Přejít na obsah

Tomas8

Členové_50
  • Příspěvky

    204
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Praha

Návštěvy profilu

1 787 zobrazení profilu

Tomas8's Achievements

Kandidát závislosti

Kandidát závislosti (5/8)

  1. Jo, řemen je fajn. Je to sice neorigo stejně jako spona, ale to je mi fuk. Hlavně že hodinky jsou origo ! Jediná kontraindikace byla nacpat 22mm řemen mezi nožičky 21mm. Ale nakonec to v pohodě funguje.
  2. Tak dnes Malý Princ na super textilně-koženém řemínku s překlápěčkou. A mám pocit, že je dlouho z ruky nesundám
  3. No ten řemen je teda fakt parádní. Něco takového bych ke svým Moonům. zatím tam mám tenhle. šlo by poslat detailnější fotky řemenu? Klidně i na SZ. Díky
  4. Já zase dnes vyvenčil doppelchrono
  5. Ahoj pánové, chtěl bych se zeptat na váš názor. Klasická situace: jeden hodinky kupuje, druhý je prodává, poslání poštou (kurýrem atp.), platba předem na účet, zásilka bez tracking number, tudíž nepřipojištěná) a hodinky nedorazí. Jedná se o Deutsche post (DE -> CZ), cena hodinek je asi 20 Eur. Myslím, že i obyčejná zásilka s podacím lístkem by měla být základně pojištěna - u České pošty do bývalo snad 500,-Kč? nebo se pletu? Kdo podle vás - a prosím o obecnou odpověď - ručí za dopravu, případně má vymáhat reklamaci u dopravce, případně refundovat objednávku ? Připomínky typu: měl sis to pojistit, kvůli 20 Eur se soudit je blbost, měl si připlatit za tracking atd. jsou zbytečné. Díky moc T.
  6. Ahoj dámy a pánové , chtěl jsem se vás zeptat na vaše zkušenosti a tipy na posílání balíčků - samozřejmě mám na mysli hlavně hodinky a ideálně zkušenosti i se zahraniční dopravou (EU, nonEU, USA...). Není mi jasné, že když koupím hodinky např. v Německu, prodávající je pošle i s pojištěním kolem 40 EUR. Když si totéž napočítám já sám - poštu, DHL, PPL nebo cokoli, pohybuje se cena kolem 90 EUR. A když mi kolega napočítal cenu přes náš firemní DHL účet na cca 5000,-Kč, tak jsem šel do vrtule. Takže dotaz zní: jakou službu používáte vy? Kolik by vás stála modelově doprava z Berlína do Prahy včetně pojištění na 3000 EUR? Díky všem za reakce.
  7. Odbahnění atd. proběhlo u “mého soukromého hodináře” Tyhle neprodám. ale ty druhé - Benrusy - bych asi, možná, za určitých okolností pustil dál do světa. Vypadají fakt úplně stejně. Ty Benrusy byly v Jihlavě v Onyxu. Ale upřímně, podruhé se tam úplně nepoženu. Nemám sice nic konkrétního, na co bych si stěžoval, ale “můj” hodinář to hold není. Jestli bys měl o ty Benrusy zájem, napiš SZ, ať tady z toho nedělám prodejní sekci. Jsem z Prahy, tak se na ně můžeš nezávazně kouknout. Ale můžu ti říct, že kupovat je jako jeté v USA, dovézt do ČR, nechat servisovat je anabáze tak na rok a ještě s nejistým výsledkem. Tentokrát to sice klaplo, ale… jinak ti můžu poslat i fotku z vibrografu, až ho zase vybalím.
  8. Bezva rychlý obchod, skvělá domluva, vše dle dohody a navrch bezva pokec. Díky a zase někdy příště. T.
  9. ...líbí se? To jsem rád. Přidám jeden aktuální wrist shot po ozdravné kúře, vyčištění, odbahnění, vysušení, seřízení, s novou lumi na ručkách... Jen pro upřesnění, to jsou ty Hamiltony - pro piloty Ty Benrusy pro pozemní jednotky jsou zvenku ale úplně stejné
  10. Harwey díky, tyto články jsem také četl. Asi jediné, co z toho vyplývá je toto (google translation): GG-W-113 byl uveden na trh v roce 1967 a vyráběl se až do konce osmdesátých let. Tyto hodinky byly vydány pilotům a vyrobeny společnostmi Benrus, Hamilton, Marathon a Altus. Mezi rozdílem mezi GG-W-113 a MIL-W-3818B, který byl jeho předchůdcem, je mnoho nejasností. Obecně se předpokládá, že strojek MIL-W-3818B je méně kvalitní a liší se počtem šperků. GG-W-113 byl také vydán pilotům, zatímco MIL-W-3818B byl vydán vojákům na zemi. ...takže vím, že vlastně nic moc nevím... kdyby se někdo dopátral k něčemu uchopitelnějšímu, sem s tím !
  11. Sehnal jsem Benrus a Hamilton "z Vietnamu" - oboje z roku 1969, koupeno v USA, vše nasvědčuje tomu, že jsou to originály. Koukal jsem se ale na označení typu a mám v tom trochu chaos. Benrus - GS-06S-2014 (první foto) Hamilton - GG-W-113 (druhé foto) Na wiki jsem našel toto: The GG-W-113 was also issued to pilots while the MIL-W-3818B was issued to troops on the ground. The GG-W-113 was utilized in the Vietnam War, Persian Gulf conflicts, and other Middle Eastern combat scenarios. Vyznáte se někdo v tom označení? Mě připadají všechny tyhle hodinky stejné. Liší se něčím, kromě výrobce? Ani mezi variantami pro „Pilots“ a „troops on the ground“ nevidím rozdíl. Tedy kromě různých dodělávek lumi na vteřinovce, na 12 apod. díky
  12. To: Lobber to je fakt super medvědobijec !! Ta kovaná záštita je fakt mazec. Koveš to sám? Nebo to je na zakázku? kde? Mám za sebou první vlastnoručně vykovaný nůž a docela mě ta výroba od kusu železe do finálního nože chytla. Víc info a fotek uvítám klidně na SZ
  13. Ahoj, přemýšlím na pásovou bruskou na nože. Má někdo zkušenosti, doporučení...? Jaký výkon je dostatečný? Je to fakt jen na hobby, nehodlám se tím živit. díky
  14. Ahoj, nevíte, jestli se nechystá nějaká limitka na téma Back to the Moon? - Artemis měl startovat včera, ale hodinky by už mohly být připravené...
  15. Ahoj pánové, nikde jsem tu nenašel podobné téma, tak ho zakládám. Nechce se mi věřit, že by ve zdejší komunitě nebyl nikdo, kdo by neměl nějakou elektro-gyro-hračku. Rád bych šel do onewheel ("skateboard" s jedním kolem uprostřed) a zajímaly by mne vaše zkušenosti, tipy, případně jaký vybrat, s jakou baterií atd. Chtěl bych to spíš na nějaké lehčí traily, lesní cesty, prostě snowboard na léto. Díky za názory. Tomáš
×
×
  • Vytvořit...