Přejít na obsah

ad-k

Členové
  • Příspěvky

    35
  • Registrace

  • Přítomen

Profile Information

  • Pohlaví
    Neuvedeno
  • Fanoušek značky
    Casio, Hamilton

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

ad-k's Achievements

Začátečník

Začátečník (2/8)

  1. Zdravím vás, chtěl bych se zeptat na opravu či výměnu quartz strojku "Ronda 515" z důvodu poškozené cívky. Vyplatí se vyměnit celý strojek, nebo jen jeho část? A máte tip na nějakého prodejce (český či zahraniční), kde se dají strojky Ronda sehnat za dobré peníze (vč. poštovného)? Díky moc za radu.
  2. ... což zní jako dobrá kombinace - díky. S quartzem obecně problém nemám, koneckonců neberu jej narozdíl od některých "zatvrzelých" jako sprosté slovo (když to přeženu), jenom jsem zrovna u hodinek do vody o baterce neuvažoval - byť samozřejmě argumenty ohledně trvanlivosti, nákladů apod. se asi rozporovat nedají. Je to spíš o nějakých preferencích a upřímně: na můj vkus mám "baterek" trošku nad plán a nerad bych rozšiřoval sbírku...
  3. Milan59: Díky za tip na značku Scurfa, kterou jsem upřímně doposud nezaregistroval (a pokud, nevzpomínám si). S "baterkou" mám menší problém, a sice trpím "utkvělou představou", že je vhodné potápky otevírat pokud možno co nejméně, i proto bych rád zvolil spíš automat (mrknu na to) nebo solár, byť chápu, že nic není věčné... Souhlasím, že Citizen v titanu a zelené jsou na pohled parádní (ale vypadají dobře i v modré). I ocel. tah zdá se být oproti NY0084-89EE na první pohled zdařilejší... Deep Blue neznám, podívám se na nabídku. Odkud značka pochází, resp. kde se vyrábí?
  4. Ve sbírce mám několik kusů nepříliš známých značek, chceš-li microbrandů, tudíž žádnou averzí netrpím. Naopak. Některé značky min. dle parametrů a nějakých relevantních postřehů / recenzí nabízejí za rozumný peníz odpovídající kvalitu (a navrch často i design), takže se rád nechám inspirovat (viz např. zmíněný Phoibos, který asi většina zná a díky za tip uživateli tombas). Ale spíš bych to bral patrně jako tip pro příští nákup (i když kdo ví)... Jinak chci poděkovat všem zapojeným do diskuze za plodnou výměnu názorů k ISO normě - nebral jsem to jako nutnost při koupi, jen mne zaujalo proč ISO některé značky uvádějí, jiné ne... a zda je vůbec relevantní na tom při běžném kontaktu s vodou lpět. Chápu, že i 10 bar by mělo v podstatě stačit (u solidního výrobce), přesto beru jako jako standard u potápek právě 200m. Je to možná jen vnitřní ubezpečení, ale i tak...
  5. S Rotary a humbukem souhlasím. Na druhou stranu není to tak (některými zdejšími) nenáviděná fashion značka bez tradice... Orient dělá v nižší cenové zajímavé hodinky a evidentně mají i dobrou odezvu, ale odborník nejsem (zvlášť u potápek), tudíž si nechám rád poradit. Mimochodem: ta absence ISO certifikací u Orientu (oproti Citizen); je to nějaký handicap, nebo se poperou s vodou (sladkou i slanou) modely od důvěryhodných značek víceméně stejně?
  6. Proti tomuhle modelu nic nemám - vypadají ok. Jenom jsou rozměrově mimo (hledám primárně do 42mm) a navíc jedna zásadní věc: rozmýšlím, že je pořídím do rodiny - a dokonce v téže modré variantě...
  7. U Kamasu (stejně jaké u řady Presage od Seika apod.) mám slabost pro barvy, zpracování ciferníku... i proto ta preference. Triton jsou trošku nad plán cenově, navíc krapet i vzhledově - ale díky. Máš pravdu, že model od Citizen je vzhledově trochu vyhraněnější a nebude sedět všem... sám jsem na první dobrou měl s uspořádáním / tvary menší problém, ale poměr cena / výkon a dobrá zkušenost se značkou mi trošku překlopila mínění (a nakonec nemám problém ani se vzhledem). Výbornou zkušenost mám i s Orienty (Defender a Orient Star), ale jak říkáš: název je zvláštní (zvlášť pro Japonce) . Osobně s tím problém nemám, spíš mi u některých "neoblekovek" vadí použití jistých fontů a typické logo...
  8. Díky. Seiko jsem určitě nezavrhoval, jenom mě většina modelů (SKX) nenadchla po vizuální stránce. A pokud se mi nějaký model od Seiko pozdával ve všech směrech, obvykle se mi nakonec nelíbila cenovka...
  9. Nějaký konkrétní tip / dobrá zkušenost? Pár značek znám, teď jsem popravdě tolik nepátral... Díky za názor. Kamasu se dají sehnat tu a tam i za nižší cenu, u Scuba 7 je to krapet složitější. Budou-li v budoucnu někde v akci, půjde o zajímavou volbu (ale mám dojem, že se dobře prodávají i teď).
  10. Hezký den, rozmýšlím nad koupí hodinek "nejen do vody" (max. plavání, potápění není v plánu) a nemohu se rozhodnout. Primárně mi šlo o vodotěsnost 20-30 bar, solární / automatický pohon, spíše ocel. tah, max. velikost 42mm. V užším výběru prvních potápek zůstaly tyto modely (ke každému krátký postřeh): Citizen Promaster NY0084-89EE https://www.helveti.cz/citizen-promaster-automatic-diver-ny0084-89ee?gclid=EAIaIQobChMIsPudjceL7AIVjrWyCh0bagu5EAQYASABEgL_3vD_BwE - V podstatě nejlevnější varianta, do vody mi přijdou ideální (+ ISO 6425). Zaznamenal jsem drobné výtky ke strojku a z několika videí / fotek se mi úplně nezdá kvalita ocel tahu. Orient Kamasu (červená / zelená varianta) https://www.helveti.cz/orient-kamasu-ra-aa0003r?gclid=EAIaIQobChMI4sDpgMeL7AIVDZOyCh18jgmJEAQYASABEgLq5PD_BwE - Tak nějak všeobecně kladně přijímaný model, bez ISO normy - je opravdu nutná? Navíc safír. Rotary Scuba 7 https://www.watchnation.com/product/rotary-super-7-s7s001b/ - Četl jsem velmi dobré reference především co se kvality zpracování týče. K tomu 30 bar. Budu rád za případné porovnání či radu ke koupi. Nebráním se ani tipům "odjinud" (solár / automaty), k výše zmíněným modelům jsem se dostal spíš díky nějakým finančním mantinelům (max. 250€) a estetickým hodnotám (ale logicky mi jde i o funkčnost a odpovídající kvalitu)... Díky moc.
  11. Kdyby někoho zajímal něco jako rozhovor (nebo spíš představení) se zakladateli značky...
  12. A jinde správné recenze nejsou...? Nemyslím to ironicky, jen taková řečnická (samozřejmě pomineme-li placené dojmy)... Problém je spíš v tom, že značka není tak rozšířená a probádaná (protože microbrandů jsou mraky), což s sebou logicky přináší i méně odborných a neodborných poznatků. Nikoho nebráním (je ne suis pas charlie), jen ten příměr se zelenou rukou a niklem asi není úplně na místě.
  13. Nebral bych to tak doslovně - ano, nejde o "fashion" v pravém slova smyslu, i když nyní mají v nabídce snad i kus nějaké kabelky, takže definice "módní značka" vlastně ani tolik nekulhá. O to nejde. Designově mají některé modely myslím v pořádku a řada zavedených hodinářských značek (i vyšších cenovek) vypouští do světa esteticky mnohem méně povedené věci (záleží na vkusu). Otázka kvality je věc druhá, jejich hodinky jsem nikdy v ruce neměl, ale zkušenosti kupujících (i některých recenzentů) jsou spíše pozitivní, takže těžko říct. Zelenou ruku bych hledal spíš u Marvelu...
  14. V mém případě rovněž spokojenost. Myslím, že si v daném modelu najde něco každá generace... Se Sternglas zkušenost mám, ale pouze s modelem Junis 34 v dámském provedení. A zkušenost logicky spíš povrchní (dárek), nicméně zpracování mi přijde stejně jako u Lilienthal Berlin dobré, kožený pásek rovněž - i když není tak měkký jako u modelů LB. Hodinky samotné "Made in Germany" nejsou (pro někoho možná zásadní rozdíl), každopádně na první dobrou bych žádný zásadní rozdíl neviděl. Sám jsem o některých modelech Sternglas uvažoval, estetika / design jejich bauhaus modelů mi popravdě docela imponuje (navíc mám vztah k celé škole), ale mám momentálně ve sbírce mírný přetlak... tak uvidím. Jinak "bauhaus design" je u výrobců hodinek samozřejmě nadužíván a často spíš zneužíván, nicméně čistě esteticky vzato: Sternglas to dělají min. po vizuální stránce velmi dobře. Ať už v tom řada lidí vidí model Max Bill nebo cokoliv jiného...
×
×
  • Vytvořit...