Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Seiko SRP789 vs Steinhart ocean 1


 • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 712 příspěvků(y)

Publikováno 9.říjen.2016 - 09:53

Seiko SRP789 vs Steinhart ocean 1 Black Ceramic

 

Dovolím si zde srovnat dva modely hodinek pocházející od dvou různých hodinářských značek, které spojuje nejen to, že jsou to podobné typy hodinek patřící do skupiny modelů určených pro potápění, ale také to, že jsou z jedné cenové skupiny - v případě, že hodinky budeme pořizovat u AD.
 

Prvním modelem hodinek jsou Seiko SRP789, který je znám pod označením New Turtle ve verzi Coke, tedy červeno - černé provedení.

 

Přiložený soubor  20160828_094056.jpg   90,14K   71 Počet stažení
 

Druhým modelem jsou hodinky Steinhart Ocean 1 Ceramic, který je mi bohužel nedostupný, tak jsem použil verzi GMT. Prostě si jen odmyslíme GMT nástavbu strojku, jednu ručičku a GMT lunetu vyměníme za lunetu z potápěčských hodinek.

 

Přiložený soubor  20161009_102658.jpg   187,34K   73 Počet stažení
 

Chci předem upozornit, že jsem srovnával dva konkrétní kusy hodinek, které vlastním a nikoli jejich rozdíly plošně, takže se můžou vaše i moje zkušenosti lišit v různých bodech jako jsou zpracování či přesnost strojku. Zároveň jsem se snažil i o určitou objektivitu i když stále jen z vlastního pohledu.
 
Značka
 
Seiko
 
Společnost Seiko založil Kintaro Hattori již v roce 1881 v oblasti Ginza v japonském Tokiu pod prvním názvem K. Hattori 服 部 時 計 店 a  jednalo se o obchod s hodinkami a šperky. V roce 1892 začíná vyrábět své první hodinky pod názvem Seikosha 精工 舎, což v hrubém překladu znamená něco jako Dům precizního zpracování. První hodinky s názvem Seiko se objevily již v roce 1924 a od té doby značka vytvořila mnoho prvenství ve výrobě hodinek a jejich konstrukci. Připomeňme rok 1969 a model hodinek Astron, první sériově vyráběné quartzové hodinky na světě, později rozšířené o chronograf. V pozdních osmdesátých letech dvacátého století vyrobila značka Seiko první hodinky u nichž dochází k přeměně mechanické energie v elektrickou pod názvem Kinetic.

Jedním z hlavních směrů, kterým se značka Seiko ubírá od roku 1965, je výroba hodinek určených nejen k rekreačnímu, ale i profesionálnímu potápění. Tak bych mohl psát o značce Seiko snad do nekonečna, jde o výrobce hodinek s bohatou historií i současností a s nepřebernými typy a druhy hodinek.

 

Seiko206_zps17f29516.jpg
 

Steinhart
 

Německá hodinářská společnost Steinhart Watches GmbH je na hodinářské poměry velmi mladá. V roce 2001 ji v bavorském Augsburgu založil Günter Steinhart. Značka neustále optimalizuje kvalitu (do svých hodinek používá pouze strojky švýcarské provenience), funkčnost i design svých výrobků a zaměřuje se na spokojenost svých zákazníků. My víme, že za tajemstvím obchodního úspěchu stojí v nemalé míře i inspirování se u různých hodinářských gigantů zvučných jmen, zejména u Rolexu či Panerai a jejich ikonických modelů. Když se ovšem podíváme na jednotlivé modely zevrubněji, zjistíme, že se v žádném případě nedá hovořit o pouhém kopírování. Věřím, že značka bude i nadále vyrábět pěkné, funkční a pohodlné modely hodinek a přinese i více vlastní invence, jak již v minulosti dokázala. Jedná se opravdu o jednu z mála značek, kde poměr kvalita - cena - výkon dostává nových rozměrů.

 

steinhart_hauptquartier.jpg
 

Můj verdikt:

I přes to, že značka Steinhart je mi osobně velmi sympatická, s hodinářskou ikonou s bohatou historií se nedá měřit: Seiko je vítězem a získává první bod.

 

Model hodinek:
 
Seiko
 
Jak již název New Turtle napovídá, model hodinek Seiko SRP789 vychází z původního, dnes již ikonického modelu Seiko 6309 Turtle pocházející ze šedesátých let minulého století.
 
 
Steinhart
 
Model Ocean 1 i jeho variace čerpá inspiraci v modelu Submariner značky Rolex. Jejich přímému srovnávání se vyhýbám, nejedná se o identické modely, mají řadu rozdílů a nebylo by to férové ani pro jednu stranu. Na straně Rolexu je evoluce tohoto modelu sahající několik desetiletí zpět, od prvních konstrukčních návrhů až po současnost, udávání směru vývoje hodinářské výroby, ty nejlepší možné materiály, strojky, číselníky a lunety i v základních modelech s platinou a bílým zlatem. Steinhart jejich model neokopíroval, pouze použil jeho základní rysy i když mnoho ortodoxních zastánců značky Rolex hovoří jinak. Jen připomenu, že tímto modelem se ve své historii inspirovaly i jiné a to velmi zvučné hodinářské značky a stal se základním kamenem jejich prvotních potápěčských hodinek. V každém případě německý výrobce uvedl na trh hodinky, po kterých touží mnoho srdcí hodinkových nadšenců a to ve skvělých velikostech, zpracování i kvalitě po všech stránkách. V neposlední řadě by srovnávání nebylo fér i vzhledem k ceně, kde Rolex jako výrobce luxusních hodinek převyšuje cenou, přibližně dvacetinásobnou, hodinky Steinhart a proto preferuji srovnání hodinek v přibližně stejné cenové kategorii.
 
Přiložený soubor  20161009_102743.jpg   175,84K   60 Počet stažení
 
Můj verdikt:
Vzhledem k tomu, že Seiko navazuje na svůj historický model, který vyvolává emoce hodinářských příznivců a i ty moje, připisuje si Seiko druhý bod.
 
Ceny:
 
Jak jsem již uváděl, budu srovnávat ceny, za které lze hodinky pořídit u autorizovaných dealerů. Hlavně hodinky Seiko lze pořídit na internetu u různých prodejců až o několik tisíc levněji, já je kupoval v Německu za 374,- Eur také u AD, protože preferuji tento styl nákupu.
 
Seiko:

Cena modelu: Koscom 11.890,- Kč  

Steinhart

Cena modelu: Chronoshop model s keramickou lunetou 11.480,-
 
Můj verdikt:

Vzhledem k použitým materiálům zde získává Steinhart svůj první bod.
 
První seznámení:
 
Seiko
 
Na první pohled hodinky, které zaujmou a dokáží je pochválit i hodinkově nepostižení spoluobčané :) Zpracování přesné, vše, tak jak prvotní návrh zamýšlel, se podařilo přenést i za brány výrobního závodu. Všechny indexy lícují, lumi pěkně srovnaná, povrchová úprava dokonalá.
 
Přiložený soubor  20160828_093819.jpg   77,62K   53 Počet stažení
 
Steinhart
 
První pohled upoutají materiály, keramická luneta, safírové sklíčko s antireflexem, krásný číselník. Zpracování přesné a i přesto, že se snažím být nezaujatý, působí na mne hodinky Steinhart lepším dojmem, jejich povrch je až sametový a hlavně se mi zdá, že ... těžko hledat slova ... hodinky působí dojmem daleko vyšší cenové třídy, než ve které jsou.
 
Přiložený soubor  20161007_145026.jpg   111,71K   50 Počet stažení
 
Můj verdikt:
 
Steinhart získává další bod
 
Rozměry
 
Poznámka: rozměr Lug to Lug je měřen od hrany nožičky, nikoli od stěžejky
 
Seiko
 
průměr pouzdra: 44.3mm
Lug to Lug: přibližně 46mm
výška: 14mm
stěžejka: 22mm
 
Steinhart
 
průměr pouzdra: 42mm

Lug to Lug: 50mm

výška: 13mm
stěžejka 22mm

 
Můj verdikt: nebodováno z důvodů každému vlastních preferencí
 
Popis:
 
Pouzdro:
 
Seiko
 
Pouzdro hodinek je vyrobeno z nerezavějící oceli a profilem připomíná slavnou loď japonského vojenského námořnictva Yamato. Vrchni strana pouzdra je broušená, boky leštěné. Na šroubovacím dýnku je vyobrazená vlna, jako symbol hodinek Seiko určených k potápění a splňujících normu pro potápěčské hodinky ISO 6425. Pouzdro zaručuje vodotěsnost 200 metrů.
 
Přiložený soubor  20160830_103041.jpg   130,44K   48 Počet stažení
 
Přiložený soubor  20160830_103131.jpg   106,61K   44 Počet stažení
 
Steinhart
 
Pouzdro je taktéž z nerezavějící oceli. Základním konstrukčním vzorem je pouzdro typu Oyster hodinek Rolex Submariner, ale při podrobnějším prohlédnutí zjistíte jejich rozdíly. Vrchní strana je broušená, boky leštěné. Na šroubovacím dýnku je vyobrazen mořský koník, symbol potápěčských hodinek Steinhart. Podle vyjádření výrobce hodinky splňují normu pro potápěčské hodinky ISO 6425. Pouzdro zaručuje vodotěsnost do 300 metrů.

Můj verdikt:
 
I přes atraktivitu pouzdra hodinek Seiko dávám bod značce Steinhart, jejich pouzdro sedí líp na ruce, je nižší a má vyšší tlakovku
 
Korunka:
 
Seiko
 
Korunka hodinek je šroubovací a manipulace s ní je lepší než u předchůdců SKX, ale i tak vybízí k manipulaci s opatrností.
 
Steinhart
 
Korunka se šroubuje přesně, každá její poloha je zřetelná a v ruce nebudí dojem, že by byla nějak přecitlivělá.

Můj verdikt:
 
Jsem nakloněnější korunce Steinhartu, ale objektivně soudím, že výsledek je nerozhodný.
 
Luneta:
 
Seiko
 
Ocelová, jednosměrně otočná luneta s plechovou eloxovanou vložkou. Má nepatrnou vůli proti svému chodu, ale po půlminutových indexech cvaká přesně. Zvukem připomíná chod lunet levnějších hodinek a tak mě příliš nenadchla.
 
Steinhart
 
Ocelová, jednosměrně otočná luneta s keramickou vložkou. Již při manipulaci s ní je jasné, že je to úplně jiná dimenze. Její pohyb po půlminutách je přesný, bez vůle a za doprovodu zvuku, který jsme zvyklí slýchat u daleko dražších hodinek. Je to radost s takovou lunetou pracovat.

Můj verdikt:
 
Značka Steinhart si připisuje bod.
 
Sklíčko:
 
Seiko
 
Sklíčko je u hodinek Seiko již tradičně z Hardlexu, který je kompromisem mezi pružností minerálního sklíčka a nepoškrábatelností safírového, které je naopak křehčí než minerální. Hodinky mají sklíčko ploché.
 
Steinhart
 
Ploché sklíčko je vyrobeno z nepoškrabatelného safíru (poškrábat lze všechno, ale v tomto ohledu je safír to nejlepší, co je k dispozici) a je opatřeno vnitřní antireflexní vrstvou. Tuto kombinaci považuji osobně za tu nejlepší, venkovní vrstvu antireflexu je možné poškodit a pak mi to jako majiteli - puntičkáři bude vadit. Nad datumovým oknem je umístěna lupa, tzv. kyklop, taktéž ze safíru. Výrobce se při její výrobě poučil z mnohých kritik, že lupa nezvětšuje a věc napravil. Lupa zvětšuje a jsem za to rá. Datum využívám často, brýle mám pouze na dálku a jak oči stárnou, zhoršuje se i vidění na blízko, takže pro mne velmi vítaná věc.

Můj verdikt:
 
Další bod pro Steinhart
 
Číselníky:
 
Přiložený soubor  imgrc0062420571.jpg   99,21K   44 Počet stažení
 
Jak u hodinek Seiko, tak u hodinek Steinhart jsou číselníky zpracovány bezchybně, veškeré indexy lícují jak mají, lumi nanešena přesně, rámovaní skvělé. Číselník hodinek Steinhart působí luxusněji, díky výraznějšímu lemování indexů. Také lumi bod na vteřinové ručičce mají na té správné straně a ne jako u hodinek Seiko, kde lumi bod neslouží k odečtu vteřin za snížené viditelnosti, ale k pouhému oznámení, že jsou hodinky v chodu.
 
Můj verdikt:
 
Vzhledem k výše popsanému si Steinhart připisuje další bod.
 
Ocelové náramky
 
Mám rád ocelové náramky, takže oboje hodinky jsem pořídil na nich. Povrchová úprava i pocit bytelnosti již v první chvíli hovoří pro Steinhart. Překážející divers extenze na hodinkách Seiko, která činí sponu příliš dlouhou, ro jen potvrzuje. I konstrukčně je tah značky Steinhart na lepší úrovni, na rozdíl od náramku na Seikách jsou jeho jednotlivé články šroubovací. Designově s povrchovou úpravou vypadá, že by mohl být z dražších hodinek.

Můj verdikt:
 
Vítězí Steinhart
 
Strojky
 
Seiko
 
První co bych zdůraznil, že se jedná o in-house strojek, tedy takový, který si firma vyrábí sama.
 
 
4r36.jpg
 
Seiko 4R36
 
Výroba tohoto strojku byla započata v roce 2011.
 
Mechanický strojek s automatickým i ručním nátahem a hackingem. Automatický nátah oboustranný. Strojek pracuje na frekvenci 21.600 kmitů za hodinu, má 24 kamenů a rezervu nátahu přibližně 40 hodin.
 
Steinhart
 
ETA%202824-2%20Back.jpg

Strojek ETA 2824-2 je jedním z nejvíce používaných švýcarských strojků v náramkových hodinkách přibližně od roku 1982. Jedná se o mechanický strojek s ručním i automatickým nátahem a hackingem. Automatický nátah je oboustranný. Strojek má 25 kamenů, pracuje na frekvenci 28.800 kmitů za hodinu a rezerva nátahu činí přibližně 38 hodin.
 
Přesnost:
 
Oboje hodinky jsem kupoval jako nové, takže strojky jsou v záběhu. I tak ale je jejich přesnost více než uspokojující, dokonce plní limity certifikovaných chronometrů COSC. Strojek v hodinkách Seiko mi udělá za 24 hodin na ruce 4 - 6 sekund do plusu, strojek ve Steinhartech dokonce 2 sekundy do plusu.
 
Můj verdikt:
 
Dlouholetá tradice používání strojku ETA i švýcarský původ je mi o mnoho sympatičtější než in-house strojek od Seika, který své kvality v průběhu let teprve prokáže. Bod získává Steinhart.
 
Pohodlnost při nošení:
 
Obvod mé ruky je v zimě kolem 190mm ale v letním období mi ruka dost otéká, dokonce až na 210mm. Hodinky z ruky nesundavám ani na spaní.
 
Seiko:
 
Ta spona je opravdu špatná, její divers extenze ji neúměrně prodlužuje a v prvních dnech dokonce bolestivě tlačí do zápěstní kosti. Po cca dvou dnech jsem si na to zvykl, ale i tak jsem neustále hledal tu správnou polohu na mikroregulaci a nemohl ji najít. Pouzdro hodinek jako takové sedělo celkem slušně.
 
Přiložený soubor  20160831_074452.jpg   70,79K   44 Počet stažení
 
Steinhart
 
Po prvním upravení náramku hodinky sedly na ruku jako ulité. Nikde nic netlačí, na ruce je prakticky necítím a délku nijak neupravuji.
 
Přiložený soubor  20161007_145041.jpg   130,06K   44 Počet stažení
 
Můj verdikt:

Po zkušenostech s náramkem, hlavně sponou, u hodinek Seiko je to lázeň na moji ruku. Nedivím se, že mnoho majitelů nových želv preferuje gumový řemen, který se Seiku velmi povedl. Ten však stojí mimo mé hodnocení, Steinhart má další bod.

 
Celkové hodnocení:
 
Skóre:
 
Seiko vs Steinhart ... 2 : 8
 
Značka Seiko jednoznačně boduje svou historií a současnou pestrou nabídkou, ale také originálním modelem. Jestli vám vadí inspirace na hodinkách jinou značkou, volte jednoznačně Seiko. Jestli vám až tolik nevadí, sáhněte po hodinkách značky Steinhart. Ta vám nabízí lepší materiály, lepší zpracování a větší pohodlnost při každodenním používání. Ale nezapomeňte, že pocity jsou při výběru hodinek minimálně stejně důležité, jako jejich vlastní zpracování.
Znovu zdůrazňuji, že jsem hodnotil dva existující kusy hodinek a nikoli celou výrobu a uvítám vaši další diskusi.

 


Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 9.říjen.2016 - 10:07

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

Hodnocení proběhlých obchodů


#2 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 712 příspěvků(y)

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:05

Ve svém hodnocení jsem zapomněl na jednu kapitolu a tou je LUMINISCENCE. Zde Seiko válcuje svou konkurenci na plné čáře. Dokáže bez problémů zářit celou noc, zatím co u Steinhartu jsem k ránu rád, že dokáži odečíst čas. Na výsledku to již tolik nezmění: 3 : 8

 

Seiko

 

Přiložený soubor  20160826_173751.jpg   38,5K   42 Počet stažení

 

Steinhart

 

Přiložený soubor  20161008_082131.jpg   37,18K   40 Počet stažení

 

 


Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

Hodnocení proběhlých obchodů


#3 Marfael

Marfael

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 198 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:19

Perfektní recenze/srovnání, skvěle se to četlo a má to vše, co takové srovnání má mít. Díky moc, skvělá práce. A za mě tedy také Steinhart, jen škoda té lumi.#4 krtenek

krtenek

  Jsem krtek a ryju.

 • Member_50
 • 3 976 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:23

Parádní porovnání. Seiko jsem nikdy neměl, ale Steinhart sedl na mou ruku cca 17,5 cm velice pohodlně. Jinak u Němců mi trochu vadila příliš velká plocha lunety ku ciferníku a spíše temně šedá než černá vložka lunety. Manipulace s korunkou také nebyla ideální, malá s ostrými hranami, ale to už srovnávám s Davosou.

#5 Frostie

Frostie

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 12 972 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:ano
 • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:30

Nádherná a trpělivá práce, díky moc za zajímavé čtení


Proběhlé obchody


#6 AKUC

AKUC

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 485 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Komárno, SK
 • Fanoušek značky:SWISS MADE, SEIKO

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:50

Pekné porovnanie, ďakujem za námahu

Seiko SKX009K2, Orient Bambino ER2400DB, Catorex 1093, Certina EOL113, Davosa Classic, Davosa Argonautic, Tisell Pilot, Roamer Saturn, Seiko SARB035, Seiko SARB017, Prim Elegant


#7 walter10

walter10

  Závislák

 • Member_50
 • 722 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 9.říjen.2016 - 10:57

Hezké srovnání. Čtivé, věcné.#8 karel hb

karel hb

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 101 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Havlíčkův Brod
 • Fanoušek značky:Staré Citroeny, rocková muzika (taky stará), hodinky (asi už taky staré)

Publikováno 9.říjen.2016 - 11:07

Jejda, to si to tady nové legendě pěkně naložil :) . Ale ač mám vůči Němcům těžkou averzi a Seiko je moje srdeční záležitost, musím s Tebou ve většině postřehů souhlasit. Jinak moc dík za pěkné počtení a parádní srovnání.#9 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 712 příspěvků(y)

Publikováno 9.říjen.2016 - 11:12

Díky pánové, snažil jsem se být co nejvíc neosobní a v úvahu brát hodně fakta. Seiko mám samozřejmě rád a nový želvy stále žeru, jsou to dobrý hodinky, ale také se neztotožňuji s názorem: Co bys chtěl za ty prachy.


Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 9.říjen.2016 - 11:13

Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

Hodnocení proběhlých obchodů


#10 Akam

Akam

  Megazávislák

 • Member_50
 • 2 682 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Zlín
 • Fanoušek značky:Omega, Seiko

Publikováno 9.říjen.2016 - 11:15

bomba díky za recenzi

Borealis Estoril 300 - PRODÁM 8 888 Kč  instagram... moje fotogalerie ... reference... Omega Speedmaster Professional Moonwatch, Breitling Colt, Borealis Estoril 300, Casio G-Shock DW-D5600P, Casio A159WA-N1, Tissot Quickster, Seiko SBCA 001, Omega Seamaster Professional 2964.50.91 Seiko SKX007, Prim Sport II Humberto, Seiko 6309-7040, Alpina Adventure Extreme Sailing, Tissot seastar navigator chronograph, Wakmann 1970IES Handwind Chronographe Collector, Laco Einsatzuhr, Casio GW-5000,, Deep Blue Pro Aqua 1500, Seiko SKX007,Laco Atacama, Citizen Eco Drive AT0861


#11 tano

tano

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 11 656 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:Seiko

  Seiko Monster SKX781K
  Seiko PADI SRPA21K1
  Seiko Sumo Modra SBDC033
  Eterna Kontiki date
  Damasko DA 38 - tah
  Casio PRW 3000-2B
  Mido Ocean Star Diver 600
  x-------------------------------------------x

  Steinhart Titanium 500
  Seiko Marine Master 300M SBDX017

Publikováno 9.říjen.2016 - 11:19

Fakt hezky se to cetlo, diky Demone.

:clap: :clap: :clap:

#12 Dantechno

Dantechno

  Vycucjogurt od vedle

 • Member_50
 • 9 294 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Ano
 • Fanoušek značky:Přikázaný směr jízdy

Publikováno 9.říjen.2016 - 11:30

Srovnani je ferove. Pro nekoho je mozna vic in-house nez nakupovana ETA (i když je samozrejme overena). Pro me nejvetsi prekazka je napodobovani uspesneho modelu jine znacky. Jinak s tvym srovanim a hodnocenim souhlasim.


    Seiko.jpg                   https://www.instagram.com/jelenihlen/


#13 villain83

villain83

  MegaXXLzávislák

 • Member_50
 • 9 015 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 9.říjen.2016 - 12:11

Diky Demone, hezky se to cetlo. Ja u novejch zelv vidim nejvetsi slabinu ve strojku.

Tento příspěvek byl upraven od villain83: 9.říjen.2016 - 12:12


#14 stosi

stosi

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 463 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 9.říjen.2016 - 13:06

Díky za recenzi, se kterou asi bylo dost práce, a četla se hezky. Sám bych neměl odvahu na nějaké objektivní srovnávání, ale fakt je, že Steiny budou mít lepší strojek, zpracování a použité materiály (keramika, safír) za naprosto bezkonkurenční prachy. Pak do toho vstoupí Rolex design a něco, čemu říkám "Seiko faktor", a třeba pro mě je vymalováno.

Tento příspěvek byl upraven od stosi: 9.říjen.2016 - 13:08

Seiko SARB017, 6R15, 2014, Seiko SKX015, 7s26, 2007 (2016), Revue Thommen pilot automatic chronograph, 7750, 2008, Seiko SKX007, 7s26, 2014, Seiko quartz vintage, G-shock DW-5600E-1VDF, 2016, Seiko SARB017, 6r15, 2016, Seiko SKX009, 7s26, 2016, nemám nic, Seiko SKX007, 7s26, 2018


#15 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 712 příspěvků(y)

Publikováno 9.říjen.2016 - 17:24

 Manipulace s korunkou také nebyla ideální, malá s ostrými hranami, ale to už srovnávám s Davosou.

 

Nějaký kolega psal, že měl u Štajnů problém s dýnkem, že bylo příliš ostré a škrábalo ho na ruce. Nebyls to Ty? To je jedno, asi jsi měl smůlu na kus, na mejch je korunka v nejlepším pořádku a dýnko ani neřeže, ani neškrábe, vlastně koho jiného ano? Možná nemám jen potřebný cit.


Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

Hodnocení proběhlých obchodů


#16 krtenek

krtenek

  Jsem krtek a ryju.

 • Member_50
 • 3 976 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 9.říjen.2016 - 17:26

Byl jsem to já. Holilo mi chlupy na ruce. Kosmetický problém, ale vadilo mi to.

#17 Daemonultimate

Daemonultimate

  watchesfan

 • Member_50
 • 10 712 příspěvků(y)

Publikováno 9.říjen.2016 - 17:31

Byl jsem to já. Holilo mi chlupy na ruce. Kosmetický problém, ale vadilo mi to.

 

Tak to je fakt smůla. Myslel jsem si, že to byl tvůj příběh, ale je nás tu moc a čtení ještě víc :) Každopádně díky za něj, když jsem sundaval ochrannou samolepku dýnka, hned jsem se na to soustředil, ale naštěstí ok. Ale co jsem kde četl, tak jsi tu smůlu měl asi jediný.


Time is Life. Je to dar i prokletí. Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky Ball přesné a odolné hodinky, IWC Aquatimer základní pilíře řady, Omega Ploprof, Omega Speedmaster Apollo-Soyuz 1975

Hodnocení proběhlých obchodů


#18 krtenek

krtenek

  Jsem krtek a ryju.

 • Member_50
 • 3 976 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 9.říjen.2016 - 17:33

Fakt je, že Davosa má taky ostřejší hrany gravírování dýnka, ale nesundala ani chloupek.

#19 HondzaX

HondzaX

  Megazávislák

 • Member_50
 • 1 134 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:13

Moc hezky a komplexně sepsané. Krásně se to četlo, Daemone. Díky za to.#20 kuncák7

kuncák7

  apac se skalpem

 • Member_50
 • 14 089 příspěvků(y)
 • Pohlaví:Muž
 • Bydlí:Praha
 • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:21

Demone moc hezky sepsano a dost do podrobna. Dik za super pocteni ( a jen, co mne jeste napadlo je porovnani lunety- licovani, manipulace,ovladani,.....), ale to uz si fakt vymyslim, promin.