Přejít na obsah

Xasthur

Členové
  • Příspěvky

    9
  • Registrace

  • Přítomen

1 sledující

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Zuerich
  • Fanoušek značky
    Seiko, Alpina, Maurice Lacroix, Ball, Audemars Piguet, Jaeger-LeCoultre, Davosa, Zenith, Breitling

Návštěvy profilu

608 zobrazení profilu

Xasthur's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. No, je ze mne Zenithak jen par dni, ale zatim se na ne nemuzu vynadivat.. prijde mi to, ze mam kazdy den jine hodinky. Ta denni + mesicni faze to hodne obohacuje. Tak jedna vikendova jeste s blizicim se uplnkem..
  2. Dekuji moc, radost robi uzasnou! Pak na ne hodim nejakou lehkou recenzi
  3. Chytil mne chronobundus, tak jsem si udelal radost a koupil si sve prvni Zenithky. Sdilim ochutnavku!
  4. K subcifrum presne jak rikas, dole je 12 hodinovy scitac
  5. Vodotesnost by mela byt 300 metru, tudiz 30atm (minimalne to tam soudruzi ze Svycarska pisou), to byla jen nechtenna mystifikace z me strany.
  6. Rozhodl jsem se tímto potlačit svou vrozennou lennost a sepsat pár řádků o posledním přírůstku do mé chrono sbírky. Také jsem si potřeboval ujasnit myšlenky, co mne vedlo k tomu si koupit tak hnusné hodinky, které vypadají jako by utekly z cirkusu. Jedná se o kus Luminox Bear Grylls Survival 3740 Master Series XB.3745. Nejdříve něco málo o hodinkách: Strojek: Ronda Materiál pouzdra: Carbonox Velikost pouzdra: 45 mm Tloušťka pouzdra: 14 mm Hmotnost: 104g Luneta: jednosměrná rotující luneta s označením kompasu Sklo: safírové sklo s antireflexním povlakem Odolnost vůči vodě: 300 metrů (20 ATM) Osvětlení: Luminox Light Technology (LLT) na ručkách, indexech hodin a lunetě (T25 Tritium / Trigalight) Funkce: Datum, Otočná luneta, Stopky, Kompas, Korunka šroubovací, Pásek: černý pryžový pásek s logem Bear Grylls, kompasem a kovovou přezkou Hodinky mají vzadu logo Beara Gryllse a slogan „Never Give Up“ v jasně oranžové barvě. Jinýmy slovy se jedná o odolné hodinky do “divočiny”. Mají tudíž vše, co kancelářská krysa jako jsem já potřebuje na cestě z kanclu a následým prodíráním se městskou junglí. To vše doplněno hřejivým pocitem, že kdyby se mi náhodou vybil mobil, tak za pomocí kompasu zaručeně najdu cestu domů. A pokud nenajdu, mohu použít titerný návod na morseovo SoS na vnitřní straně cifru k zavolání kavalérie. Ačkoliv nejsem vyloženě outdoorový typ (respektive vůbec), mám zálibu v odolných věcech. Hodinky jsem koupil ve Švýcarsku za hezkou cenu. Že by to v té barvě jinak nikdo nechtěl? Cíl byl jasný, chci hodinky na cestování do obskurních zemí, na motorku, případně na střelbu bez toho aniž bych o hodinky měl strach. Ano vím, že tento požadavek přežije a splní většina moderních hodinek, ale libuji si v předimenzovaných řešeních e.g. mířit na mouchu bazukou. Co kdyby mně po cestě potkala zombie apokalypsa, že ano? Dále jsem chtěl hodinky, které vypadají tak nějak extravagantně a výrazně. Proč? Protože prostě můžu. Dále byl požadavek tritium. Není totiž lepší kratochvíle než si společně s dalšími chronomagory (oni ví) ukazovat zápěstí se slovy: „čum jak mi svítí hodinky“ a to ideálně při značné konzumaci fermentovaných ochmelených nápojů. V neposlední řadě jsem chtěl na cifru hodně nečitelného a zbytečného bordelu, protože to vypadá cool. Poslední věc je, že hodinky působí tak nějak „levným dojmem“ dokud se na ně nezadíváte zblízka, což je pro mne přednost. Nerad při cestě do země třetího světa upozorňuji.. Za mne určitě přednost jak jsou hodinky lehoučké, ani nejdou cítit na ruce, tritium svítí jak divé, a i když hodinky působí trochu kýčovitě, tak jsou neokoukané a zaujmou. Mínusy za jeden den nošení: Kompasu bych svým životem rozhodně nevěřil, žije si dost vlastním životem a je potřeba jej párkrát utřepat, aby tak nějak ukázal podobný výsledek. Dále gumový řemínek je z matného povrchu, jde dost blbě zapnout, protože se na sebe „nalepí“ s očkem a blbě se to provléká. Dále luneta působí dost levným dojmem, ale je to také dáno její celkovou lehkostí. Tož asi toliko k mé první recenzi.
  7. No, máme teď dosti hnusné počasí, takže to nebude nic sexy.... ale tak posílám alespoň jednu "balkónovou", aby se neřeklo
  8. Nejsem moc fanda chronografů... a taky nejsem moc fanda psaní na forum, ale prolomím své mlčení :)) Za mne rozhodně nejvíce sexy chronografy, co jsem v poslední době viděl. Ideální kombinace decentnosti a zároveň zajímavosti. Ale sto lidí, sto chutí.. Nutno říct, že jsem je viděl osobně a na výběr řemínku jsem byl poctěn Higenovi asistovat. Za mne jim kupodivu opravdu sluší kůže více než tah. A to já jsem spíše "tahoun".. , ale prostě dodává to tomu jistou eleganci. Mimochodem můsím říct, že maji kulervoucí lumi, !
×
×
  • Vytvořit...