Přejít na obsah

pavel1980

Členové_50
  • Příspěvky

    308
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Slatiňany

Návštěvy profilu

2 222 zobrazení profilu

pavel1980's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

  1. Tak jsem si zase po dlouhé době udělal radost novými hodinkami... "cruisovky" Casia DW-290. Vždycky se mi líbily a naživo jsou ještě hezčí.
  2. GBD-100... používám je s občasnými přestávkami nepřetržitě skoro rok, celkový dojem je však značně rozporuplný. Na jednu stranu vynikající MIP displej, který nemá chybu (jeden z hlavních důvodů koupě), dle mě povedený vzhled a přiměřená velikost, na druhou stranu zoufalá přesnost měření vzdálenosti. Při chůzi to ještě jakž takž s odřenýma ušima jde, ale na běhání (na to, že jsou deklarovány, už jen díky tomu výraznému tlačítku "RUN", také jako běžecké), jsou nepoužitelné - na změřené 4 km trati jednou 2,2 km, jindy 3 km a podobně, bez spojení s mobilem s puštěnou GPS (běhám nalehko, bez mobilu). Ani s ním to ale není o mnoho lepší, už jen díky tomu, že dost často vypadává bluetooth spojení a potom dlouho trvá opětovné spárování. Notifikace celkem O.K., nerozpozná některé české znaky. Baterie pořád původní při stále zapnutém bluetooth. Většina věcí se ovládá či nastavuje přes mobilní aplikaci G-Shock Move, nastavení přímo v hodinkách je dost omezené. Stopky měří pouze s přesností na vteřiny, takže například k měření sprintu jsou nepoužitelné, pravděpodobně daň za MIP displej a jeho rychlost překreslení. Hodinky mají za sebou už několik upgradů SW (automaticky přes aplikaci Move), ale nevšiml jsem si nikdy žádné změny. Pokud tedy chce někdo hodinky na běhání, poohlédněte se po modelech s vestavěnou GPS.
  3. K těm hodinkám na vodu jsem na fórum už kdysi dával sken článečku z ABC z roku 1987, ale nějak jsem to nenašel... tak posílám znovu
  4. Tak já pro změnu zase jedny skoronovinky - Casio GBD-100. Jen rychlocvak, zrovna jsem je vybalil z krabičky, teď budu postupně zkoumat funkce Pročetl jsem spoustu recenzí, vím, že mají svoje mouchy, ale mně se prostě líbily už na fotkách a naživo je to ještě o řád lepší... ten MIP displej je úžasnej.
  5. No ony tyhle starý fíky už mají taky určitý kouzlo... ale pobavil mě ten popisek u aukce "pouze skutečný sběratel ví, jak super vzácné to je"
  6. Mýlíš Navíc ten prodávající kupodivu přiznává i v tom inzerátu, že to jsou kopie
  7. U nás v místním chrudimském zlatnictví mají už mnoho let v nabídce neprodané pěkné nové retro kousky Casio, co by mohly zajímat sběratele (omlouvám se za kvalitu fotky přes výlohu) - zejména ty první zleva (EDB-700) a první zprva (jedny z prvních wave ceptorů FKT-110). Ve sbírce by se mohly vyjímat pěkně:
  8. Ale jo, asi fejk, originály mají to "R" ve značce dne na displeji (FR) jinak. Ale jinak jsou celkem věrný...
  9. Těžko říct, originál Casio má šroubky s prořízlou drážkou, ale jinak to vypadá docela originálně, font displeje i písma na bezelu sedí, tak si to netroufám odhadnout.
  10. t2: Moc pěkné, parádní vitrínová záležitost. Mám rád tyhle vintážní kousky v NOS stavu a navíc s kompletním balením. Vždycky na mě padne taková zvláštní nostalgie...
  11. Omlouvám se za offtopic, ale když už se tady nakousl Lidl a rebrandování, tak jsem si vzpomněl, že děda kdysi rozebral vrtačku jejich privátní značky Parkside a uvnitř byly "střeva" Bosch... už je to teda spousta let, ale je to zajímavý.
  12. No ty moje DW-9052 nemají přímo gumový bezel, mají plastový, na kterém je tenká vrstvička takového gumového nátěru, a právě ta se stářím začne rozpouštět a rozpadat, až zůstane jen holý plast pod ní, takže hodinky se dají nadále používat, ale samozřejmě to už nevypadá hezky. To rozpouštění je dané stářím, třeba tyhle DW-9052 jsem měl na ruce naposledy někdy loni, když ještě o desinfekcích nebylo ani vidu ani slechu. Ta gumová vrstva se dává na spousty věcí, ať už kvůli vzhledu nebo kvůli lepšímu úchopu - myši, foťáky, fény, telefony, hodinky... někde začne odcházet po pár letech, jinde drží. Ten gumový nátěr se dá koupit i ve spreji. Nošením nebo používáním to moc podmíněný není, třeba tyhle géčka jsem zase tak moc nenosil. Blbý je, že se proti tomu nedá nic dělat, jedině, až se to začne rozpouštět, tak to zkusit opatrně smýt nějakým lihem či ředidlem s ohledem na podklad pod tím a nechat tam pak jen ten holý podklad.
  13. Dneska jsem po delší době vytáhl z hodinkovnice DW-9052. Ráno ještě byly jako nové, pak jsem je měl chvíli na ruce venku na sluníčku a když jsem se na ně někdy v poledne podíval, byly nějaký takový ulepený a zjistil jsem, že se začalo rozpouštět pogumování bezelu :-( Nedávno mi to udělala pogumovaná vrstva na rukojeti fénu, pořád jsem se divil, proč to tak lepí, a ono se to stářím rozpouští. Tyhle géčka mám cca. 10 let, těžko říct, jestli je to hodně nebo málo.
  14. Tak tentokrát se budu jen dívat a kochat. S yacht timerem ani s ničím podobným žádné nemám :-(
×
×
  • Vytvořit...