Přejít na obsah

Sonny919

Členové_50
  • Příspěvky

    916
  • Registrace

  • Přítomen

7 sledujících

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Fanoušek značky
    vintage

Návštěvy profilu

3 927 zobrazení profilu

Sonny919's Achievements

Megazávislák

Megazávislák (7/8)

  1. presne tak, bez čísla na základni to môže byť max nejaká výstavná vzorka
  2. pridávam sa a rovnako hodnotím všetky aspekty na 1 a vrelo doporučujem.
  3. sú to pomerne časté eleganty, je to veľmi pekný a vďačný model. Rok vzniku modelu je 1969, priemer bez korunky majú 34mm a vo vnútri tiká strojček typu kal. 68.3. Robili sa aj v pozlátenej variante a rovnako tak vo verzii bez dátumu.
  4. ahoj, foto je dosť malá, ale originál to nebude.
  5. 2571 na AH. https://www.antik-hovorka.cz/obchod/letecke-prim-automatic-marta6-69069.html
  6. hodíš im polštářky, súdky, sporty a iné 66 a 68 a vznikne ti z toho Linea? Je to nezmysel ísť do toho len kvôli umiestneniu strojčeka do nového púzdra. Radšej si počkaj na top kúsok tvojho modelu niekde v aukcii, mimo igenov sa s tými bežnými modelmi zmestíš často krát pod 10k, potrebné diely si prehoď a máš peknú renováciu a ešte ostane aj na servis. Nič proti Eltonu, ale táto transformácia sa renováciou nedá úplne nazývať.
  7. neviem si pomôcť, ale tie parexo lunetky tie dvojky vždy úplne zabijú
  8. ahoj, jedná sa o dámsky model s priemerom 28mm a vo vnútri sa nachádza strojček kal. 66. Tento model sa začal vyrábať v roku 1981, typové číslo má 66 427 1. Inak je to pekný, menej častý model, ale ani v 80. rokoch by som ho na hodinky pre chlapa netipoval.
  9. jj dýnko a ručky z potápok sú tiež hneď jasné.
  10. jj, čísla sú väčšie než by mohli byť, ale pokiaľ je na nich lumi, ktorá vydrží aspoň pár hodín v noci, má to zmysel. Žiaľ, toto asi podľa doterajších skúseností s Elton lumi nebude ten prípad...
  11. Celkovo sú to pekné hodinky so zaujímavými detailmi ako sú napr. ručky či luneta. Rozmer je taktiež fajn - 37mm, hoc tento štýl hodiniek by zniesol možno aj o málinko viac mm (39-40). Priestor nad 6. hod. mi pripadá trošku prázdny a osobne by som si tam vedel tesne nad 6 predstaviť dátum, ktorý sa inak počas cesty vždy hodí, keď človek často stráca prehľad o čase Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že mi hodinky s celkovým duchom doby a štýlom prevedenia viac pasujú na ich prvú africkú cestu, ktorú podnikli na Tatre 87 než na tú druhú po Ázii na 805. Čo sa týka balenia, je to prvý krát, kedy by som ho chcel viac než samotné hodinky
  12. Áno, nemala by tam byť, to však nevylučuje možnosť, že tam tá korunka bola ešte pred servisom, chcelo by to foto pred..
  13. Ahoj, jedná sa o pánsky model, ktorý vznikol v roku 1969 a vo vnútri sa nachádza kaliber 50. V podstate sa jedná o jeden z posledných modelov s týmto kalibrom. Typové číslo hodiniek je podľa knihy p. Hovorku 50 153 1, ručičky by mali byť strieborné húlkové, teda rovné a nie šípové pozlátené, sekundovku máš tiež pozlátenú a akúsi krátku, ale to je asi jedno. Odporúčam nič na nich nemeniť kvôli vysokej sentimentálnej hodnote, len ich dať vyčistiť, oservisovať a nosiť
×
×
  • Vytvořit...