Přejít na obsah

Traser outdoor pioneer


michal.s

Doporučené příspěvky

Dobrý večer všem,

Začnu trochu ze široka, před pár roky sem se tady zaregistrovat. Hledal jsem informace a dostal jsem je. Pak klid po pěšině a spokojenost. Ale chronobutrus je neúprosný a začal pracovat. Přes půl roku čtení hledání a rozhodování co chci a kolik můžu dát.Stavy a nálady asi znáte. Nakonec sem koupil od zdejšího člena krásné a zánovní Traser outdoor Pioneer.

Ale k samotným hodinkám, mam je 4 dny a par věci mě těší a jedna trochu mrzi.

Co mě baví:

Tritium - ač se jeví jako málo čitelné,v noci přiměřeně svítí a neoslňuje. I za šera doplňuje již tak krásně čitelný cifr.

Velikost pouzdra - nemám žádnou pracku, cca 19 cm. Sedí parádně( na nato strapu) nepřekazí, nenaráží do hřbetu ruky. Ve skutečnosti vypadají menší.

Materiál pouzdra - působí teplým dojmem. Hodinky nestudi na ruce. Matný povrch nedává moc šancí drobným šrámům aby kazily pohled na hodinky. Sklo sice minerál, ale něco vydrží.

Jejich největší přednost je podle me přehlednost a citelnost takřka v každém prostředí. Ciferník neobsahuje žádné zbytečnosti!

Naopak sem narazil na jednu věc, která mi moc nesedí. Je to manipulace s korunkou. Samotná korunka je dost zapuštěná mezi výstupky v pouzdru. Samozřejmě ji krásně chrání,ale neskutečně špatně se vytahuje. A když se to podaří má dvě polohy. První je na datum, nějak v ní plavu. Těžko se pozná a mam strach abych něco nezmaril. Cekal bych větší odezvu od korunky ze sem tam kde mam byt( cvaknuti, překonání veršho odporu do druhé polohy). Na druhou stranu kolikrát do měsíce se hýbe s datumem... Časem to snad dostanu do ruky,respektive do prstů.

Předesílám že to jsou subjektivní prvni dojmy. Pokusím se, par tydnu přidat zase něco. Protože cítím povinnost. Když sem potřeboval, dohledal jsem hodně pro vytvoření si nazoru. Diky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k novým hodinkám a děkuji za zpětnou vazbu. Korunka by mohla dávat více "na jevo", kde zrovna je, ale s trochou cviku si na to zvyknete :) 

Přeji ať hodinky dobře slouží a těším se na další zkušenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, jak sem slíbil,tak činím.

Dlouho jsem přemýšlel o tom jak a co zde napsat. Když většinu jsem zmínil v prvním příspěvku. Ale přece jen me něco napadá.

Tritium - všude jsem o tom četl,víceméně samá chvála a nezbývá než souhlasit a potvrdit. Za dobrých světelných podmínek o něm.nevíte,avšak jakmile se světlo zhorší, začne nepatrně vystupovat a zlepšuje čitelnost. A tak to postupuje až do úplné tmy, kdy se ztrácí čísla a koukate jen na trubičky. Nad čím se občas zamyslim je životnost,ale nevím jestli to smysl řešit ve vztahu k strojku.

Jediná "nevýhoda" kterou sem zaznamenal byla následující: Když uspávám mladšího syna občas mi sáhne po ruce a chce si cpát hodinky do pusy. Ma totiž dudlik který po nasviceni vypada jako hodinky.

Pouzdro- zatím je ok uvidíme jak dlouho vydrží. Drobné oděrky nebijou do očí. Sklo při běžném používaní neutrpělo žádné šrámy.

Co mi "vrta" v hlavě nejvíc je strojek ronda 515. Bylo toho zde napsáno mnoho. Někteří členové jsou zásadně proti,ale zkusenosti některých mě zase uklidnuje. Ikdyž první majitel hodinky reklamoval z duvodu spatného strojku, necítím k nim nedůvěru. Například licovani sekundove ručičky je u nich bezchybné. A přesnost je z mého v pohlede v normě 5sec./měsíc.

Nato strap- na ničem jiném zatím nebyly a asi nebudou. Občas přemýšlím o koupi Zulu,ale rad bych ho prvně osahal.Original nato rychle uschne,potom je maličko kradsi a tvrdší. Údržba jednoduchá mydlo voda.. Za hodinku suchý a sup na ruku.

Hodinky prostě nosím, užívám a zbytečně neničím. Nejsem kancelarska krysa bydlím na vesnici, kolem chalupy dost prace,sportu se nebojím. Ale když mam pocit že bych je zničil,proste je sundam. Hodinky nepřekazí,zcela výjimečně s nima někde klepnu. S korunkou problémy nejsou,drží jak přibitá. I citelnost pod vodou je pěkná.

Za sebe říkám velká paráda,za rozumný peníz. A nebal bych se je doporučit! Po roce,dvou možná budu mluvit jinak,ale zatím pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasery sou fajn a jsem rad, ze jsi spokojen.

Rondy se neboj, je jasne, ze existuji spolehlivejsi strojky, ale pomer vykon/cena je v pohode. Demonizace Rondy je neco jako chemtrails :-).

Co se remenu tyce, tak pokud se moc nečabráš ve vode, tak nylonove remeny (nato, zulu) sou fajn, ja osobne mam Trasery uz nejaky patek na "obrismorganu" (aka isofrane) a zatim je to to nej, co sem na nich mel. A cena je super.

Urcite si narazil na recenzi mych putovnich Traseru http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/87240-traser-p-6600-mil-g-sapphire-le/ , kde je vyzkouselo mnoho lidi a jsou tam jejich realne zkusenosti.

Tak at Ti to tika a tritium je nejlepsi ;-)

 

post-39943-0-59580200-1485256479_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, putování tvých Traseru jsem samozřejmě sledoval a pomohlo mi v rozhodování. Celkově tvé příspěvky mi pomohly. Dáváš hodinkám podstatně větší zahul než většina lidi zde. Takže děkuji. Ja si myslím ,ze pokud ma člověk koupit šunt,proste ho koupi..

Origo silikon jsem jen zkusil, ale na ruce mi to nějak vadi,ikdyž je příjemnější než protekach. Ale voda a nylon a nedej bože mráz je špatná kombinace. Tobje bez debat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasery sou fajn a jsem rad, ze jsi spokojen.

Rondy se neboj, je jasne, ze existuji spolehlivejsi strojky, ale pomer vykon/cena je v pohode. Demonizace Rondy je neco jako chemtrails :-).

Co se remenu tyce, tak pokud se moc nečabráš ve vode, tak nylonove remeny (nato, zulu) sou fajn, ja osobne mam Trasery uz nejaky patek na "obrismorganu" (aka isofrane) a zatim je to to nej, co sem na nich mel. A cena je super.

Urcite si narazil na recenzi mych putovnich Traseru http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/87240-traser-p-6600-mil-g-sapphire-le/ , kde je vyzkouselo mnoho lidi a jsou tam jejich realne zkusenosti.

Tak at Ti to tika a tritium je nejlepsi ;-)

Démonizace Rondy není žádné chemtrails, ale zobrazení několika let opakovaně špatných zkušeností, přičemž je nutno zmínit lehký rozdíl mezi kvalitou swiss parts a swiss made. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem rad, Michale, ze to aspon nekomu pomohlo. O tom to tady primarne je.

Dulezite, co sedi na ruce Tobe. I vecerni sprchovani a nasledna cesta do pelechu s mokrym strapem mne stvala. Ja hodinky zkratka mam furt na ruce. :-).

Jeste bys tady mohl pridat par nejakych fotek, at to ma šťávu ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě,ze každý to mame jinak. Fotky sem už nějaký udělal,ale můžu se k tomu dokopat.

Vyjadrujeme zde své názory a postřehy a v tom je myslím podstata tohoto fóra. Žádný rozumny názor pro mě neni špatný ,jen je to dalsi dilek do skládačky.

Hned v počátku bych rad řekl ze na vás dva panove,(frostie a xenomorfus) jsem myslel a když jsem se rozepsal o strojku. Nerad bych aby to sklouzlo k nekonečné diskuzi,kretych je tu víc než dost. Názory a zkušenosti Vas obou jsem více méně četl a vazim si jich a pomohli mi. Dekuju pánové!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě,ze každý to mame jinak. Fotky sem už nějaký udělal,ale můžu se k tomu dokopat.

Vyjadrujeme zde své názory a postřehy a v tom je myslím podstata tohoto fóra. Žádný rozumny názor pro mě neni špatný ,jen je to dalsi dilek do skládačky.

Hned v počátku bych rad řekl ze na vás dva panove,(frostie a xenomorfus) jsem myslel a když jsem se rozepsal o strojku. Nerad bych aby to sklouzlo k nekonečné diskuzi,kretych je tu víc než dost. Názory a zkušenosti Vas obou jsem více méně četl a vazim si jich a pomohli mi. Dekuju pánové!

V pohodě, na nekvalitu rondy už tu byly napsány tuny materiálu, není nutno se do nekonečna opakovat. Jedna vlašťovka (Xenomorfovy kupodivu dobře fungující hodinky s R.) ještě jaro nedělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam outdoor pioneery nieco cez dva roky a som s nimi spokojny. So strojcekom nebol doteraz ziadny problem a tesi ma ze sekundovka licuje s indexami...nepostrehol som ziadnu volu sekundovej rucicky. Odchylka mesacne cini cca to iste co tebe michal.s, teda priblizne do 5 sekund co je celkom fajn. Jedine co mne zo zaciatku trochu vadilo bola mala vola lunety ale zvykol som si a navidim v tom ziadny problem. Vobec ich nesetrim a ani to na nich nieje moc vidiet. Ak by sa mi ich niekedy podarilo roztrieskat tak mi ich aspon nebude luto ako nejakych tooloviek za velke prachy...a tritium je velka parada ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

V mých je ronda 515, jaký tip strojku je v Luminoxech nevím. Ale neviděl bych jako problem to vyguglit. Je to základní parametr.

Výměna rondy 515 za 7.. ? Nevím. Pokud by to byl posun v před,proč ne. Ale někde jsem četl, ze rozdíl neni tak velký. Plnohodnotnou odpověď by jistě podal Jiří Štencek. Samotného by mě zajímá cena strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nemýlím, tak by Traser a Luminox měli používat jenom swiss made varianty strojků. 

Já děkuji Michalovi za sdílené zkušenosti. Jsem rád, že hodinky drží a dobře slouží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...