Přejít na obsah

Rolex Submariner vs. Tudor Pelagos


krabicka3

Doporučené příspěvky

Nejak neumim pochopit tu strategii, help please...

 

Oboje jsou potapky od jedne firmy se stejnou kvalitou, ale

 

Pelagos ma:

 

+ taky in-house, ale s vetsi power reserve (70h)

+ lepsi vodotesnost (500m)

+ lepsi tah (2 polohy mikroregulace + 1 flexibilni)

+ automaticky He ventil

+ stoji pomerne presne pulku Submarineru

 

Submariner ma:

 

+ brand (je to Rolex)

+ je o neco hezci (subjektivni zalezitost)

 

Zbytek je vicemene stejny. Nejak tu uplne nevidim logiku, ze lepsi hodinky stoji pulku. :/

 

Nebo jsem neco prehlednul?? Diky za vysvetleni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 207
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

I když to tak skoro je, tak to přecejen není jedna firma. S tahem nemáš pravdu. Suby mají mnohem vychytanější extenzi. A hlavně musíš brát v potaz, že ještě před rokem a půl byly Pelagosy furt jen "Rolex s ETOU", tudíž mnohem levnější. No a když tam dali inhouse, tak nemohli moc zdražit, aby to stále bylo konkurenceschopné oproti Rolexu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když to tak skoro je, tak to přecejen není jedna firma. S tahem nemáš pravdu. Suby mají mnohem vychytanější extenzi. A hlavně musíš brát v potaz, že ještě před rokem a půl byly Pelagosy furt jen "Rolex s ETOU", tudíž mnohem levnější. No a když tam dali inhouse, tak nemohli moc zdražit, aby to stále bylo konkurenceschopné oproti Rolexu.

Za sebe říkám, že z Glidelocku vůbec nejsem nadšenej - rozpětí je sice bezva, ale kdo z nás se převlíká denně z košile do neoprenu, že?

Jinak je Glidelock spona strašně robustní (vysoká a dlouhá). Dal bych přednost mikroregulaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Suby mají mnohem vychytanější extenzi.

Dovolím si oponovat kolego - když si u Tudorů nastavíš tah tak, aby ti fungovala ta pružinová extenze, tak je to jedna z nejvychytanějších záležitostí u spon. Zejména, pokud ti přes den "pracuje" ruka. U klasické "dírkované" mikroregulace potřebuješ hodinky sundat a mít u sebe párátko, nebo něco takového. U Glidelocku potřebuješ hodinky alespoň rozepnout.  U regulace ve stylu Doxa hodinky nerozepínáš, ale potřebuješ z obou stran stlačit sponu (v případě prodloužení). U Pelagosů nemusíš na sponu ani sáhnout, vše se děje automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to péro fakt funguje tak to jo. Mně ruka v horkém počasí opuchá tak o centimetr a tím pádem považuju jakékoliv tahy bez extenze za bídu - často je mám volné nebo moc upnuté. S párátkem jsem se nikdy tahat nechtěl, takže si myslím, že Glide-lock nebo potápěčské jako MM300 nebo DOXY jsou to nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na MM300 se sebemíň vysunutou extenzí se nedá koukat, Mitaku :) to je fakt provedení vhodné jen pro rychlé ukrytí pod hladinou, aby tu díru se zubatým plechem nikdo neviděl :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jagman: obavam se, ze spatny argument - E klasse ma daleko vice vymozenosti a luxusnich prvku nez Passat, a je taky drazsi, a tak je to v poradku.

Tvuj argument by byl na miste, kdyby to bylo obracene - do Passatu se davaji silnejsi motory a ma vice luxusnich prvku, a k tomu je levnejsi, ale je to pouze Passat.

 

@wizard-ov: presne!

 

@Micey: souhlas, ale to je ten brand o kterem jsem tam psal. Obavam se, ze jestli to takhle bude treba dalsich 10 let pokracovat, tak Rolex brand ztrati na lesku, kdyz je jeho mladsi braska lepsi a levnejsi

 

@Mitak: pises: "...A hlavně musíš brát v potaz, že ještě před rokem a půl byly Pelagosy furt jen "Rolex s ETOU", tudíž mnohem levnější. " Ja souhlasim, presne, Pelagocy BYLY jen s ETA. Ale uz nejsou! Ted je u Pelagosu in-house lepsi nez in-house u Subu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem u MM300 spony měl problém, že při povysunuté extenzi mě spona kouše do zápěstí a navíc, obecně ten systém od Seika (i u GS) dělá ze spony fakt tlusťocha a pro mne, jakožto starého ouřadu s duší potápěče, ji činí při razítkování a psaní lejster poněkud nepohodlnou. Doxa styl je o hodně lepší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jagman: obavam se, ze spatny argument - E klasse ma daleko vice vymozenosti a luxusnich prvku nez Passat, a je taky drazsi, a tak je to v poradku.

Tvuj argument by byl na miste, kdyby to bylo obracene - do Passatu se davaji silnejsi motory a ma vice luxusnich prvku, a k tomu je levnejsi, ale je to pouze Passat.

 

@wizard-ov: presne!

 

@Micey: souhlas, ale to je ten brand o kterem jsem tam psal. Obavam se, ze jestli to takhle bude treba dalsich 10 let pokracovat, tak Rolex brand ztrati na lesku, kdyz je jeho mladsi braska lepsi a levnejsi

 

@Mitak: pises: "...A hlavně musíš brát v potaz, že ještě před rokem a půl byly Pelagosy furt jen "Rolex s ETOU", tudíž mnohem levnější. " Ja souhlasim, presne, Pelagocy BYLY jen s ETA. Ale uz nejsou! Ted je u Pelagosu in-house lepsi nez in-house u Subu!

Snažíš se si obhájit, ze Tudory jsou lepší a ze jsi na to vyzral. Myslím, ze v nějakém jiném vlakne na to poukazujes. Ale není to tak :-) Suby jsou a budou jedny z nej ikon hodinkove historie a Tudor? Nic :-( Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wizard-ov: chapu tvoji logiku, ale nesouhlasim. Proc bych to nemohl srovnavat? Rolex je jedna z nejkvalitnejsich znacek na trhu, mam porovnani vim o cem mluvim. Kdyz jsi nacal ty mobily, Apple, Huawei nebo Samusng nikdy nevyrobi tak kvalitni a dlouho trvajici produkt, jako Rolex = nesrovnatelne,

ale Tudor ano = srovnatelne. Takze to jsme zase u brandu, tam si myslim, ze neni o cem a vsichni se shodneme, ale to je tak vsechno. ;)

 

@Frantik: ano, Pelagos je lepsi nez Sub, coz nijak (aktualne) nevylucuje ikonicnost a legendarnost Subu. Coz je zase o brandu. ;)

 

Zatim mi tu nikdo nerekl fakt typu: Submariner je lepsi v A, B, C, D...

 

Jinak opakuji, ze se shodneme... o tom, ze Suby jsou legendarni, ikonicke, ze z nich vychazeji v podstate vsechny potapky vsech vyrobcu, ze si daleko lepe udrzi cenu nez Pelagos, atd. o tom vubec nemusime spekulovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

TO je marný to je marný to je marný vem si holotu Ečko a holotu Passat a srovnávej protě to tak je a nauč se s tím žít nevim co má každej jouda potřebu řešit proč Rolex stojí tolik a nebo tolik a nebo zas třeba tolik buď na to máš a chceš nebo to neni tvoje starost já svoje Suby ani GMT prodávat rozhodně nebudu ač Štajny sou taky hodinky že :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jagman: nechapu, ze nevidis rozdil mezi Passatem a Eckem a Roladou a Tudorem! To opravdu je marny, ale s tebou. ;)

Tak jeste jednou: Passat (prirovnavas k Tudoru) holota je horsi a levnejsi nez Ecko (prirovnavas k Rolexu) holota. A ja rikam, ze bys mel pravdu, kdyby Tudor byl funkcne horsi nez Rolex, tak jako je Passat funkcne horsi nez Ecko.

To ale bohuzel/bohudik neni pravda. Konkretne funkcne Pelagos JE lepsi nez Submariner.

 

Proto bych rad od vas, zkusenych Rolexaru slysel neco typu Submariner je lepsi v A, B, C, D...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wizard-ov: chapu tvoji logiku, ale nesouhlasim. Proc bych to nemohl srovnavat? Rolex je jedna z nejkvalitnejsich znacek na trhu, mam porovnani vim o cem mluvim. Kdyz jsi nacal ty mobily, Apple, Huawei nebo Samusng nikdy nevyrobi tak kvalitni a dlouho trvajici produkt, jako Rolex = nesrovnatelne,

ale Tudor ano = srovnatelne. Takze to jsme zase u brandu, tam si myslim, ze neni o cem a vsichni se shodneme, ale to je tak vsechno. ;)

 

@Frantik: ano, Pelagos je lepsi nez Sub, coz nijak (aktualne) nevylucuje ikonicnost a legendarnost Subu. Coz je zase o brandu. ;)

 

Zatim mi tu nikdo nerekl fakt typu: Submariner je lepsi v A, B, C, D...

 

Jinak opakuji, ze se shodneme... o tom, ze Suby jsou legendarni, ikonicke, ze z nich vychazeji v podstate vsechny potapky vsech vyrobcu, ze si daleko lepe udrzi cenu nez Pelagos, atd. o tom vubec nemusime spekulovat.

 

 

Možná Ti to bude připadat divný, ale třeba po mě je důležitý pocit...zážitek. Kdybych si chtěl koupit Tudor Pelagos, tak bych si je koupil, ale pač se mi ty hodinky skoro vůbec (ty modrý s in-housem jen malinko) nelíbí, tak mě ani nenapadne si je koupit. Když jsem poprvé nasadil na ruku Rolex Submariner....zamiloval jsem se. Jsou úžasný ve všech směrech ( vzhled, pohodlnost, univerzálnost, přesnost, dostupný servis).Tak jsem si je koupil  a mám z nich trvalou radost. Vždycky když je nasadím na ruku, cítím jak mě berou. 

 

V té souvislosti jsem si vzpomněl na to, co kdysi řekl Paul Newman o svojí milované ženě: 

 

?I don't like to discuss my marriage, but I will tell you something which may sound corny but which happens to be true. I have steak at home. Why should I go out for hamburger?? 

Upraveno uživatelem Chosef76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...