Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Seiko SRP789 vs Steinhart ocean 1

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#21 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 221 příspěvků(y)

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:25

co mne jeste napadlo je porovnani lunety- licovani, manipulace,ovladani,.....

Pocity z manipulace a ovládání jsem tam popsal, lícování, myslíš indexů na lunetě? To taky, jinak netuším co máš na mysli :) lunety jsem nerozebíral.

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky ponoru

#22 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 805 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:26

Pocity z manipulace a ovládání jsem tam popsal, lícování, myslíš indexů na lunetě? To taky, jinak netuším co máš na mysli :) lunety jsem nerozebíral.

Cvakani, ten zvuk. Ja seika nikdy nemel a tady se nad nima vsichni rozplyvaj a doporucujou je.

#23 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 805 příspěvků(y)

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:27

A to licovani jsem nejak presel, jdu cist znovu a lepe, sorry. Mas to teda komplet.

#24 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 221 příspěvků(y)

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:29

A to licovani jsem nejak presel, jdu cist znovu a lepe, sorry. Mas to teda komplet.

pocity při manipulaci s lunetou i zvuky tam jsou, nevím, jak líp je popsat a lícování indexů jsem zahrnul do obecného popisu a popisu číselníku.

Time is Life. Je to dar i prokletí.<p>Daemonovo Time is Life Proč Grand Seiko? Řemínek Nato a jeho historie Seiko vs Steinhart srovnání ISO 6425 Co jsou to velké hodinky Měsíční fáze jako hodinářská komplikace Hodinky na dovolenou Compressor, Test Seiko vs? Měření hloubky ponoru

#25 People

People

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 355 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:32

chyba ti tam jednoznacne porovnanie hmotnosti. 

Keby tento "test" robilo 5 inych chronomagorov, tak dopadne 5x inak. 

Na uzsiej ruke budu zelvy sediet urcite lepsie ako steiny.  

#26 Daemonultimate

Daemonultimate

watchesfan

• Member_50
  • 10 221 příspěvků(y)

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:36

Hmotnost chybí, váhu na to nemám, u Štajnů jsem ji našel a připadaj mi pocitově lehčí, protože líp seděj na ruce, u želv jsem ji hledal, ale nenašel. Můžeš doplnit, díky :)

S tím počtem chronomagorů nesouhlasím, emoce jsou jednoznačně na straně Seika, konstrukce, zpracování a matroš na straně Štajnů. Tak to prostě je.

Tento příspěvek byl upraven od Daemonultimate: 11.říjen.2016 - 17:39

#27 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 1 063 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 11.říjen.2016 - 17:58

Hmotnost chybí, váhu na to nemám, u Štajnů jsem ji našel a připadaj mi pocitově lehčí, protože líp seděj na ruce, u želv jsem ji hledal, ale nenašel. Můžeš doplnit, díky :)

S tím počtem chronomagorů nesouhlasím, emoce jsou jednoznačně na straně Seika, konstrukce, zpracování a matroš na straně Štajnů. Tak to prostě je.

Myslím, že emoce můžeš dát i na stranu štejnů, zvlášť tady na chmagu :-)

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#28 kuncák7

kuncák7

apac se skalpem

• Member_50
  • 13 805 příspěvků(y)

Publikováno 11.říjen.2016 - 18:16

Chyby byla na me strane, jen jsem to prolitl a nezaznamenal par veci. Pak se z toho snazil vybruslit a propadl se se mnou led :-). Tak se omlouvam.
Jinak s tim poslednim ja nesouhlasim, u mne jsou kladne emoce jednoznacne na strane steinhartu, zkratka seiko proste nemusim.
Ale nechci to rozdmychavat.

#29 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 26.listopad.2017 - 23:19

Nedá mě, abych se k této recenzi nevyjádřil. Želvy jsem si kdysi v roce 1985 koupil v tuzexu a nosím je dodnes. Asi před čtyřmi lety jsem je dal na vyčisťení a promazání k hodinářů Frídlovi. V ten čas jsem si koupil Steinharty Ocen1 protože se mě vždy líbily Rolexy submarinery a tyhle hodinky slibovaly podobnou kvalitu i vzhled. Steiharty mě nikdy pořádně neseděly na ruce. Mají ostré hrany a hlavně korunku na trojce která mě na hřbetu ruky škrábala a vytvořila docela slušný mozol. Hodinky mají hacking, co Seika ne, ale korunka nikdy nešla šroubovat a zasouvat tak lehce jako u Seik. Navíc při odšroubované korunce se oska mírně viklala jakoby neměla těsnění v plášti hodinek. A zlatý hřeb nakonec. Po koupání v bazénu se mě hodinky zarosily. ( nejsem si jistý, zda korunka byla dobře zatažena) Odnesl jsem je do Chronoshopu kde jsem je koupil, tam je otevřeli, zjistili vodu a nabídli mě opravu za asi šest tisíc. To jsem odmítl a hodinky letěly na dno šuplíku a tam jsou dodnes. Seika nosím od koupě poměrně pravidelně. Tvar jejich dna je geniální a kolikrát vůbec nevím že je mám na ruce. Párkrát jsem měl i jiné, hlavně v devadesátkach nějaký elektriky do té doby než se vybila baterka. O smyslu mechanických hodinek mě ale utvrdil zážitek za blokády Sarajeva, kde jsem byl několikrát jako novinář a s humanitárkou, kdy mě místní závistivě pokukovali po ruce protože všem došly po třech letech baterky v hodinkách a nešly v Sarajevu koupit. Seika jsou za ty léta už dost jetý a poškrábaný. Vlastně jsem se k nim nikdy nechával hezky. Vždy byly se mnou při plavání v moři i v bazénu. V sauně i při opravách auta nebo kopání krumpáčem a práce s pneumatickým kladivem. Dodnes mají originál tah. Steinharty mají možná masivní kov, safírové sklíčko a švýcarský strojek ale jinak je to navoněná bída a leštěnka pro chudý Němce a gastarbaitry. Takže sory jako, ale příští budou asi pepsiny PADI ale rozhodně ne jakorolexy od pana architekta Steinharta.

#30 People

People

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 355 příspěvků(y)

Publikováno 26.listopad.2017 - 23:24

lobak to by chcelo pridat nejaku fotku. Prispevok by si to zasluzil.

#31 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 2 950 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 26.listopad.2017 - 23:39

Steinhart a hodinky to je spojeni vic jak 100 let stare.... ;-))

Spis pro pobaveni, jak se taky da napsat historie... Stary PR článek o Steinhartu..

http://www.prweb.com...prweb340028.htm

aktuální kontakt: cha.petr@gmail.com

#32 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 26.listopad.2017 - 23:40

Protože je mám pořád na ruce tak přidávám foto.

#33 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 26.listopad.2017 - 23:53

Tak bohužel z iPadu nejde nahrát fotky.

#34 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 27.listopad.2017 - 11:41

Tak už se mě podařilo přidat pár fotek. Na ručičkách Steinhartů je vidět lehká koroze.

Přiložený soubor (y)

#35 pebe

pebe

...

• Member_50
  • 5 086 příspěvků(y)
  • Bydlí:Salón republiky

Publikováno 27.listopad.2017 - 14:21

tohle ale nejsou želvy, ty jsou 6309-7049

Seiko_6309_AS00XXX_Dial_grande.jpg?v=143

ty máš 6309-729A

4322195871_9a6f87fb86_b.jpg

#36 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 27.listopad.2017 - 19:53

Asi jo. Já myslel e tam jde hlavně o dno zužující se ke stranám aby netlačily při zalomení ruky.

#37 lub

lub

Megazávislák

• Member_50
  • 3 837 příspěvků(y)

Publikováno 28.listopad.2017 - 15:19

super postřehy lobaku. je hezký si číst, jak ty seika makaj spolehlivě celá desetiletí. jen by mě zajímalo, jak je na tom třeba luminiscence po takové době? díky

#38 lobak

lobak

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 29.listopad.2017 - 06:17

Luminiscence je vpodstatě mrtvá. Proto přemýšlím o nových pepsi PADI