Přejít na obsah

Na čem máte své Speedmastery?


martar

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Ja mám u vintage tahů schízu - strašně žeru samotný naramky, tvar článků atd., ale nedávám ty plechový spony. Nosím moony v tomhle období denně a ta fórovost vintage spon oproti dnešním moderním tlačitkovým je uživatelsky strašně znát. Teda aspoň pro mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ony tyhle spony nebyly nic moc, jedny vintage seamastery jsou kvůli samorozepnutí a muší váze málem ztratil, naštěstí je chytil svetr. Ale pohodlné jsou, to je pravda. Já zas nesnáším plechové koncovky, málokdy sedí jak mají a bojím se je nasazovat, abych je nevratně neohnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám u vintage tahů schízu - strašně žeru samotný naramky, tvar článků atd., ale nedávám ty plechový spony. Nosím moony v tomhle období denně a ta fórovost vintage spon oproti dnešním moderním tlačitkovým je uživatelsky strašně znát. Teda aspoň pro mne.

 

To se shodneme. Já doteď nechápu, proč Omega nedělá tyhle staré tahy v novém kabátě. Lepší spona, plné koncovky, tah integrovaný do koncovek. Snaží se udělat moderní tah, kde je koncovka integrovaná do tahu a hodinky narostou tak o 1 cm do lug to lug velikosti. Chápu, že to je asi moderní na jiných hodinkách, ale proč to cpou na Moony?! 

 

Na svých Omega Dynamic mám origo tah 1571 a je to super. Ze startu mi vytrhal chlupy, ale teď pohoda :D Spona taky OK, ale pořád to je jen plech. Plné koncovky to má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, kdyby delali vsude female endlinky, bylo by to mnohem pohodlnejsi. Obzvlast u Seamasteru 300 Master chronometer by to navic vypadalo mnohem, mnohem lip, viz Seamaster 300 1957 Trilogy...

 

Ten tah z trilogy je v mých vlhkých snech na Moonech. Celkově se mi ty Seamaster 300 líbí fakt moc. Za ty bych i Moony zradil :D 

 

Jo, a ten ednlink na 300 Master vypadá jak kapota auta. To je přesně to, jak se to dělat, dle mého, nemá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) pokud jde o Speedmastery, s moderni verzí "male" endlinků nemám díky velikosti zápěstí naštěsti problém, navíc tah je broušený a endlinky zakrivené na mne tak akorát. Ale u Seamasterů 300 jsou nožky pouzdra napřímené, endlinky tu napřímenost kopirují a k dovršení neštěstí jsou články náramku ploché a střed leštěný, takze zrcadlí okolí a to ještě zdůrazňuje úhel "zalomení" naramku za endlinkem. Zkoušel jsem je mnohokrát v oceli i titanu a došel k závěru, ze tady udělali soudruzu z Bienne chybu.

- na zápěstí pod 19 cm se náramek za endlinkem opticky strašně láme, chybí elegantní plynulost

- na zápěstí nad 19 cm už náramek jde plynule, jenže samotný hodinky jsou už malý (imho)

- takže kdo chce tyhle jinak úplně super hodinky, musí pořídit nějaký kvalitní řemen do vody (Hirsch Performance) nebo gumu (tropic nebo treba Hirsch Accent). Jenže between lugs je 21 mm, takže nabidka je hodně omezená, i ten Accent by clověk musel koupit 22mm a gumu zmáčknout.

 

Abych se ale vrátil ke Speedmasterům - vzhledem k tomu, že Trilogy jsou menší (tuším 39 mm?), bude asi mezi nožkama taky míň mista a náramek bude mit endlinky tipuju kolem 19 mm, čili kompatibilní jen s FOIS, 1957, atd. A to by si clověk ještě musel ověrit polohu otvorů pro stěžejky.. pro normální 42mm moony teda nepoužitelný. Nezkoumal jsem to, jen tak hádám, tak mne kdyžtak opravte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...