Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Christopher Ward C8 Power Reserve

Ward Christopher

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 641 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
  • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 20.říjen.2016 - 18:57

Návod:

„Recenze“ je rozdělená na dvě části – první je dlouhá a je tam hodně slintů off topic, druhá je v bodech s krátkým shrnutím. Je jedno co budete z toho číst, obojí vás stejně nikam neposune…

Konec návodu

Delší část:

Koupil jsem tyhle zajímavé hodinky. Jak jsem je na webu uviděl a hlavně, jak jsem uviděl působivou upoutávku na tyto inhauzní kousky, řekl jsem si – jo !

Technické pindy si přečtěte na webu, já se pokusím spíše o subjektivní dojmy a pocity z hodinek.

Beru to jako povinnost vůči Chronomagu, protože si myslím, že v ČR budu asi jediný, kdo je má (však mne znáte, já jsem pro každou blbost), přece jenom si myslím, že Wardy za pade – to asi není úplně normální a navíc jejich dostupnost je minimální - asi nestíhají krouhat ty inhauzy.

Balení:

Kartónová pixla skrývá další papírovou pixlu, tentokrát již černou s nápisem Christopher Ward. Dále je tam koženková pixla, černá, no-name, škoda no..dále velký COSC certifikát, malý COSC certifikát (to asi proto, kdyby vás v Albionu zastavili bobící, tak se můžete prokázat platným COSC), faktura (vytištěná na pěkném papíru – jako kancelářská krysa dovedu tohle ocenit !), návod se záručákem dohromady, hadr na čištění a osobní dopis pana Warda pro mne (opět na krásném papíru !), vlastnoručně nadepsaný a podepsaný, tedy, jak se tak koukám, jenom podepsaný – oslovení psala ženská ruka, takže toho asi pan Ward seká tolik, že zvládá jen podpisy.

Ještě k té koženkové pixli – smrdí jak chemička v Čang-čou, takže původ je asi jasný. Musím uznat, že tady jsou u Rolexu mírně napřed – otevřenou pixlu od Rolexů pozná každý jen po čichu – schválně si to zkuste.

Hodinky:

Hodinky působí na pazouře mnohem menším, subtilnějším dojmem, navzdory tomu, že a) mají 44mm a za b ) nemají lunetu.

Přiložený soubor  20161013_085109.jpg   159,51K   99 Počet stažení

Měl jsem Sinny 6110 Technik, vzor „gramodeska“, neboli élpéplatňa, ako by povedal Miro Žbiro vo svojej TV show Rythmick, a ty působily o 20% větším dojmem. Myslím, že je to asi tím PVD – hodinky prostě tak „nerazí“. Cifr je matně černý, sendvičový, kromě indexů 3,6,9 a číslice 12, kteréžto jsou naopak vystouplé a orámované nějakým kovem, nebo alobalem, neboněčímtakovým.  Každopádně to při natáčení hodinek hází odlesky a je to příjemné zpestření pro oko zhýralého chronomagora. Datumovka je taky sendvičová s třídatovým ukazatelem (včera, dnes a zítra), přičemž aktuální datum je podbarveno khaki barvou. Tleskám, tohle se anglánům opravdu povedlo! Díky tomu museli ale použít stencil čísla a to se bohužel u některých čísel podepsalo na čitelnosti. Ručičky jsou v provedení černá/khaki s jehlovitým zakončením (u minutovky s červeným zakončením a dotažením až ke konci cifru -ano !), lumi je obstojná – nečekejte Seiko, PRIMkám (i novým) ale dá s přehledem na prd… tedy na dýnko… Cifr je dle mého názoru celkem symetricky rozvržený, zejména když to srovnám s inhauzními pilotkami od Orisu, nad kterými jsem přemýšlel ( Oris Big Crown ProPilot Calibre 111 – ty dělal snad stejný konstruktér jako slavnou pistoli Margolína, kde urban legends hovoří o tom, že Michail Vladimirovič Margolin byl slepý), potěšilo mne i logo, kde slova jsou pěkně osově zarovnána.

Korunka je OK, dobře se drží, neřeže ani mou prasečí pacičku, takže palec hore.

Zadní strana – hezké, hezké, je vidět že to je inhaus, plnotučný průhled, žádná pračka, večer se na něj s rodinou díváme místo televize (kterou jsem prodal, abych měl na Wardy). Pokud holky donesou ze školy jedničku, smí si je o půl dne natáhnout a místo hraní na tabletech a PC se na ně můžou ½ hodiny zdarma dívat…slzí vždycky štěstím….no to jsem už asi přehnal, ve skutečnosti je to 20 minut.

Přiložený soubor  P1060632.JPG   200,03K   97 Počet stažení

Řemen – celkem zklamání – vybral jsem ten nejsvětlejší, barvy Romská Hněď, bohužel to na mé ruce poněkud zaniká (asi podobný pigment neboco) – měl jsem vzít ten tmavě hnědý, ale co už. ALE – ten řemen má jednu vychytávku – beznástrojové vysunutí stěžejek. Něco takového jsem ještě neviděl a je to opravdu skvělá vychytávka!

Přiložený soubor  P1060624.JPG   218,36K   84 Počet stažení

Celkový dojem: tohle jsou takové britské Damaska. Na první pohled to jsou hodinky z tržnice, maximálně z LIDLu (jako DA36), ale už na ten druhý vidíte tu skrytou krásu a harmonii (jako…teď mne zrovna žádné Damasko nenapadá, když tak doplňte) – kombinace černé, khaki a červené funguje, drobný nápis 5 DAYS ukazuje na to, že to nejsou žádná ořezávátka, sendvič datumovka, ruční nátah a ta zadní strana ! Na druhou stranu MI=0. Opravdu. V tomhle mi věřte. Na třetí stranu, partyja se na ně celkem kouká (více než na RLX) a ptají se mě, v kerym butyku ve Fukušimě sem je kupil bo su fajne a neni na nich viděť šlam z uhĺa.   

Tož tak.

Kratší část:

K hodinkám samotným - v bodech:

- sklíčko mohlo být klenuté

- WR mohla být alespoň 100

- MI=0

- hodinky s příběhem   :lol2:

+ COSC

+ garance 60/60 (pro wizarda ideál)

+ 5 let záruka na strojek

+ inhouse

+ pětidenní (v souvislosti s COSC klobouk dolů)

+ ruční nátah (v poslední době mě nějak automaty neberou - tohle je imho v mechanikách ideál. Dlouhá výdrž a vidíte na ukazateli, jak na tom jste)

+ ukazatel nátahu - jedna z mnou nejpreferovanějších komplikací

+ design - přehodil jsem je na Hirsch Heritage Gold Brown 70 a skvěle sedí k barvě indexů

+ vtipně vyřešená datumovka

+ origo řemínky mají skvěle vyřešenou beznástrojovou výměnu - paráda

+ slušná lumi

+ průhled na strojek se dvěma "turbínami"

+ symetricky umístěné logo (nově dělají logo s písmeny Ch a W pod sebou - celkově to vypadá nepěkně)

+ hodinky s příběhem 

Prostě, tohle jsou hodinky pro tu správnou Damasko náladu, když jste uondaní z nošení Chronomatů na tahu, když vaše oči trpí a slzí z oslňujícího lesku oceli 904L, když upracované ruce bolí z dvacetinásobného denního měnění řemenů vašich PAMů, či když se vaše mysl vzpírá při pohledu na Infantilní Wyzáblé Cucáky manekýny/závodníky formule 1 s ETA hodinkami za 200k, pak s úlevou vydechnete a nasadíte si Wardy a řeknete si "Yeah Mate !!!! " nalijete si anglický čaj, k tomu masové pyré s hráškem a večer se půjdete porvat do pubu.

Prostě - Swiss movement - English heart !

Přiložený soubor (y)

#2 CEGY

CEGY

Alpa samec

• Member_50
  • 5 119 příspěvků(y)
  • Bydlí:za Prahou - směrem na Ostravu

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:06

Náhodou, mě se líběj.

NEČUM..

#3 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 045 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex podvodní, horské a 4 pásmové * Omega Měsíční * Nějaké to Seiko do vody i k obleku, starý i nový * Primky pozlacený i nepozlacený * Waltham do kapsy * Gshock *

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:15

Jeden z nej povedenych Ward počinů, mě se líbí. Třeba tě budou chvilku bavit :cheers:

#4 cosmos

cosmos

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 97 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:21

No panečku, Wardy za pade,to je už obstojnej ulet. Ale,vypadají fakt vyváženě, jak se mi vůbec nelibi trojdatum tak tady to posunuli zase o kousek dál. To se jako motají jenom čísla dnu nebo jak? Strojek je nadhernej a rezerva s ukazatelem je super. Pěkný to mas wizi

Tento příspěvek byl upraven od cosmos: 20.říjen.2016 - 19:23

#5 Georgeisin

Georgeisin

•••

• Member_50
  • 1 235 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:23

Jestli je dávala do kupy ta buchta na videu s nosní naušnicí, tak paráda. Lehce exotické, nápadité a pěkné provedené ze všech stran se zdá. Zas za 50 to není tak mimo s tou krásnou strojovnou.

#6 sashator

sashator

Nikdy neříkej nikdy

• Member_50
  • 4 404 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:27

Pro mě nejlepší Wardy, líbí se mi. Nízká WR mi ani nevadí, naopak to k manuálům docela patří (třeba takový třídenní Radiomiry s manuálem a šroubovací korunkou tak trochu nechápu), navíc pilotky na kůži bych do vody netahal

#7 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 641 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:32

To se jako motají jenom čísla dnu nebo jak?

No je to normální datumovka, takže 31 dní...

Třeba tě budou chvilku bavit

Jó šedesát dní je dlouhá doba  :cheers:

#8 blackhead

blackhead

Megazávislák

• Member_50
  • 3 604 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:39

Zajimave, ty stezejky zkopirovali z Nomos Metro.

#9 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 045 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Rolex podvodní, horské a 4 pásmové * Omega Měsíční * Nějaké to Seiko do vody i k obleku, starý i nový * Primky pozlacený i nepozlacený * Waltham do kapsy * Gshock *

Publikováno 20.říjen.2016 - 19:51

Zajimave, ty stezejky zkopirovali z Nomos Metro.

Děla to i někdo jiný, jen si ted nemůžu vzpomenout kdo, ale nekde jsem to uz videl

#10 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 20.říjen.2016 - 20:15

Pěkný. Být za půlku, tak už je objednávám :)

#11 spineshank

spineshank

ZeЯo

• Member_50
  • 11 421 příspěvků(y)
  • Bydlí:kósek od Brna

Publikováno 20.říjen.2016 - 20:28

Dobře a vtipně napsáno chlape,prečetl jsem obě verze.
A hodinky se mi teda líbí.

Oris-Logo.jpg   Liteville_logo.gif

#12 cosmos

cosmos

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 97 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno

Publikováno 20.říjen.2016 - 20:30

No je to normální datumovka, takže 31 dní...

Jó šedesát dní je dlouhá doba  :cheers:

No myslel jsem to tak ,ze většinou je obyč věnec na který ukazuje jenom šipka a tady jsou ty čísla vyřezaný a ještě svítěj, to se mi líbi.

#13 blackhead

blackhead

Megazávislák

• Member_50
  • 3 604 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2016 - 21:08

Mozna Panerai mne napada jestli nedela neco podobneho 

Děla to i někdo jiný, jen si ted nemůžu vzpomenout kdo, ale nekde jsem to uz videl

#14 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 045 příspěvků(y)

Publikováno 20.říjen.2016 - 21:31

Mozna Panerai mne napada jestli nedela neco podobneho 

Nejsem si uplne jistej, ale možna jsem to videl u wolframoveho Lum - Tecu, který jsem kdysi mel, Tungsten se to myslim jmenovalo.

#15 Vit

Vit

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 537 příspěvků(y)
  • Bydlí:MORAVA

Publikováno 21.říjen.2016 - 07:01

Super hodinky a pěkná recenze.

Nejlepší je ta strojovna.

Gratuluju.

Nejsem si uplne jistej, ale možna jsem to videl u wolframoveho Lum - Tecu, který jsem kdysi mel, Tungsten se to myslim jmenovalo.

Tak, tak, mám to na skoro 7 let starých Lum-tec M8.

Myslím, že je to ale ještě daleko starší věc.

Tento příspěvek byl upraven od Vit: 21.říjen.2016 - 07:01

Autor zastává myšlenku, kterou zároveň vyvrací.

Plavecké: Timex Ironman
Vintage: Prim, Doxa, Digitálky Lucerne, Seiko 5
Kapesní: patent Remontoir, Thiel, Omega, Doxa

HISTORIE:
Precista "ITALIAN" - PRS-20, Poljot Navigator alarm, Omega Geneve, Eterna Matic 1948, Alpha skeleton, Rainer Brand Panama, Vintage Doxa náramkkové, Waltham, Vintage Doxa náramkové z kapesních, Oris Artelier Big Date, Kemmner Marine, Precista PRS-9 CAF, LÜM-TEC V1, Seagull 1963, Edox Les Bemonts, Dievas Flieger, Frederique Constant WORLDTIMER, Zenith Port Royal V Dual Time, Tissot Heritage Chronometre, Glycine Airman 1953 LE, Breitling Navitimer, Perrelet Turbine,Schaumburg Urbanic MooN,

PRODÁVÁM

MAURICE LACROIX čtvercové kolo,

Nic, sám mám málo.

ZAJÍMAVOSTI
Zajímavé články o hodinkách, Hod. ikony a jejich vyzyvatelé, Milníky značky RolexBRONZOVÁ L.E. Lum-Tec , LUM TEC RR2 ,LÜM-TEC B34, Corum Bubble,

Přeložil jsem knihu ROLEX SUBMARINER STORY a pracuji na překladu knihy STORY ROLEX EXPLORER, TURN-O-GRAPH (DATEJUST), MILGAUSS A YACHT MASTER do češtiny. Pokud by jste měli zájem, ozvěte se mi, ukázky ZDE.

#16 Americkej

Americkej

Jak kdy

• Member_50
  • 2 115 příspěvků(y)
  • Bydlí:u Písku

Publikováno 21.říjen.2016 - 08:11

Hezká recence zvláštních hodinek. Tyhle mají skoro všechny prvky co nemusím (bezluneťáci, trojdatum, PVD, nátah) a přece se mi jako celek moc líbí! A příměr "průhled není žádná pračka" mě fakt rozbil  :D

Díky!

#17 tomas1346

tomas1346

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 21.říjen.2016 - 21:29

Paradni vyvazene hodinky v moc dobrem podani!!

#18 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 641 příspěvků(y)

Publikováno 21.říjen.2016 - 22:05

Díky pánové...chtěl jsem je hned poslat zpět, ale zatím fakt nevím...

#19 Ondrej71

Ondrej71

• Member_50
  • 8 045 příspěvků(y)

Publikováno 21.říjen.2016 - 22:19

Jeste mas 50 něco dní čas ne? :)

#20 Zmizík

Zmizík

Princ Chronoslav

• Member_50
  • 6 671 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 21.říjen.2016 - 23:23

Posli to zpatky, je to hrozny, sorac. Ta bezradnost alaa Damasko z toho trci jak trpajzlik ze zahona.

Tento příspěvek byl upraven od Zmizík: 21.říjen.2016 - 23:31

Milisi, Roman I. vás rekomandoval jako ohromného pitomce a myslím, že se nemýlil.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Ward, Christopher