Přejít na obsah

Casio Pro Trek PRG 240-1 měsíc v Bolívii


Jiří Štencek

Doporučené příspěvky

Hodinky Casio Pro Trek PRG 240-1 se mnou absolvovaly měsíční putování po Bolívii. Sepsal jsem k nim recenzi a doplnil ji fotkama.

 

S technickou podrobností místní recenze od Ivana Leláka se rovnat nemůžu, ale třeba to i tak někomu pomůže v rozhodování. Za zpětnou vazbu budu rád. 

 

Jirka

 

post-21335-0-17485200-1476965642_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je vidět, že to nepsal chronomagor (nechce se mi věřit, že bys to snad měl psát ty), ale jinak dobrý

 

Psal jsem to já ;) A do správného chronomagora mi toho pořád asi dost chybí. To přiznávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé čtení, děkuji. Škoda, že chybí větší srovnání s Garmin a Suunto (s vyjímkou, že kolegové hodinky museli dobíjet).

 

Bohužel na to nebyl zase tak moc prostor. Ale souhlasím, že by to bylo zajímavé srovnání. Výsledek by ale pro Casio nebyl nejlepší, protože tam byly top modely od Suunta i Garminu, takže výbavově ale hlavně i cenově úplně jinde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel na to nebyl zase tak moc prostor. Ale souhlasím, že by to bylo zajímavé srovnání. Výsledek by ale pro Casio nebyl nejlepší, protože tam byly top modely od Suunta i Garminu, takže výbavově ale hlavně i cenově úplně jinde :)

Ono také dost dobře nejde srovnávat střední třídu od Casia, které má i x lepších modelů s pofiderním vrcholem Suunta či Garminu, který je mimo už tím, že je potřeba jej i v tak odlehlých končinách dobíjet. Takže i kdyby měly o tisíc funkcí víc, tak to pro mne netvoří ani bídný low-základ expedičních hodinek. Co s takovými kusy např. na 1500 km treku v Altaji, kde ani elektřina není, max někde v jurtě z generátoru (pokud na ni narazíš)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie - nicméně lidé to srovnávají, určitě i vzhledem k funkcím, které se prolínají a Suunto má navíc pověst dobrých outdoorových hodinek, sice jak který model, ale značka je tak chápána, já ty dobíjecí chápu spíš jako chytré a sportovní, než outdoorové. Zrovna nedávno se mne ve vláknu s recenzí druhých Pro Treků někdo ptal, jestli jsem při rozhodování o koupi uvažoval i o Garminu a Suuntu, která mají GPS a některé nedostatky, které popisuji, nemají. A můj první argument byl VÝDRŽ. V téhle recenzi se v letadle taky porovnávalo, takže to není ojedinělý názor a právě proto by mne zajímalo udělat srovnávací test, aby potenciální kupci věděli, co hodinky umí, ale i k čemu a komu jsou určeny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono také dost dobře nejde srovnávat střední třídu od Casia, které má i x lepších modelů s pofiderním vrcholem Suunta či Garminu, který je mimo už tím, že je potřeba jej i v tak odlehlých končinách dobíjet. Takže i kdyby měly o tisíc funkcí víc, tak to pro mne netvoří ani bídný low-základ expedičních hodinek. Co s takovými kusy např. na 1500 km treku v Altaji, kde ani elektřina není, max někde v jurtě z generátoru (pokud na ni narazíš)...

 

Na 1500 km pochod bych si vzal solární panel (už jsou velmi lehké).. stejně musíš občas nabít telefon, takže bys nabil i ty hodinky. Ale souhlasím s tebou, že mám radši hodinky, které vydrží. Sám jsem majitelem starších Suunto Core, které nemají GPSku a vydrží měsíce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie - nicméně lidé to srovnávají, určitě i vzhledem k funkcím, které se prolínají a Suunto má navíc pověst dobrých outdoorových hodinek, sice jak který model, ale značka je tak chápána, já ty dobíjecí chápu spíš jako chytré a sportovní, než outdoorové. Zrovna nedávno se mne ve vláknu s recenzí druhých Pro Treků někdo ptal, jestli jsem při rozhodování o koupi uvažoval i o Garminu a Suuntu, která mají GPS a některé nedostatky, které popisuji, nemají. A můj první argument byl VÝDRŽ. V téhle recenzi se v letadle taky porovnávalo, takže to není ojedinělý názor a právě proto by mne zajímalo udělat srovnávací test, aby potenciální kupci věděli, co hodinky umí, ale i k čemu a komu jsou určeny. 

JJ, rozumím ti Ivane, ale asi mám na hodinky jiné požadavky, než uživatelé smartwatch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 1500 km pochod bych si vzal solární panel (už jsou velmi lehké).. stejně musíš občas nabít telefon, takže bys nabil i ty hodinky. Ale souhlasím s tebou, že mám radši hodinky, které vydrží. Sám jsem majitelem starších Suunto Core, které nemají GPSku a vydrží měsíce :)

Souhlas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, hezká recenze. Já jsem s jejím obsahem spokojenej, pokud bych vybíral podobný model hodinek, byla by pro mě přínosná. Pokud byly v tlupě i např. Garminy/Sunta (s GPS), neukecal bys kamaráda k popisu zkušeností, výdrž atd.. ...?

 

Zkusím z nich něco vytáhnout, ale nejsou to moc "psavé" typy :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hezky napsáno. Z mého pohledu mají vše potřebné. To osvětlení je malá vada na kráse, ale přiznám se, že jsem trošku nadával jak špaček, když jsem se večer snažil odečíst hodnoty. Mám krátce GW 9400 a ten to má také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...