Přejít na obsah


Jak reportér TV Nova, Aleš Vašíček, testuje hodinky Geckota, Phoibos a Tisell

Příspěvek od nejpanskehodinky.cz, 12 březen 2019 · 845 views

Geckota Tisell Phoibos Testovaní Test letecké hodinky potápěčské hodinky Recenze
Jak reportér TV Nova, Aleš Vašíček, testuje hodinky Geckota, Phoibos a Tisell Vždy jsem měl slabost pro mechanické hodinové stroje. Pravda můj děda nosil až do své smrti quartzové Omegy Seamastery, které jsem vždy obdivoval, ale mně jednoduše učaroval mechanický a později automatický nátah. Před patnácti lety jsem si pořídil své první mechanické Poljot Aviator a mám je dodnes. Nikdy by mě nenapadlo, že to bude teprve začátek, a že budu mít možnost, tyto hodinky testovat. Ono tedy, ruku na srdce, co se dá testovat na hodinkách, které se od rádiovým signálem řízených hodin odchýlí v řádech vteřin za den, safírové sklíčko je nepoškrabatelné a celkově jsou velmi odolné vůči vlhku, vodě, prachu vibracím i nárazům?
Postupně, v průběhu zhruba tří let jsem vyzkoušel hodinky Geckota, Tisell a Phoibos. Pracuji jako novinář a dostávám se často do podmínek, které se vymykají běžnému standardu. Hodinky uvedených značek se mnou zažili podmínky pouště, pralesa, širého moře, ale i třeba i jízdy na motorce v dešti, plavání, plachtění na moři a také létání.
Co se týče strojků či jednotlivých kalibrů, to je mimo moji rozlišovací schopnost. Odchylka v řádech několika vteřin od přesného času za den je myslím naprosto v pořádku, výměnou za fakt, že jde o samonátah. Pokud se člověk o tyto stojky zajímá a občas sleduje porovnání se strojky o něco dražších značek, stále jsme v oblasti velmi dobrého poměru cena/výkon, když ne na totožné úrovni.

Celý článek >>>
Duben 2020

P Ú S Č P S N
  123 4 5
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Categories

My Picture

user(s) viewing

uživatelů, hostů, anonymních uživatelů