vit skik ricous YPO PavelK SAS henry tko Ivan Lelak Phoenix lolohh Old Black japa ls8ls8 navi NIGHTinGALE Roman I. Viktor Honza ------------ celkem 46
  4. Předloni v létě jsme se s rodinou stavili v Glashutte, aniž bychom měli dopředu něco domluvené. V Original Glashutte byli právě první den po podnikové dovolené a vypadalo to, že výroba se ještě ani nerozběhla. Na recepci nám potvrdili, že na prohlídku je třeba se objednat předem a že máme smůlu. Zároveň se zaplatí slušný obnos (teď nevím už kolik to bylo). Nicméně v přízemí mají veřejně přístupných několik vitrín se zajímavými exponáty. Poněkud nalomeni jsme se vydali naproti přes silnici k firmě NOMOS. Recepční jsme řekli, že máme zájem o prohlídku a ona nám odpověděla, že jedna se právě chystá a můžeme se jí zdarma zúčastnit. Viděli jsme zde výrobu destiček do strojků, mimochodem s maximálním důrazem na veškerou přesnost. Na druhou část prohlídky jsme se přesunuli přes náměstí k mistrům hodinářům, kde jsme viděli způsob kompletování hodinek. Dokonce jeden z návštěvníků si mohl montáž sám zkusit. Tato exkurze byla vynikající a dostali jsme i občerstvení. Závěrem bych doplnil, že návštěvu nám odmítli i u Lange a Sohne. A v Glashutte se dá rovněž navštívit i muzeum hodinek.
  5. Honza

    ZENO-WATCH

    Ahoj Luku, Tvoje upravené hodinky se mi taky libí a přeju Ti, abys měl z nich velkou radost. A skutečně jen pro usmání dodávám: a až si předěláš ciferník nezapomeň doplnit i ten jazýček na roztočenou lunetu
  6. Na Vyskočilových stránkách doporučuji vyzkoušet animaci - funkční test těchto hodinek. Zaujalo mě skokové přenastavování hodin (letní čas) i minut (přestože minutovka poskakuje po jedné minutě, na ciferníku se nacházi neustále ve správné poloze vůči vteřinové ručce). Toto vše se ovládá zajímavým způsobem pomocí korunky. Pro hračičky jako já - ideální ...
  7. Podobné obrázky vzorových hodinek byly prezentovány kdysi na stránkách Prim v sekci historie. Škoda, že došlo k jejich předělání. Pokusím se přiložit oskenované kopie ... Omlouvám se za jejich kvalitu, ze začátku jsem tento výtisk často používal pro identifikaci hodinek ...
  8. Díky Oldo za Tvoji nezištnou :-) nabídku, měl bych rovněž zájem - pokud nás už nebude na ty modelky moc ;-)
  9. Přestože začíná i strojírenský veletrh, rád bych se zúčastnil. Posílám e-mail a děkuju předem za pozvánku.
  10. Hanzi21, taky gratuluju k hodinkám RT a přeju Ti aby Tě těšily stejně jako ty moje. Rovněž nemám nejširší zápěstí, takže průměr mi nevadí, naopak mě fascinuje, jak se tam všechno může vlézt. Další věc, co si nemohu vynachválit je safírové sklíčko. Skutečně po půl roce nošení úplně netknuté - malý zázrak. O řemínek s překlápěcí sponou (nejlépe RT) bych měl také zájem. Pokud bys něco objevil, tak dej prosím vědět. Faky to určitě nejsou - viz moji korespondenci: Dear Mr ..., Thank you very much for your e-mail. Your watch is an original Revue Thommen watch. The reference number of this watch 1701.6 is correct. Thanking you and best regards, Rebecca Schmutz GROVANA WATCH CO. LTD. Bisnachtweg 42 CH-4456 TENNIKEN Switzerland
  11. Sláva a díky rovněž Ondrajovi za návod jak lépe pomocí samotného ukazováku natahovat Chronomagovské Primky. Doteď jsem se při natahování trápil přesně jako Cigi.
  12. Tyto hodinky vlastním už půl roku. Koupeny přes e-bay za 412EUR. Jsou to skutečně originály - potvrzeno v sídle firmy ve Švýcarsku. Jsem s nimi velmi spokojený. Mají jemně propracovaný reliéfní ciferník, dekorativně broušený strojek s pozlaceným názvem firmy na rotoru, modře natřené šrouby. Skla safírová, horní zřejmě i zespodu antireflexní. Pouzdro z kvalitní oceli i když relativně menšího průměru (36mm), výška 13mm. Nosím je každý pracovní den, o víkendu je musím dotáhnout. Rezerva chodu asi 48hod. Přesnost ze začátku kolísala +/- 3 s/den, nyní tak +/-2s/den ale např. poslední týden 0s/týden! Moje hodinky vypadají přesně jako na obrázcích, jen vteřinová stopková ručička je kratší (nejde až nad indexy).
  13. A co třeba Diplomat v pouzdře Spartak40? Pracovní název Diplomat40; a mohl by to být automat, strojek 96 s datumovkou (byla by samozřejmě blíže středu). Normální člověk by si ovšem tak mohl dovolit max jen nerez ocel verzi ... A pro odklízeče a spol by druhá varianta mohla být i s inverzním, černým ciferníkem ... Finanční problém je rovněž výroba vysokého vypouklého sklíčka ze safíru. Ekonomičtější by bylo ponechat spartakovské mírně vypouklé - pak ovšem pro zachování efektu vypouklého ciferníku by tento musel být zřejmě zapuštěn hlouběji do pouzdra, případně by mohl více kopírovat mírnější profil spartakovského skla ...
  14. To Viktor: mluvíš mi z duše, 100% souhlas. Pokud by byl takový kurs, neváhal bych ani minutu.
×
×
  • Vytvořit...