Přejít na obsah

Na čem máte své Speedmastery?


martar

Doporučené příspěvky

:D

 

Držím palce. Je fakt, že pokud pevné koncovky tahu přesahují přes nožičky, pouzdro se o n? prakticky zvětší a v tomhle případě je najednou lug to lug (nebo přesněji delší rozměr pouzdra) 53 mm, což už je hodně. Asi nejstrašideln?jší ukázkou tohoto efektu jsou nové Seamaster 300 Master na tahu. Nádherné hodinky, ale tohle mě odrazuje (když pominu jejich lesklost). Přitom na kůži nebo gumě nemají chybu...

Už je tam, zítra udělám lepší foto. No, nebude to asi nic co jste ještě neviděli. :D

post-17158-0-48794400-1477333972_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak to vnímáš? Co jsem si všimnul, tak lidi se zápěstím nad 18 cm si pochvalují nové tahy, lidi se zápěstím pod 18 cm dávají přednost starším typům tahů, které jsou lehčí a zužují se na 16mm. Pokud by ti tenhle náramek nevyhovoval, možná by to stalo za úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to dlouhý a pocity mám přesně jak píšeš. Pokud hodinky neleží v ideální pozici přesně uprostřed zápěstí, tak to nevypadá dobře. Dám mu šanci ještě zítra. Užší tah se mi moc shánět nechce. 

 

Edit: Chodím kolem zrcadel a tam to nevypadá špatně... Normální narcismus toto. 

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes už sem přispěti můžu :).

Marky IV na tahu 1162. To je ostatně jediný původní k nim, mimo to se dával na plno dalších speedů ze 70. let.

Je to kombinace plných článků a obyčejného ohýbaného plechu, takže se často vychodí a tah se kroutí jako žížala. Ale nosí se i tak vcelku příjemně.

 

post-27970-0-79284000-1446462288_thumb.jpg
post-27970-0-73289400-1440663832_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, a hned s telemetrickou stupnicí na lunet? :) pokud člověk není závodník nebo lékař, je to možná nejpraktičt?jší typ, i když nevypadá tak zajímavě a klasicky jako tachymetrická.

 

Jen pro zajímavost, které články tahu 1162 jsou ty plechové? Střední řada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě na vysvětlenou všem návštěvníkům a přispěvatelům - původně jsem vlákno nazval "Na čem máte své Moony", a přestože jsem hned v pilotním příspěvku upřesnil, že jsou zde vítány i fotky jiných modelů Speedmasterů, název zřejmě jejich majitele odrazoval nebo si vlákno ani neotevřeli. Přicházeli jsme tak o zpestření v podobě méně frekventovaných variant Speedů. Proto došlo k přejmenování vlákna (Kubo, díky :) ) Jak už jsem psal ve statutech, Speedmastery jsou krásné všechny, tak bude na co koukat. A kromě Marků a elektronických modelů mají všechny hodně podobné pouzdro, takže byla škoda omezovat vlákno názvem jen na Moony. Krásný řemen slušící reduced verzi nebo třeba automatům bude určitě zajímavou inspirací i pro skalní Moonisty a naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám jedny moje aktuální Marky IV, které mám na již zmiňovaném originál tahu 1162

Tah je celkem pohodlný, ale tahá za chlupy jako sviňa a spona bez pojistky se občas rozepne.

post-20760-0-21574800-1477387015_thumb.jpg

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé předchozí Marky "4.5", které jsem nosil na původním tahu a nebo na kůži. Je to originál Damasko řemen, který díky vybrání u stěžejek krásně pasuje a ladí s okrajem pouzdra. Aspoň tedy podle mého vkusu. Bohužel se mi z té doby zachovaly jen tyhle dvě fotky, kde toho není vidět zas tak moc. 

post-20760-0-47646600-1477387202_thumb.jpg

post-20760-0-03287300-1477387217_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Marky" jsem objevil teprve nedávno a okamžitě jsem jim propadl - zejména "čtyřce". Začínám o nich uvažovat více než o klasických můnech. Viděl jsem nějaká videa, ale nikde nebyla vysvětlena funkce toho sčítače na 12. Proč je dvoubarevný?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Marky" jsem objevil teprve nedávno a okamžitě jsem jim propadl - zejména "čtyřce". Začínám o nich uvažovat více než o klasických můnech. Viděl jsem nějaká videa, ale nikde nebyla vysvětlena funkce toho sčítače na 12. Proč je dvoubarevný?

pouze rozlišení den a noc pro rychlejší odečet - šedivá část je 0-12 hod, černá 12-24 hod. Čas je tam zobrazen tou malou šipkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde, že u Marků IV ukazuje šedá, tedy světlejší, část stupnice den (6:00 - 18:00) a černá, tedy tmavší, část stupnice noc (18:00 - 06:00). Pokud teda dobře čtu Michalův obrázek. A u Marků 4,5 to bude možná obdobné, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně přijde, že u Marků IV ukazuje šedá, tedy světlejší, část stupnice den (6:00 - 18:00) a černá, tedy tmavší, část stupnice noc (18:00 - 06:00). Pokud teda dobře čtu Michalův obrázek. A u Marků 4,5 to bude možná obdobné, ne?

Jj mas samozrejme pravdu, byl jsem nejakej zbrklej :-) Je to u obou Marku stejne.

 

db54f32dc1d5a6f7cadc623c8d001c49.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...