Přejít na obsah

dknespl

Členové_50
  • Příspěvky

    1 837
  • Registrace

  • Přítomen

10 sledujících

O uživateli dknespl

  • Datum narození 7.9.1965

Contact Methods

  • Website URL
    http://
  • ICQ
    0
  • Yahoo
    dknespl

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Praha-východ
  • Fanoušek značky
    Hodinařina, midengine kabriolety, fotografie

Návštěvy profilu

15 759 zobrazení profilu

dknespl's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

  1. Novinka z roku 1683 :-). Campaniho papežské noční hodiny. V kapesních hodinkách provedeno opakovaně v 19. století (Vacheron Constantin), v moderní době a v náramkových prvně Audemars Piquet 1991, později Uhrwerk, Arnold a syn a asi další. Ale jeden novej fór tam přeci jen je. Ta "podsvícená" hodina (která odkazuje i k původním nočním hodinám). Zatímco u jiných výrobců se číslička otáčejí vždy po 90 stupních, tak zde se jsou hodiny posunuty při výběhu o 135 a při náběhu o 45 stupňů, tj až když je ta hodina aktivmí, přejde na bílé pozadí, tj. se "rozsvítí". To je fakt dobrej nápad. Navíc tedy jde ta vandrující hodina proti směru hodinových ruček, což nevím zda je úplně šťastné.
  2. To jo, na tom nic není, ostatně první plast na světě byl právě z mléka, resp. tvarohu, tj. z kaseinu. Ve Švýcarsku se z mléka speciální plasty a barvy normálně vyrábí.
  3. Na to video to mohla být animace, a aukce byla sice ohlášena, ale Meylan to mohl mít od začátku vymyšlené, že to s humbukem stáhne :-)
  4. Proč si myslíte (ti kdo si to myslíte), že ty hodinky byly fyzicky vyrobený?
  5. Jak někdo psal v diskusi na hodinkee, výborný by bylo, kdyby podle toho číňani udělali repliku :-) Do toho bych šel.
  6. Tak už to stáhli. Hodinky na aukci nebudou. Otázka tedy je jestli to není fór na druhou - totiž, že neexistovaly ani hodinky (byl to jenom render), a že možná neexistuje ani hrozba žalobou :-)
  7. Máte už někdo nový Mac Book Pro? Jak vám vyhovuje ta nizounká klávesnice? Zkoušel jsem v krámě, a dost mi to vyděsilo.
  8. V pondělí 4.6. zavřeno, úterý, středa svátek.
  9. Nevím proč, ale připomíná mi to krabičku od Rothmansek.
  10. Nevíte někdo jak přesně funguje posílání a příjem SMS mezi "Zprávami" na macu a iphonem. Proč se ptám - dnes jsem si zapomněl doma telefon a s údivem jsem zjistil, že mi do maca (a z něj) chodí SMS (myslím skutečné SMS ne imessage), přesto, že jsem za x firewally a doma i v práci na dhcp.
  11. Jen bych upřesnil že nezaniklo tak docela, ale přestěhovalo se. Ne tedy do Humpolce, ale do Děčína. http://www.muzeumhodin.info/decin_prohlidky.htm
  12. Su Sungovy hodiny byly vodní hodiny, tj. rovnoměrnost jejich chodu byla dána rovnoměrným přítokem vody. Jsou skutečně prvními známými hodinami, které použivaly krokový mechanismus. Evropské vodní hodiny v antice a středověku pracovaly na principu stabilního přítoku vodu ze zásobní nádrže do "měřící nádrže" u níž byla odečítána hladina (jak píše kolega přede mnou). To buď přímo, nebo pomocí plováku spojeného lanem s ukazovacím mechanismem. Hodiny tedy "šly plynule". Su Sung naproti tomu měl jakési vodní kolo po obvodu s miskami, do kterých natékala voda a byl vybaven pákovým mechanismem s protizávažím, který se uvolnil vahou misky vždy až v okamžiku kdy miska byla plná vody, závaží se převážilo a kolo se dalo do pohybu, aby bylo záhy zachyceno druhým ramenem páky a opět se čekalo až se miska naplní a závaží na páce se převáží. Tj pohyb se střídavě zastavoval a pouštěl, což je přesně princip kroku v hodinách, i moderních. V moderních hodinách však pravidelnost chodu není dána tokem vody, ale oscilátorem - kyvadlem nebo setrvačkou. Kyvadlo ani setrvačka však neřídí otáčení soukolí přímo, ale právě pomocí krokového mechanismu. Nejčastějším krokovým mechansmem v hodinkách je právě krok kotvový, který pracuje obdobně jako Su Sungův krok. Jedno rameno kotvy zachytí zub a vypustí ho až v okamžiku kdy ji posune ve své krajní poloze oscilující kyvadlo (nebo v hodinách setrvačka), kolo se začne pohybovat, ale na opačné straně ho zachytí druhé rameno kotvy, zase až do okamžiku než do něj "drkne" kyvadlo (nebo setrvačka). Takhle slovně se to děsně blbě vysvětluje. Na internetu je spousta animací, stačí použít google a hledat třeba "anchor escapement". Jinak ano je to pravda, byl to regulátor, a byly to čínské su sungovy hodiny a ano funguje to principielně stejně jako v dnešních hodinkách.
×
×
  • Vytvořit...