Přejít na obsah

Kutílek

Členové
  • Příspěvky

    13
  • Registrace

  • Přítomen

1 sledující

Profile Information

  • Fanoušek značky
    Citizen

Návštěvy profilu

856 zobrazení profilu

Kutílek's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Prostě mam smůlu možná kdybych byl Gates a měl miliardy tak by se ledy hnuly,když pominu fakt,že bych mohl skoupit všechny funkční hodinky tohoto a jiných typů.Když odbočím stejný problém sem měl u velocipédu se součástkami typu Shimano a to byly v té době pouze 25 let staré,také mi ani v Čechách natož v Japonsku pomohl.Nakonec sem si za těžké prachy tu součástku použitou sehnal na Ebay v Německu. Oni v Japonsku budou asi takoví jiní ikdyž v rámci globalizace budou postižení celosvětově. A nestěžoval sem si takto pouze já na cykloforu či tu na Hodinářském. Jelikož sem nezahálel má někdo prosím PAYPAL potřeboval bych zprostředkovat nákup na EBAY funkčního strojku sice z hodinek s jiným vzhledem pouzdra ale 100% stejným strojkem. aukce končí zítra ráno v kolem 4 hodiny, čili už hodně málo času. Děkuji ozvěte se mi prosím na SZ
  2. Jo stačí mi to když musím v práci s takovými to typy komunikovat,Samí místo mozku z piva kostku,hlavně že mají vejšku,v práci nepoužitelní,nechápou psané slovo, natož souvětí a dělají z druhého debila,pritom jsou těmi trubicemi oni,ale oni mají přece funkci a obzvláště arogantní když jim to dáte najevo a já nejsem ten co si nechá na hlavu..... Jak se říká urob si sám ,ale to bych musel být Bůh a umět všechno na tomto světě. Jinak když by za něco ten šmejd ťamanskej stál, přepošle danou věc ne na servisní oddělení, ale technickému oddělení případně nějakým archivářům dat o produktech vyráběných firmou,ale to je moc práce a chce to hlavně mozek,ale jak píšeš oni mají přesně dáno co mají v těchto případech dělat a to nic a napsat nějakou debilní formulaci jak cvičená vopice. Ale já cvičená vopice nejsem a možná se uvidí zda budou hodinky v cajku.
  3. Mam sice jiný hezčí tvar pouzdra,ale tyto hodinky mají zcela shodný typ strojku,to sem si jist Stejné popisky na LCD stejné rozpoložení "čudlíků" i jejich barevné provedení http://www.relic-watches.com/watch-59725-VINTAGE-CITIZEN-DIGITAL-MULTI-ALARM-WATCH A to jako myslíš,že informace o 40 let starých součástkách jsou tak super tajné,když to převedu na tu Škodu 100, pokud se mi na ní něco důležitého podělá a já nevím co,jelikož o tom čipu u hodinek taky nic nevím tak mam smůlu, protože si Škodovka syslí ty své papíry pro potravu potkanům,když bez jejich info se ta škodovka nedá nikdy dohromady. A ta součástka se dá okopírovat pouze pod elektronovým mikroskopem ne jak u té škodovky kdy mohu každou součástu okopírovat z funkční a nepotřebuji tudíž k ní žádné specifikace.A že by měli všichni práce až nad hlavu to asi těžko max ti lidští roboti co sou na páse,kancelářská krysa ma vždy dost času,ale ochota žádná.Dnes totiž platí ne náš zákazník náš pán, ale drž hubu a krok a kupuj co jsme ti mi jako firma laskavě předhodili. Dělám v obchodě tak to vidím dnes a denně.A já potřebuji pouze zda hlavně ten čip je nahraditelný jiným.
  4. čínani zvládnou všechno ,Nejvíce mne štve přístup Citizenu.Opravuje pouze 10 let staré a když chce člověk info o součástkách starších,tak mne stupidně odkáže nějakej šikmej tydýt co odpovídá na poštu, ať se obrátím na divizi ve své zemi,když mu píši,že se jedná o 40 let staré hodinky,které mi ta divize z výše uvedeného důvodu neopraví.
  5. Nesmí se házet flinta do žita, jinak já bych nic neproměřil,hodinky nerozebírám a technické věci typu el,obvodů šly vždy mimo mne. A hodinky sem koupil jako šměsici co dům dal. Proto potřebuji danou věc proměřit,třeba může být včudu jen krystalový oscilátor či jiná "prkotina" a ne rovnou šváb. Ale to je jen mé zbožné přání Jinak sem na Anglickém foru našel velkou debatu na toto tema a opravitelné je vše u těch čipů je problém,že po odstranění černé sračky tam není skoro nikdy vidět typ či výrobce,jinak prý nejhorší je vyteklé LCD,to se nesežene nikdy, jelikož ta jsou atypická dnes nikde se nevyrábějící.
  6. Jinak sem dal na pomoc další jobovku na klasické digitálky Citizen crystron multi alarm, tež nesehnatelné.
  7. Origo nebylo nahrazenou touto Vartou.V hodinkách byla debilem dána obyč.Varta 1,55V,která to celé odpálila.Tato dobíjecí Varta se nyní do těchto hodinek používá,protože upravená MT621 co je pro ECODRIVE 8625-26 těmto hodinkám také nedělá dobře.
  8. Pánové je to ješte horší. Kondenzátor je prkotina.Projeli mi to opraváři slaboproud a PC a zjistili,že bude asi na 99% v háji šváb,který to celé řídí a ten je nějak napůl zapasován v tišťáku, trimer je rozsypaný ale průchozí.Totální pakárna je práve to raritní 8609,protože má jinou elektronickou část jak ty 8620-9,dalo by se jedině sehnat hodinky nesolární 8600 či 8610 ty mají tu elektroniku skoro stejnou přizpůsobenou na klasickou baterii a buďto pouze vyměnit celou část a udělat z hodinek klasické nebo se pokusit nějak z nesolárního tišťáku vyrobit ten obvod solární,jenže to chce sehnat tyto hodinky, :na japonských 2 aukčních serverech se hodinky 2-3 typy a 8600 vyskytuji,jenže sběratelé je ihned vykoupí a dávat za ně x tisích nemíním a co se týče solárek když se objeví ty novější verze cena min 3-5 tisíc bez poplatků dph a poštovného min. Na jednu stranu má chyba, měl sem po koupi kouknout do nich a ihned tu debilní baterku od toho debila co sem je od něj vydražil vyndat,mohl sem mít funkční hodinky i za hodnotu 5 tisíc teď mam kuloví,možné jedině dát na součástky na Ebay, dostal bych za ně tak 1500.
  9. Prosím o pomoc, zda někdo neznáte nějakého hodináře co se velmi dobře vyzná v opravách digitálek. Mam jedny vintážní 38 let staré z Aukra co jsou po vložení baterie /mrtvé/. Jsou to Citizen Crystron multi alarm 4-097386 TA čistil sem pouze kontakty a nic :helpsmilie: Tvarově velmi elegantní hodinky malo se vyskytující na aukcích a info o nich je sporadické. Naposledy před 4 lety na ebay. Na serverech sběratelů digošek nejsou. Pošlu je kamkoliv po republice na zjištění závady. Díky
  10. V roce 1990 sem si koupil v Zapadním Německu Casio databank30 originál baterka vydržela 10 let a poté koupená od Vietnamců brachu 9 let. Hodinky pak odešly do nebe ne kvuli strojku, ale kvůli tomu šasí z tvrzeného plastu,chrom se oloupal a zdířky na stěžejky šly do čudu,tak sem je vyhodil, protože sem toto šasí nikde nenašel.Nedivil bych se kdyby hodinky fungovaly 15 let na jednu kvalitní baterii.
  11. Mají všechny možné rozměry na skladě,jinak kolegové tu píší že neumí antireflex, to už byste hoši chtěli moc.Nemůže být vše Jinak kdo chce pouze sklíčka u nich na sběratelské učely, tak obyč sklo mate za max 100 kaček.Pán při komunikaci je velmi ochotný.Až budu mít od nich něco pospravené tak dam vědět i s fotkama jak to vypadá.
  12. Firma Onyx. Dělá Safír speciální metodou,ve spodu je obyč mineral a nahoře safír,říkájí tomu sendvičové ukládání.Oproti celému safíku to má 2 výhody. Zaprvé horní safírové sklo není tak náchylné k prasknutí, protože mineralní sklo je pružné a zadruhé je to za babku oproti celosafíru. Sám si tam budu dávat hodinky. Cena 850kč+250 uložení a kontrola těsnění.Asi tak www.safirovaskla.cz http://www.klenotyonyx.cz/cs/nase-sluzby/servis/ Tam si najdeš jejich email či telefon
  13. Zdravím všechny, jsem tu nový,potřebuji prosím pomoc při opravě hodinek,respektive určení součástky. Mám 40 let staré Citizen Solar Cell. Je u nich pravděpodobně úmyslně zničený keramický kondenzátor,aby nefungovalo dobíjení přes solár a byla tam nacpaná klasická baterie nedobíjecí. Jedná se o kalibr 8609 se strojkem 8609A. Do těchto hodinek se používaly 3 typy 8609A, 8620A,8629A. Ale typy 8620 8629 maji vyzuelně jinačí tu elektrickou část,čili ta součástka u nich může a nemusí být shodná. Shodnou ji má asi pravděpodobně strojek a jeho předchůdce 8600A.Strojek 8600 se používal pouze u nesolárek, ale 8620 u obou typů hodinek. Zda někdo nevlastní Citizenky Crystron s některým výše uvedeným kalibrem/strojkem/ tučně označeným. Buďto tyto solárky,či CITIZEN CRYSTRON 8600-860063 Y, Citizen 600meter 8620 viz obrázek nesolární variaty strojku. Dle rozměru součastky to bude pravděpodobně SMD kondenzátor 805, ale nevím kapacitu. Budou to nějaké piko či mikrofarady. Děkuji za info PS informace typu Dej to do Citizenu nechci prosím slyšet
×
×
  • Vytvořit...