Přejít na obsah

Digitální hodinky (a G-shock k tomu:-))


michael99

Doporučené příspěvky

Od tý doby, co sem tu byl poprvé, se sem téměř pravidelně vracím, ale jak tak koukám, na nějaký nový příspěvky si tady člověk musí docela počkat. A tak mi teď nedalo, když už sem si koupil hodinky (Casio G-300-2A), abych se nezeptal, jestli někdo nějaký G-shocky měl a jaký s nima měl zkušenosti? Jsou opravdu o něco odolnější? Navíc hodinky kombinovaný (tzn. digitální a ručičkový-jako ty moje), nemohou být přece stejně odolné jako colokovové apouze digitální? U těch digitálek může sice prasknout při nějakým tvrdším nárazu displej, ale u těch kombinovanejch je přece nebezpečí větší ne? Může např. upadnout ručička (a nožička ;-))

Připadám si teď trochu jako exot, protože po tom, co sem si tady četl diskuse o hodinkách za minimálně 10 tisíc a víc, tohle jako by sem ani nezapadalo:-) On vůbec může člověk mít z tohoto fóra (stránek obecně) trochu zvláštní pocity (myslím toho, kdo jen hledá informace o běžných modelech hodinek a o běžných značkách). Nemyslím to vůbec nějak špatně, ale pokud si člověk např. vyhlídne hodinky kolem 12-15 stovek, tak se v článcích hned dozví, že plastová sklíčka jsou šunty, co není z oceli stojí taky za starou bačkoru (protože plast je tak akorát pro děti...s trochou nadsázky:-)) A tak někomu to může hodně pomoct při výběru a těm méně majetným to může zamotat škebli (a nebo jim to bude zcela fuk, co si koupí, popř., co se píše:-) Ale to už bych se dostal úplně někam jinam. Prostě si myslím, že není na škodu si tyhle stránky před nákupem hodinek projít. Já sám sem si všechny ty články přečetl, protože jsou zajímavým zdrojem informací. Ono vůbec na netu (alespoň podle mě) toho o hodinkách moc není a tak může být člověk rád, že nějaký takový stránky jsou. Tak jak tak koukám, tak od mého dotazu jsem se dostal úplně někam jinam, no snad to nevadí...(možná to bude i tou pozdní hodinou.:-)) Tak zatím ahoooj a těším se na příspěvky (jestli teda nějaké budou:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Myslím že tento nadpis na hlavnej stránke hovorí za všetko "Chronomag.info - svět hodinek jako pánských šperků". Ale treba uznať či podotknúť že v niektorých kruhoch plnia dobre vybavené/vyšperkované G-shocky či Suunta tiež úlohu kvázi šperku.

 

Čo sa týka odolnosti G-shockov tak sú na tom po pomerne dobre. Kamarát si po svojich prešiel omylom autom (nad montážnou jamou len tak pomaličky) a prežili to bez úhony. A to nemá nejaký extra drahý model.

 

Hmm, a recenzie na hodinky za 12-15 stoviek?? Videl si niekedy na internete recenzie na múku, chleba či mlieko?? Asi nie pretože ide bežný spotrebný tovar ktorý sa nakupuje pomerne často a väčšinou je hlavným kritériom dostupnosť, cena alebo vernosť značke. Hodinky v tejto relácii si presne to čo chleba alebo múka - spotrebný tovar. Čas ukazujú presne a tým to asi tak končí.

 

Niekde pri browsovaní alebo tuná na fóre som narazil na zaujímavý názor. Dotyčný sa vyjadril o mechanických hodinkách asi v tom zmysle že majú niečo čo quartzky nie, niečo čo nevie nejako presne popísať (možno boli tie jeho len ťažšie ;) ).

 

Alebo je to len tým že majú muži radi malé veci plné ozubených kolečiek, maličkých skrutiek, ložísk a struniek :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem prošel obdobím, kdy jsem zcela zavrhl mechaniku jako celek kvůli přesnosti a byl nadšený z quartzek. Teď se zas pokorně vracím k mechanickým (nicméně mám v záloze Citizen Ecodrive :-)), protože už tu bylo psané, že mechanika není o přesnosti, ale o pocitu. Řekl bych, že tu není nikdo, kdo by byl přesně schopen popsat proč mechaniku, ale všichni jaksi podvědomě cítíme, že mechanika je mechanika.

Zas na druhé straně nezamítám třeba plastové digitálky, které mají své opodstatnění, protože si určitě nevezmu na nějakou rasovinu švýcary. Asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já sem v podstatě mechanika měl akorát jako úplně malej, takový s modrým slůnětem:-) Asi to taky bude hlavně tím, že zatím mi quartzový strojky plně vyhovují. Sem na ně už nějakej zvyklej a když jsou sapoň trochu odolnější mám takovej lepší pocit, že snad i něco vydrží. Jo a s těma levnejma hodinkama to asi tak bude-člověk vybírá podle designu a ceny. V této kategorii se asi ani podle ničeho jinýho vybírat nedá. Pokud jde o analogový hodiny, tak nic jinýho než datumku a max. podsvětlení člověk asi čekat nemůže. Já sem koupil tátovi k Vánocům hodinky Timex 58981 (http://images.amazon.com/images/P/B000221Y3I.01-A24P4GX0TE31ZX._SCLZZZZZZZ_.jpg) , který stály sice jenom 1100,- Kč, ale mám z nich docela dobrý pocit. Jsou kovové (poměrně těžké:-)), působí docela masivním dojmem a navíc mají indiglo a WR 100M. Sklíčko je minerální a víčko je šroubovací. Řemínek je koženej a na suchej zip, což je podle mě docela dobrý řešení, člověk si je utáhne přesně, jak potřebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V armyshopoch vätšinou ponúkajú značku Luminox. Skoro vždy tú istú modelovú radu. (Pri tom ma Luminox aj niektoré celkom zaujímave hodinky nie len plastové ozruty do nepohody). + k ním predávajú aj preloženú parafrázovanú báchorku od výrobcu o tom aké sú to skvelé/nezničitelné/superpresné a nieviem ešte aké hodinky a aká neprekonateľná jednotka ich používa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D to je na tom najlepšie. V rámci "vodu káže víno pije" mám jedny quartzové chronografy a jedny timexy. Timex nosím uz iba na turistiku resp. na šport. Jeden čas som bol pevne rozhodnut si kúpiť nejaké poriadne automaty ale zistil som že by som robil priliš veľa kompromisov kvôli objemu finančných prostriedkov ktoré som mal vtedy k dispozícii. Tak som zatial si zatial splašil (za veľmi dobrú cenu) niečo čo aspon s 20 m vyzera ako naozajstné hodinky a šporím na niečo poriadne. Sledujem fóra a dražby a čakám na vhodnú chviľu. Dúfam že som ťa nesklamal :).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám obavu, že co by sis chtěl koupit asi nebude úplně závislé na tvých příjmech. Třeba mám objednané tyto a rozhodně jsou v cenové relaci naprosto neodpovídající mým příjmům :-) ale zas je nekupuješ každý den.

http://xs38.xs.to/pics/05295/JL.jpg.xs.jpg

Nemáš väčšiu fotku alebo link?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je to model G 137 D a je to o něco větší: http://www.mujobchod.atlas.cz/shop/categor...rh980&id_cat=25

Tady je jejich katalog (6MB) a vychází vzhledově z těch prvních (baterkové) co jsou přes celou stránku, a jsou tam i ty automaty pod modelem G 137 D: http://www.jacques-lemans.com/katalog04/ge...e/Tempora04.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...