Přejít na obsah

Quillin

Členové
  • Příspěvky

    33
  • Registrace

  • Přítomen

O uživateli Quillin

  • Datum narození 28.9.1981

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    okolie BA
  • Fanoušek značky
    Longines

Návštěvy profilu

2 992 zobrazení profilu

Quillin's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Ten názov je podľa môjho názoru pre našinca dosť odpudivý. Neviem si predstaviť ako za to dávam 3.5k a som so sebou spokojný. Evokuje to skôr korporátny omyl, ako premyslený výber.
  2. Rozumiem tomu, čo sa snažíš povedať a chápem, nové sú nové. Na druhú stranu, toto je veľmi individuálne a záleží asi na preferenciách jednotlivca. Veterána si tiež ľudia nekupujú, lebo je to rozumné a vedia, že s ním bude pravdepodobne viac starostí, ako s novým autom. Hodinky tejto kategórie už tiež nepovažujem za niečo, čo si kupujem čisto racionálne, len aby mi ukazovali čas a nemal som starosti. To by som si kúpil najskôr nejaký quartz od Seika za pár stoviek a nie automaty. Long story short, nevidím v tom príliš rozdiel, pravidelne servisovať vintage Longines a nové Longines, teda v prípade, že zvyknem vlastniť nové hodinky dlhšie, než do dátumu prvého servisu...
  3. Sú pekné, ale osobne by som si asi radšej zadovážil pôvodné vintage 7970 za polovičnú cenu a mal by som z nich lepší pocit.
  4. Vďaka za recenziu, pekné čítanie. Má niekto skúsenosť s novším kalibrom 105.00? Spravilo to niečo s (ne)presnosťou?
  5. Daj fotky Mne moje dodr*ané hodinky pripomínajú, že všetko sa raz na prach obráti a je dočasné. Že nemá zmysel sa trápiť bojom, ktorý sa nedá vyhrať. Je to celkom oslobodzujúce. Človeku už potom nevadia nové škriabance. Môže si itie hodinky vlastne začať užívať, nie žiť neustále v strachu. Nežijem v bavlnke a tým pádom ani moje hodinky. Mám obúchané topánky, obúchané autá, obúchanú dušu,... taký je život
  6. Na fotkách ma to až tak nerajcuje, aj keď tá modrá... Ale verím, že naživo by som si cvrkol
  7. Ahojte, chcel by som poprosiť o pomoc s identifikáciou modelu Nivada - Grenchen. Skúsil som sa opýtať v znovuotvorenej Nivade, no nevedeli mi o nich povedať nič. Sú to dámske automaty, asi 60-70 roky, priemer púzdra 28mm. Vďaka za rady.
  8. Súhlasím s tou poznámkou o ciferníku, na môj vkus sú tie hviezdičky trošku príliš. Je to nejaký historický odkaz?
  9. Tiež si ich neviem predstaviť na ruke, ale zelenej handre sú
  10. Quillin

    Longines cal 27m

    Sú fakt pekné, mne sa nepodarilo nájsť aký je to model. Určite nie sú pre každého, ale podľa mňa sú rozhodne zaujímavé. Krásny vek a patina. Určite by som také doma uvítal V zdraví ponos, nech sa dožijú ďalších 75 rokov!
  11. Quillin

    Prosím o radu

    Longines 8229-2 s Valjoux 72 cca 1970+
  12. Pekné, ale tá zrezaná šestka tam nemusela byť. Radšej vôbec žiadna, ako na tom modeli, ktorý bol pravdepodobne predloha
  13. Pekný príbeh a vďaka za informáciu o Longines Archives, netušil som, že niečo takéto existuje
  14. Quillin

    Longines 4392

    Tak už ich mám, model sedí sú to naozaj 4392.
×
×
  • Vytvořit...