Přejít na obsah

-g-

Členové
  • Příspěvky

    9
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž

-g-'s Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Paráda. Děkuji a skláním se.
  2. Nemyslim si, ze takhle byly od vyroby. Nekde na fotce jsem je uz s touhle korunkou jednou videl, ale asi 10+ kousku traktoru, co jsem mel v ruce a vsechny dalsi videne mely takovou tu tenkou jako na fotce o jedno vys nebo jeste tenci. Tahle banatou ale byva obcas videt na "pavoucim" pouzdru. Jestli je to ale cele 100% pravidlo se zarucit nemuzu - podle zkusenosti si to myslim a urcite bych ji k "traktorum" nechtel - proste tam nesedi.
  3. Tak abych jen nerypal, tady jsou kal. 64 na snad prvni nebo druhe vychazce po jejich lonske akvizici. PS: Pasek neni puvodni, ale snad dobovy. Tu chvili ho na ruce snesu.
  4. Nechci kazit radost, hodinky urcite krasne a na pracovni vypadaji skvele. Ale pasek asi nebude puvodni - dobovy to asi ano, ale puvodni guma vypada jinak. Nema takove okraje. (ilustrativni odkaz - ne reklama: LINK navic prodano, tak snad ne proti pravidlum)
  5. Pozor, ty auto-time jsou armadni model s rameckem a dirkama na prisroubovani, ne magnet (nemam je ted po ruce, ale chaba pamet rika, ze magnet tam neni). To nic nemeni, ze pan jim doprava odpovidajici zachazeni na hodinky do nepohody. Primky jsou delane na kyble, supliky, sklepy a pudy, stavby, fabriky a doly. Jen par blaznu je nosi do kanclu
  6. Dík za uznání. "Sklíčko" je vlastně Pardubické plexi z náhradních zásob na dětské primky - tloušťku nevím, ale je tenší než origo plexi na traktorový ciferník. S tím dotáhnout do konce jsem to asi trochu přehnal - on je to teď jen kompletní prototyp. Podle toho je tam to plexi taky jen zespoda vlepené. Je vyřezané z horní části celého plexi, tak aby za vnitřní hranu šlo vlepit a přitom zvenku přecházelo bez vypoulení zhruba do roviny dýnka. Ale žádná moc věda - prostě jsem měl takové k dispozici. Po zalepení je pak plexi zevnitř vybroušené tak aby šlo dýnko nacvaknout a zároveň bylo plexi jen co nejmíň nad strojkem, aby se nošením nepromáčklo a neodlepilo. Zevnitř to roznodně ukázkově nevypadá, ale průhled je na to aby se dýnko nesundávalo:) Podle tohohle cvičení a Tvého nákresu si myslím, že bez vytvoření hrubšího dna dýnka a jiného zkosení to nějak profi půjde udělat jen těžko. A kdyby se povedlo asi by to bylo o strach nosit kvůli promáčknutí skla ze závěsu. Mi zatím stačí můj pokus a zítra půjde na ruce provětrat.
  7. Zdravím vážené členy fóra a příznivce Prim Traktor. Jsem pasivním čtenářem, ale toto vlákno s diskuzí o průhledu na traktorový kalibr mně donutilo dotáhnout do konce rozleželý prototyp/projekt. Tak tedy pro představu jak průhled může vypadat na originálním dýnku: http://uloz.to/x8nHfNu2/traktor-pruhled-jpg A jak již padlo výše, střed dna je poněkud menší než co by se na strojek slušelo, takže pokud se nenechá udělat celé nové dýnko, tak to zase nevypadá zas tak úžasně. Jinak jsem tady zahlíd zmínku o dvou typech sklíček a korunek. Můžete prosím někdo potvrdit ze svých zdrojů, co jsem vypozoroval já?: Starší Traktory s nízkým číslem (případně číselnými indexy na ciferníku) mají sklíčko více do oblouku a korunku uzounkou. Novější kousky s vyšším číslem (začínající 2..) mají sklíčko více sploštělé se strmějšími okraji a korunku jako na fotu výše (širší, ale užší než třeba u "pyžam" a dalších s kalibrem 6x).
  8. Pouzivam denne na mereni pracovni pauzy a vubec vse, co je nahodou treba. Jsem liny zapinat na mobilu stopky pokud staci odhad v minutach. A diky foru ode dneska budu pouzivat na mereni poctu piv - co kousek to 5 dilku (at to po sestem jde jeste poznat okem a hlavne pohodlne posunout).
  9. Jedna PRIM zajímavost To bych rád věděl jestli se takhle vážně snažili přiblížit SEIKO 5. http://aukro.cz/prim-globus-5-tv-exportne-i1859939219.html
×
×
  • Vytvořit...