Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobrý den, pánové,

 

tak jsem se nějako z doby digitální přehoupnul do doby analogové. První byly hodinky, potom fotografie a teď mě láká i hudba... Prostě jsem zatoužil po gramofonu. Jsem ale elektrofušer a nějako se mi nepodařilo vygooglit víc informací k zapojení.

 

Ano, líbilo by se mi něco od Pro-Jectu ale připadá mi, že z hlediska nastavení antiskatingu atd. to prostě není to nejlepší. Proto pokukuji po: Lenco L3808, Lenco L-90, nebo Audio-technica AT-LP120USBHC. To USB bych ani nepotřeboval ale kdo ví, že? Nebo poradíte něco jiného?

 

Ale můj dotaz zní jinak. Mám doma mikro systém Philips MCD-716. Má to cinch AUX vstup(y) a logicky i zesilovač. Předpokládám, že k tomu by to připojit asi šlo, že? Ale půjde k tomu připojit gramofon jak s, tak i bez předzesilovače? Jaký v tom je rozdíl???

 

Ale aby to nebylo tak jednoduché - do těch cinchů mám zapojenou televizi. Existuje nějaká rozbočka či co, abych tam mohl mít oboje?

 

A nebo co byste mi doporučili jako set, kdybych k tomu chtěl nějaké sólo monitory? Btw. rozpočet není neomezený, spíše naopak :-(

 

Mockrát díky za odpověď, Tom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 109
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No jeden z nejzasvědcenějších zde do této problematiky bude asi člen vlčák, ale imho toto je zbytečné ho s tím otravovat :)

 

Co se týká výběru, tak s projectem uděláš asi lépe. První gramofony vychází z konstrukcí tesly (pro-ject 1 byla tesla NC500). Hodně ale záleží co od toho čekáš, jestli do toho spadneš jak do hodinek, tak by jsi se mohl toho lenca rychle zbavovat. Řekl bych, že skoro lepší je pořídit právě nějakou starou teslu, kterou už někdo předělal třeba výstup na cinch, at se s tím nemusíš párat.

 

Pokud ta tvoje minivěž nemá phono předzesilovač (předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku), tak máš smůlu a musíš koupit něco externího (třeba project phonobox) a nebo zrovna celej zesilovač.

 

To nastavení gramofonu není zas tak strašný a aspoň je s čím si hrát...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně se dá začít s něčím takovým

http://aukro.cz/gramofon-tesla-hi-fi-nc-450-elektronik-i6565454488.html

 

pokud na to nemáš neomezenej rozpočet by to mohl být dobrý start, max něco málo investovat do servisu a nové přenosky - třeba oblíbené Audio-technica AT95 nebo Ortofon OMB5.

Je tom navíc i zesilovač a když té to nechytne, pošleš to bez ztráty dál. Imho to bude hrát i líp jak to zmíněný lenco, stačí k tomu sehnat rozumný reproboxy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady ale nene, nic staršího nechci :-( 

 

Ten korekční předzesilovač (třeba zmíněný Pro-ject phono box) je třeba jak k modelům s i bez zabudovaného předzesilovače, nebo právě ten už může být i zabudovaný? Každopádně i tak je třeba k tomu ještě další zesilovač? Potom ale už předpokládám půjde vše zapojit i na pasivní bedny, že?

 

Nemohl by mi sem někdo vypsat alespoň orientačně nějakou sadu komponentů, která tedy bude kompletní tak, aby to prostě fungovalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, nechme vintage spát :)

 

Ty nový gramofony, co jsi vypsal, mají všechny předzesilovač už v sobě, pak nic nepotřebuješ a stačí to připojit k tomu Philipsu - bude to mít klasicky na výstupu cinche, takže jen kábl a jedeš. Pokud máš málo aux vstupů na tom mini systému, tak by to asi nějaká rozdvojka mohla řešit.

 

Pokud bys bral něco od projectu, tak to pravděpodobně mít zabudovaný předzesilovač nebude (modely co znám ho nemají) a musel bys dokoupit ten phonobox.

 

Prostě záleží co vybereš nicméně Lenco L-90 + kábl cinch - cinch + tvůj philips stačí zapojit a bude hrát...

 

Pokud bys vybral přece jen kvalitnější, byť purističtější variantu, tak třeba:

Pro-ject Debut III + Phonobox + tvůj mikrosystém (byl by v tu chvíli nejslabší článek...)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Btw. rozpočet není neomezený, spíše naopak :-( "

Chce to nějaké číslo, bez rozpočtu rada může být jako v hodinkách něco mezi Steinhart a Rolex.

To připojení gramo k mikrosystému je cesta do pekla. Zjistíš, že to hraje jinak, ale ne "dost dobře". Půjdeš si něco poslechnout, ono to hraje lépe a zjistíš, že potřebuješ něco silnějšího a roztáčíš další spirálu velmi nákladného koníčka :-) Hodinky proti tomu mohou být legrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady ale nene, nic staršího nechci :-( 

 

Ten korekční předzesilovač (třeba zmíněný Pro-ject phono box) je třeba jak k modelům s i bez zabudovaného předzesilovače, nebo právě ten už může být i zabudovaný? Každopádně i tak je třeba k tomu ještě další zesilovač? Potom ale už předpokládám půjde vše zapojit i na pasivní bedny, že?

 

Nemohl by mi sem někdo vypsat alespoň orientačně nějakou sadu komponentů, která tedy bude kompletní tak, aby to prostě fungovalo?

Orientačně:

 

gramo 5-10000 Kč (jinak až x....) - Pro Ject

zesílovač s phono mm vstupem (s mc nekalkuluji), výkon sinus 40-80 W, totéž, cca 6-10000 Kč (jinak až x....) - Pioneer, Onkyo, Yamaha

pasivní 2-pásmové regálové repro, např. AQ cca 6-8000

Kabeláž - cca 1000

 

Jsou to pouze hrubé odhady pro standardní zvuk do menší místnosti a rozumnou poslechovou hlasitost

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Frostie: díky. Něco takového jsem přesně potřeboval. Konečně mám představu.

 

Mohl bys mi prosím sestavit nějakou variantu "minimal" a "optimal" včetně odkazů na jednotlivé komponenty na nějakém eshopu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nechceš si o tom něco přečíst a udělat si vlastní názor? Pár vláken na Hifinázory.cz, Hifi.slovanet.sk nebo podobných, a budeš trochu v obraze. Chtít po někom, aby za tebe projížděl obchody a skládal ti teoretické varianty tak, aby to sedělo a aspoň rámcově spolu fungovalo s tím, že ani nevíš jestli do toho dáš hodně peněz nebo málo...no já nevím. Mě by se s tím teda párat nechtělo, když je dopředu jasný že přinejlepším jedna z těch sestavených, vyhledaných variant se hledá/ladí zbytečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No než něco nastuduje a dojde k vlastnímu názoru, tak to chce roky poslouchání a zkušeností a vyhozený prachy. Na forech to jsou většinou z 90% kydy a odfiltrovat to podstatny neni lehký. Pokud do toho nechceš spadnout jako do hodinek tak 

kup sestavu od Projectu, hraje to vyváženě a za tu cenu velmi dobře. Bedýnky, zesilovač (integrovany bude levnejsi), phono preamp (korekčák) a gramec. 

http://www.project-audio.com/

 

Dobře hraje už ta zakladni řada.

 

Komponenty musí k sobě sednout a tady je to 100% jistota. 

 

Edit: a tu mikrověž co máš doma rovnou vyhoď, nebo dej do garáže, nebo dětskám na hraní. S ní nemá cenu vůbec o gramofonu uvažovat :-)

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Frostie: díky. Něco takového jsem přesně potřeboval. Konečně mám představu.

 

Mohl bys mi prosím sestavit nějakou variantu "minimal" a "optimal" včetně odkazů na jednotlivé komponenty na nějakém eshopu?

Projdi si recenze dle např. Lamiczky, alza.cz, mall.cz a podobné shopy a udělej si představu dle tvého designového a technického zaměření a budgetu. Já osobně bych uvažoval v intencích Pro Ject, Onkyo, AQ regálovky.

 

Osobně mám gramo NAD/Tesla, zesík Sony a sloupovky AQ. K tomu ještě FM/AM tuner Sony s pořádnou anténou, minidisc sony, cd sony a cassette deck Nakamichi Dragon.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak mozem vstupit do tejto diskusie. Svagor toto riesil par mesiacov spat.

Kupil Marantz TT5005 so vstavanym gramo zosilnovacom aby ho mohol pripojit ku stavajucej zostave.

Dla mojho sudu, to hra viac nez obstojne.....

event. Denon DP29F

https://www.amazon.co.uk/Marantz-TT5005-Turntable-Built-Equalizer-Black/dp/B008NIV668

https://www.amazon.co.uk/Denon-Automatic-Turntable-Built-Preamp-Silver/dp/B0000E6GMR/ref=pd_lpo_23_tr_t_3?ie=UTF8&psc=1&refRID=CY0RZVPFS83Q5SC1QX8G

 

mozno na inspiraciu..

http://thevinylfactory.com/vinyl-factory-releases/the-8-best-budget-turntables-that-wont-ruin-your-records/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hledáš jendoduchý kvalitní řešení, tak bych šel cestou co popsal vintage - nakup komplet od Projectu v rámci budgetu a máš vyřešeno a jistotu, že nemusíš nic "ladit" a zároveň si nekoupil blbě. USB konektor na gramofonu je za mě stejná hovadina jako USB na spolecenskych hodinkach (protoze vsechno je lepsi s USB)

 

Pokud do toho chceš spadnout, tak se to chce začíst a začít zkoušet ladit celej řetězec tak, aby to lahodilo tvýmu uchu...

 

Prostě neexistuje univerzální odpověď a pokud chceš sestavit různé varianty v různých cenách, tak bych se zrovna obrátitl na příslušný obchod s audiotechnikou, kde ti je dají ochotně i poslechnout. Jak psal vintage, něco tu sestavovat je zbytečná práce...

 

Jinak já mám právě vintage sestavu, ale nikterak epesní - Maranz stereo reciver + gramo Tesla 500 + Philips CD 303 + Quadral Merin MKII boxy

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, ale v tom se musí člověk vyznat, navíc technický stav mže být všelijaký a lajk to nemá šanci poznat. Navíc zdaleka ne všechno vintage hraje - opět to chce zkušenost a mít něco nastudovanýho. Já sám mám vintage audio rád. Ale když nevíš/neznáš, je to jak kupovat zaručneně hodinky v 'dobrém' stavu na aukru od překupníků. Když se v tom člověk nevyzna, nakoupí domlaceny primky, s díly z perexu (nebo jak se ten shit jmenuje), a ještě dojebany kutilem.  

 

Takže zde bych Tomashovi raději vintage moc nedopručoval. Ten pro-ject jsem slyšel, hrajeto velmi slušně na tu cenu. Je to sladěný, není třeba nic řešit. Zajdi si do nějakyho hifi studia to okouknout. 

 

 

Některé tzv. vintage zesilovače nebo receivery z cca 90. let jsou dnes považovány za stejně kvalitní nebo kvalitnější, než některé současné řádově dražší přístroje.

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...