Přejít na obsah

pepO77

Členové_50
  • Příspěvky

    167
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Muž
  • Bydlí
    Stredni Cechy
  • Fanoušek značky
    Swiss made, Made in Germany

Návštěvy profilu

1 357 zobrazení profilu

pepO77's Achievements

Učedník

Učedník (4/8)

  1. pepO77

    Historie řady Mark od IWC

    Vyborne a krasne spracovanie.
  2. Chut dat priehladne zada nemam vzdy - iba tam kde je strojcek zaujimavy (ako tento GS 4520A) a pekny (UG microrotor); a naopak u vintage Omega mi strojceky tak esticky pekne nepridu. Prejde ma ta chut. Co si viac cenim ako pekny strojcek, je povodne puzdro - tak ako to stvoritel zamyslal. A predsa len, GS medajlonik ku GS vintage patri ... ono ma to casom aj tak prejde. Na druhej strane mam hodinky, ktore sice maju priehlad na strojcek ... no nicim zaujimave (pre moje oko) to nie je. vlastne ked tak nad tym premyslam - v zbierke mam vlastne vacsinu hodiniek, ktore priehlad aj tak nemaju.
  3. ak to bolo mne ... je to uvaha. Je taktiez pekne pozerat na GS caseback s medailonom. To sa tiez len tak nevidi. Ten stroj vnutry je pekny (a zvlast, ze je z '69) - obcas by to chcelo preskumat. Uvidim casom. Zatial to necham tak ako je (ked som si zvykol, ze nevidim do ostatnych starsich hodiniek, dost mozna to skonci rovnako aj u GS).
  4. Grand Seiko Hi-Beat manual 4520-8000 AD (teda no date verzia), nelestene, no re-dial. Laska. GS uz '69 robili hodinky, ktore sa vyrovnaju Pateku, Lange, VC este aj teraz. Nadhera. Rozmyslam, ze si dam urobit priehladny case back. O znova uz '69 strojcek bol nadherny - skoda ho skyvat.
  5. Takze laska splanula a cakam na Grand Seiko 4520-8000, no date - a teda vintage. Bude to nelestene, povodny cifer a rucicky. Uz sa tesim. Manualny natah, hibeat 36000, case este trochu mensi ako nova iteracie. Clanok: https://www.watchprozine.com/seiko/grammar-of-design-meets-hi-beat-a-review-of-the-grand-seiko-4520-8000/9354611/876/
  6. Odkaz na GS https://www.grand-seiko.com/global-en/collections/sbgw231g 231 co som vypozoroval uz ma aplikovane GS, s napisom Grand Seiko. 031 bolo Seiko aplikovanie s napisom Grand Seiko.
  7. Ahoj, rad by som sa obratil na 'tudy zdejsi' expertov na GrandSeiko. GS respektujem, aj obdivujem - no zatial som nedosiel do stadia, ze by som aj dokonca chcel mat v zbierke GS. Posledne mesiace som sa nasiel v jednoduchych - time only - hodinkach, s manualom. Vcera som zabrusil do Koscomu a oko mi padlo na SBGW231. Velmi zaujimava hodinka - 37 mm (moj ideal), kremovy/champain/vintage cifer (nie biela), bez sunburst, krasne rucicky. A to naj - po otoceni GS manual so super upravou (velmi netradicny odlesk - dava cele spektrum farieb). Jemne minus - ako kazde GS, hodinka je relativne vysoka (avsak cast vysky je zo zadnej strany), a vacsia korunka (esteticky by som dal mensiu, ale uznam ze taketo kolecko nie je problem natahovat - predsalen je to manual na 72 hodin). Co si myslite a viete mi povedat o 231 (resp 031 predosla verzia), a strojceky 9S? Dakujem za nazory a hlavne osvetu (vela na forach toho nie je).
  8. ano, UG Polerouter idu hore. Mozno nie neprekvapujuco. Puzdro nadhera, nozky nadhera, strojcek nadhera, micro rotor nadhera. Skoda - velka skoda - ze sa na ten strojcek neda (jednoducho) pozerat a najviac, hodinky su vyborne nositelne (nizke puzdro, twisted lugs, ...). Nosim ich velmi velmi rad.
  9. Velmi pekne. Super ko,biacie avyzerju byt relativne nizke. Chce to vidiet na zivo
  10. Tank iba na kozi, a v zlatom resp. platinovom prevedenim. Z tvojej dvojky urcite Santos. Sedi na ruke naozaj velmi prijemne
  11. Dakujem - designovo sa mi paci toto. https://www.gouletpens.com/collections/all-fountain-pens/products/twsbi-classic-fountain-pen-sapphire?variant=11884891078699. Pozriem reviews.
  12. Ahoj, naskocil som na dalsiu vlnu zalub - plniace pera. Po hodinach stravenych na internete, a desiatky minut v shope, mam Pelikan M800 (Black), hrot M; atrament Iroshizuku Ka-Jaku (zelena az jemne modra). Chcel by som do paru vsak nejake dalsie "lacnejsie" pero, len koli inej farbe atramentu (pri pisani poznamok, zapisov pouzivam dve farby - do teraz do bol Parker Vector a nejake gelove pero). Vedeli by ste poradit piston filer, alebo aspon vacsi konvertor, a dobry hrot M resp B. Pozeram na Pelikan M200 to by to asi tak vsetko splnalo ... ale mar dve pera od jednej firmy (?), asi nie je to prave.Poradite?
  13. pridavam sa do dlheho radu spokojnych ... komunikacia, vsetko podla dohody, nie je nic co by bolo negativum, iba same pozitiva. Za mna 100% odporucam. @ D.: Dakujem
  14. ,,, ozivim trochu vlakno. Typicky, vacsina ludi ignoruje co je na ruke. Avsak je jedna vynimka. JLC Reverso Classic. Sice malicke - ale vsimne si to hned kazdy. Tolko reakcii (pozitivnych) nemam na ziadne ine hodinky z mojej zbierky. "Talking point" otocenia hodiniek, a ze su to prve sportove hodinky ludi zaujme. Reverso si vsimnu aj muzi aj zeny. Povodne som si myslel, ze Reverso bude prave najviac anonymne, resp. nevidelne - ved vyzeraju ako naramok.
  15. Taktiez mam zalusk na novy Santos de Cartier (avsak medium). Hodinky sedia vyboerne, su prijemne. Pockam vsak ked ich bude viac na trhu v ojazdnenych verziach. Jedna velka vyhoda vsak u tychto hodiniek pri kupe novych tu je - lesteny bezel je totalny magnet na skrabance (aj u predajcu som mal na ruke prave XL kde uz bol skrabanec). Treba mysliet na to, ze tie lestene casti budu mat znamky nosenia - preto radsek kupovat bud poriadnou fotodokementaciiou alebo osobne.
×
×
  • Vytvořit...