Přejít na obsah

babaq

Členové_50
  • Příspěvky

    683
  • Registrace

  • Přítomen

3 sledující

Contact Methods

  • Website URL
    http://
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Ostrava

Návštěvy profilu

6 788 zobrazení profilu

babaq's Achievements

Závislák

Závislák (6/8)

  1. Zajímavé vlákno. Několikrát jsem byl na vážkách, jestli pokračovat v mechanice nebo se (byť na skok) vrátit ke quartzům. Co by u mně mluvilo pro quartz: Čtení času ve tmě - Indiglo nebo podobné technologie jsou fajn, mechanické hodinky většinou mají problém v zimě, kdy jsou pod rukávem a v kině pak prostě nevidím nic. Toto by bez problémů řešily tritiové trubičky, ale zase mezi takovými hodinkami jsem měl problém najít něco s nemilitary designem, tritiové se mi téměř všechny brutálně nelíbily.Krátkodobá výdrž - tím myslím fakt, že automaty musím o víkendu buď nosit, nebo natáhnout. Já si teda právě kupuju winder ale u quartzek není třeba toto řešit. Prostě víkend fuč, vezmu hodinky a jdu.Cena - pravda, u ceny hodně dobrých quartzů většinou začínají levné automaty.Nicméně nakonec jsem přece jenom zůstal u automatů. A proč? Sweep second hand - nesnáším pohyb ručiček po sekundách, protože spolu s často odbytým číselníkem to znamená, že ručička nelícuje s indexy. Pardon, ale to mě u hodinek opravdu s..e a nejsem ochoten to tolerovat. Co jsem si všiml v mnoha obchodech, týká se to i docela drahých hodinek světových značek. To by řešil malý ciferníček s mimostřednou vteřinovkou, případě úplně bez vteřinovky, ale to zase nechci.Dlouhodobá výdrž - tím myslím fakt, že při dobré údržbě by mechaniky měly vydržet déle. Quartz prostě pořád vidím jako zboží bez servisu (výměna baterky není servis, to je jako lít benzín do auta). Určitě to u lepších modelů neplatí, ale to jsme zase jinde cenově.Pocit - celý život se pohybuju v IT a jsem rád, že jsou stále věci, které se pro svou funkci obejdou bez IP adresy, databáze, poslední verze Qt i s jejich stabilními chybami... mám hezký pocit, když vidím, že ten domeček plný koleček šlape. Jinak jsem obklopen počítači s různými OS, na smartphonu používám i to, co výrobce nezamýšlel, na knihy mám dvě čtečky s eInkem, ale hodinky mám pro radost.Malá poznámka k nařizování času rádiovým signálem: signál možná je všude geograficky, ale k čemu mi to je, když jej nemám vevnitř ve svém domě? Ani meteostanička s rádiovým seřizováním času se nechytá, leda když otevřu okno Holt barák s kovovou kostrou. ... a díky adminům za bany pro hlupáky - nemyslím, že by bez ralse nebo vteriny utrpěla obsahová bohatost vlákna. Spíš naopak.
  2. Myslím, že Patrik by věděl lépe, ale mně utkvěla v hlavě z jeho starších článků na toto téma - mám je poctivě zabookmarkované - možnost posílat si peníze ze zahraničí na kreditku Citibank. Má to nevýhodu, že to je na kreditku, ale zase výhodu, že to je levné... a jestli máš kreditku Citibank, nemusíš už nic dalšího řešit. (Klasický disclaimer: je to už starší článek a mohlo se tam něco změnit.) ... zdroj: http://www.mesec.cz/...u-ze-zahranici/
  3. babaq

    Sraz Chronomagu - Ostrava

    2.3.2012 U Kocoura od 18h 1. tombed 2. sect 3. marosh 4. Baker 5. MarcelG 6. zekon7302 7. Marty35 8. babaq Po dlouhé době a s novýma hodinkama
  4. Ahoj, už jsi zkusil Palmknihy (www.palmknihy.cz)? Pokud tedy hledáš oficiální zdroj knih (za peníze); vydavatelé už umí a chtějí nabídnout i aktuální tituly a na Palmknihách přímo podporujeme Kindle. Máme i velkou nabídku knih zdarma, ale tam je nutno vybírat, jsou tam plevy i zrno (vodítko: Zlatý fond). Upozorňuji, že v tomto ohledu nejsem nestranný, s Palmknihami jsem totiž srostlý už přes dvanáct let
  5. Huh... a ono to není MPM? -- Fakt, není! Tak to je tedy síla. Z popisu: "Made by Petr Čech" - to už asi fotbal moc nevynáší, že nám začal fušovat do hodinek Jinak zajímavý posun od luxusních hodinek v malých sériích pro fajnšmekry ochotné zaplatit za echt českou qua-qua-qualitu... No ale jinak peace!
  6. Hm, pro celkový obraz společnosti je nesmírně důležité, jak dlouho dojíždím do práce Nikde tam nevidím kolonku pro stav životního prostředí (bydlím nedaleko od Mittalu) a plno jiných opravdu důležitých věcí. Ale to by se mohli o sobě něco dozvědět, a to asi nechtějí, že jo. Sčítání je pitomost a naprosto zbytečné utrácení peněz. A kdyby opravdu chtěli, tak si většinu toho datového balastu dají dohromady z dalších databází...
  7. Hm, člověče, to je jako z Kulhánka...
  8. Mně štve celkem trvale, že nestíhám fórum ani číst, natož ještě smysluplně psát
  9. Ahoj v novém roce. Trošku jsem přemýšlel, jestli chci v tomhle neomaleně vedeném tématu něco připsat, ale cornholioo je zelenáč, takže informace se mu jistě hodí. A třeba časem dospěje a pak poradí nějakému dalšímu zelenáči Já mám radši mechanické hodinky a to především ze dvou důvodů: Pracuju v IT a elektr(on)ických věcí kolem sebe mám plnou pr*el - doplnit to něčím staromódním, mechanickým, co nepotřebuje elektřinu, je pro mě velké osvěžení.U quartzek mě štve, že sekundová ručička skáče po celých sekundách a že je zřídkakdy hezky zarovnaná s indexy - prostě se mi ho opravdu hodně nelíbí! U mechanických hodinek sekundovka "plave" a jednotlivé skoky není vidět.Bonusový důvod - u některých mechanických hodinek se dá koukat i přes zadní kryt na strojek, což spolu s tikáním dokáže opravdu uklidnit (aspoň mně).Uznávám, že quartz je přesnější a je s ním méně starostí, ale ty výše uvedené důvody jsou pro mně teď důležitější.
  10. Je, je to výběhová platforma. Kromě verbální podpory MS (která nestojí za moc) se na WM 6.5 vyflákli i výrobci software - žádné updaty, žádný nový software, nic. Jsou lidi, které to tak baví, protože "jsou zvyklí", ale kupovat to jako nové je IMO nesmysl. Řeším stejný problém. WM 6.5 umřely a začínají zasmrádat, WM 7 nechci, protože jsou - jak už někdo dříve řekl - vývojově tak 3 roky pozadu, takže můj další přístroj (po Diamondovi s WM 6.5.1) bude Android. Akorát ještě nevím jaký Dneska se vyvíjí nejvíce pro Android a iOS (iPhone), o WM 7 se zatím nic moc konkrétního říct nedá.
  11. Tak ty jsou opravdu moc hezké... Jaké mají označení?
  12. Svatomartinské, Moravská muškát, lahoda... to se pije samo.
  13. Tzv. "Smysl Života" je přinejlepším složité intelektuální cvičení. V horším případě se hledání smyslu života zvrhne ve věci jako zachraňování světa, propagace jediné správné víry/cesty/politiky, ... což většinou těžce odnesou všichni lidi v dosažitelném okolí. Smysl života je to, co mu jako smysl přičtu já sám. Zatím mám pracovní hypotézu, že smyslem mého života je si ho nějak rozumně užít - samo v mezích slušnosti, kterou lze vyjádřit lapidárně jako "co sám nerad, nečiň jinému". Z obecnějšího hlediska Lidstva, Veškerenstva, Vesmíru, etc. asi nic jako smysl života neexistuje. Není to možná nijak světoborné, ale mi to stačí a hlavně to odpovídá všemu tomu frmolu kolem
  14. Tak já používám Philips - ty rotační strojky jsou báječně tiché a výborně holí. Nedávno jsem pořídil Speed-XL (3 hlavy), předtím jsem měl hodně dlouho nějaký dvouhlavový a to byl držák... nový jsem kupoval hlavně proto, že jsem si chtěl udělat radost a ty novější typy se mi zdály tišší a že budou líp holit. Tišší je a holí řekl bych stejně dobře jako ten dvouhlavý. Jo, jeden rozdíl tu je - ten dvouhlavý mi občas přichytil chlup a zkusil ho vytáhnout silou, což hlavně v okolí nosních dírek zavání těžkým průserem Ten tříhlavý to nedělá. Edit: Jo a holím se denně.
  15. Divit se asi nebudu, lidi jsou holt různí, ale přát mu to prostě nemůžu, protože to je nečestné a nesportovní. I já mám díky tomu dražší elektřinu. Navíc je tu ta devastace krajiny zmíněná v jiném příspěvku, brutální výkyvy v síti díky německým větrníkům, a taky (nikoli na posledním místě) pokrytecké lhaní si do kapsy, že to je snad ekologické. Prd a ještě jednou prd, říkám já. EDIT: Jé, koukám, sedmistý post... a tak hnusné téma. Snad se brzo polepším postem do vlákna o nových přírůstcích
×
×
  • Vytvořit...