Přejít na obsah

fotopraktica

Členové
  • Příspěvky

    34
  • Registrace

  • Přítomen

O uživateli fotopraktica

  • Datum narození 22.4.1982

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Plzeň-jih
  • Fanoušek značky
    Tissot

fotopraktica's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Ahoj všem. Vzhledem k tomu, že mi moje Tissoty PRS 516 začali dělat zhruba minutu do plusu za den, tak řeším seřízení chodu. Tady na Plzeňsku o žádném autorizovaném servisu nevím, takže zvažuji odeslání. Buďto něco v Praze, tam bych byl rád, kdyby jste mi poradili, na koho se můžu bez obav obrátit a druhá možnost je DEAL v Ostravě, kde mi potěšili příjemným jednáním a servisují prý přímo u nich, nikam to dále neposílají. Beru v potaz pouze autorizované servisy Tissot. Díky všem předem za případná doporučení.
  2. Opravdu se tu nechci nikoho dotknout. Ale musel jsem si rýpnout, když vidím jak se tu na fóru profanují Seika za osmičku jako extra třída a na Tissot za dvacku se tu plive takřka v každé druhé diskuzi :-) Jinak vždy zastávám svatý názor- buďme rádi za to nepřeberné množství výrobců a modelů, kde si každý najde to své ořechové. Hezký večer všem :-)
  3. Na mne osobně ta značka bohužel tak působí. Něco jako třeba Samsung v mobilních telefonech, tisíc modelů minimálně se od sebe lišících, reklamy úplně v každém denním tisku a každý ho má v ruce. A hlavně mi přijde divné, když u švýcara začínají automaty kolem 15 tisíc Kč a japonec to praská jako Baťa cvičky už od 6 tisíc. Ale samozřejmě se bavíme pořád v této cenové relaci, v cenách za několik desítek tisíc už bych značku Seiko ani já nezatracoval. Ale je to čistě můj názor, nechci to nikomu podsouvat.
  4. "citace" Nemůžu si pomoct, ale IMHO Tissot ani Certina nemůžou aspirovat na vzpomínkové hodinky, na které po 30 letech se slzou v oku pohledíš a nostalgicky zavzpomínáš. Jsou to skvělé značky (nemám důvod tvrdit opak, sám mám jedny Certiny), ale na tohle jsou strašně masové. I lidi, kteří se o hodinky vůbec nezajímají a nic jim neříkají, si občas "omylem" koupí Certiny nebo Tissotky S tímto si dovolím trochu nesouhlasit. Pro mne osobně je například Seiko mnohem, mnohem větší mainstream než třeba Tissot. Reklamy a upoutávky na Seiko čouhají na každém rohu a na mne osobně třeba hodinky s mechanickým automatem za 8000,-Kč nepůsobí úplně věrohodně, ačkoliv můžou fungovat dobře. Třeba tyhle Visodate jsou naprosto skvělá a neokoukatelná stylovka za krásných 15 tisíc Kč. http://www.hodinky-365.cz/tissot-visodate-automatic-t0194301603101-x137962 Dělají se i ve variantě černého ciferníku. A řada LeLocle, to je úplná nádhera klasického stylu, byť už jsme lehce za finančním limitem. http://www.hodinky-365.cz/tissot-le-locle-automatic-t0064281605801-x167237 Před pár měsíci jsem prožíval podobné, když jsem si vybíral své první dražší hodinky. Začínal jsem s výběrem u třech tisíc a quartzu a skončilo to u mechanik Tissot za 18 tisic. Já vím že se tady moc Tissot nenosí, ale za mne s čistým svědomím říkám, že je ta značka podceňována úplně zbytečně. Zvláště když se pohybujeme v cenové relaci kolem 15 tisíc Kč.
  5. Tissoty jsem tu řešil nedávno já. Nakonec se mi starší model už nepodařilo sehnat, čehož vůbec nelituji, protože nový model s Powermaticem je super a jsem z nich moc nadšený. Oproti starší řadě má fakt velmi povedený racing vzhled a přesto se hodí i ke košili při konzervativnějších událostech. Cena trochu přes tvůj limit, ale stojí určitě za zvážení. http://www.hodinky-365.cz/tissot-prs-516-automatic-gent-t1004301605100-x1113690
  6. Já to na noc právě taky pokládám klasicky na záda, přijde mi to tak nějak nejpřirozenější. A přesně jak říkáš tak a tebou souhlasím, že ty odchylky jsou nejvíce ovlivněny celkovou aktivitou při tom denním nošení. Některý den jsem měl třeba jen -2s za den, jiný den to bylo -4s, holt jak se zrovna mrská s rukou :-)
  7. No a z té tří sekundové ztráty je to vždy tak, že se vytvoří přes den od rána do večera co je mám na ruce. Večer před spaním je sundám, napíšu stav a ráno jsou na tom defakto úplně stejně, takže nevytvoří ani ztrátu ani předstih. Pokládám je pořád stejně a to na dýnko na záda.
  8. Tak ony mne ty Tissotky zatím stále s něčím mile překvapují. Když jsem je vybíral, tak jsem netušil ani o tom antireflexu, nikde se o tom totiž moc nepíše. No a pak když jsem je měl na ruce, tak jsem si začal všímat fialových odlesků sklíčka a následně až na švýcarských stránkách je uvedeno, že mají oboustranný antireflex. No a přesnost zatím taky v pohodě. Nosím je samozřejmě pouze zhruba 2 týdny, takže se to asi bude ještě nějak vyvíjet, ale zatím se v průměru za celou dobu pohybuji na -3s/24hod. A to mě dělá taky velkou radost, trochu jsem se při vybírání hodinek bál aby to nebylo třeba půl minuty denně :-) Takže Powermatic 80 zatím šlape perfektně...
  9. Jak říkám, nejsem si tím materiálem lunety jistý, trochu mne zmátlo to, že je na hodinkách použitá keramika, tak mne nenapadá, na co jiného by mohla být použitá. Ale tak jako tak je to jedno, hlavně že to skvěle vypadá :-) . A díky za pochvalu tr0t3l...
  10. Tak ještě k tomu materiálu. Koukal jsem do krabičky a na papírové visačce s výrobním číslem a ostatním info je uvedený použitý materiál hodinek STEEL/CERAMIC a k typu sklíčka píšou SAPHIRE NON REFLECTING. Takže jestli je ta luneta keramická? Vzhledem to i keramiku připomíná, tak možná že jo.
  11. Však jsem se po první nepříjemné zkušenosti s neoficiálním prodejcem poučil, hodinky vrátil, naštěstí mi byl vrácen i celý finanční obnos a mé současné krásné 516-ky jsem si zakoupil již u oficiálního prodejce (hodinky365.cz) a s celým nákupem naprostá spokojenost :-)
  12. Děkuji vám všem za pochvalu :-) Čím déle je na ruce mám, tím více jsem z nich nadšený a pořád na ně čumim. Když jsem se rozhodoval, tak jsem se trochu bál toho červeného kroužku pod lunetou, ale naopak, je to super prvek pro zpestření. Materiál té lunety je asi plastový. Nahoře to má broušenej povrch, že to imituje jakoby kov, ale pravděpodobně se jedná o nějaký materiál podobný plastu.
  13. Ahoj, tak 516-ky jsou doma, nebo teda spíše už na ruce :-) Na ruku mi padnou úplně skvěle a překvapivě jsem spokojený i s koženým řemenem, takže ho tam určitě nějakou chvíli nechám než si pořídím ocelový tah. Pro pokochání malá foto-ochutnávka :-)
×
×
  • Vytvořit...