Přejít na obsah

Rolex Submariner vs. Tudor Pelagos


krabicka3

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 207
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@Rybiz: po delsim noseni nedokazu zodpovedne posoudit. Mel jsem je na ruce jen kratce.

Tohle me zajima, jak jsi u obu zmenil nazor? Co konkretne?

 

@Zmizik: ok. Longinesky - zpracovani pusherů do pouzdra je malinko nepresne, u aligatora se mi po roce utrhlo ocko, nemluve o tom,

ze uz byl cely pomalu na odpis. Ted mam podobne dlouhou dobu Hirsche a je to v pohode. Tlacitka motylove spony jsou trochu moc hranata, obcas me tlaci do zapesti. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

Frederique Constant: ma plastove oblozeni strojku (je videt pod uhlem skrz dynko), hodinar mi to potvrdil. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

Louis Erard: ma malinko vychylenou sekundovou rucicku chronografu. Nedokonaly cifr - kdyz je sekundovka na 12, tak u nekterych cislic je minutovka presne na carce a nekdy o mikrometr vychylena

 

@huhu4d: souhlas, je videt, ze jsi necetl celou diskuzi ;)

Tak moc dekuju, asi mne to takhle staci. Termin 'nedokonaly cifr' si zapisu za usi. Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krabičko, jestli to správně chápu, jde Ti o lepší poměr cena/výkon u Tebou vybraných hodinek. Jestli to tak opravdu je, pak doporučuji  vytvořit další vlákno Tudor Pelagos vs. Seiko Marinemaster. Třeba přijdeš na to, že zase můžeš polovinu ušetřit za levnější, přitom možná "lepší" hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudor je Rolex pre chudobnych. V minulosti to boli rolex puzdra len s generickymi strojmi aby boli lacnejsie. Dnes sa Tudor snazi ist svojou cestou a nedari sa mu uplne najhorsie, ale inak to bol az donedavna prosty ETAmont, tak isto ako vacsina inych v tomto segmente. Taky Black Bay keby si ukazal niekomu kto priletel z Marsu tak ich klucne postavi na roven napriklad Hyrdoconquestom od Longines. Kvalita puzdier si podla mna navzajom v nicom nezavda (mal som oboje) a v oboch az donedavna rovnake stroje len cena cca dvojnasobna. A teraz mi krabicka vysvetli cim to bolo? Priznavam teraz sa Tudor vytiahol Inhousom ale este pred rokom to bolo ako pisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Chosef76: v podstate ano, ale srovnavam dvoje konkurencni hodinky od stejne firmy, tedy srovnatelne (Marine Master neni tak presny a nema takovy power reserve, dale neverim, ze bude tak kvalitne zpracovan).

 

Takhle mi to staci, v ramci moznosti jsem se dozvedel co jsem potreboval

 

Micey a Rybiz, diky za argumenty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl, nahodil jsem ho prave proto, ze mu nerozumim. Resp. rozumim, ale ne tak, jako vy Rolexari. Proto hned v prvnim prispevku ve vsi slusnosti pisu "Nejak tu uplne nevidim logiku, ze lepsi hodinky stoji pulku. :/


Nebo jsem neco prehlednul?? Diky za vysvetleni. "

 

Nezlob se na me, ale prekrucovani faktu se mi opravdu nelibi (tak jako nikomu, ani tobe) - "krabicka ma vždycky pravdu, protože ma výborný hodinky Fredrik Konstánt a Luis Erárd :-)"

 

A to jsem na svoje hodinky psal pouze kritiku.

 

Urazim v cem? Nemam pocit, ze bych nekoho urazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

V minulosti to boli rolex puzdra len s generickymi strojmi aby boli lacnejsie.

Tohle není úplně celá pravda... Tudor vznikl kromě pokrytí segmentu levnějších hodinek s ETA strojky taky z toho důvodu, aby využil výrobní stroje předchozích generací Rolexu. Tyto stroje byly pořád na výši, bylo škoda je vyhodit nebo prodat konkurenci, ale už nedostačovaly pro vývoj kvality nejnovějších Rolex hodinek. Takže ano, byly to Rolexky s ETOu, ale vyráběné na výběhových zařízeních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omyl, nahodil jsem ho prave proto, ze mu nerozumim. Resp. rozumim, ale ne tak, jako vy Rolexari. Proto hned v prvnim prispevku ve vsi slusnosti pisu "Nejak tu uplne nevidim logiku, ze lepsi hodinky stoji pulku. :/

 

Nebo jsem neco prehlednul?? Diky za vysvetleni. "

 

Nezlob se na me, ale prekrucovani faktu se mi opravdu nelibi (tak jako nikomu, ani tobe) - "krabicka ma vždycky pravdu, protože ma výborný hodinky Fredrik Konstánt a Luis Erárd :-)"

 

A to jsem na svoje hodinky psal pouze kritiku.

 

Urazim v cem? Nemam pocit, ze bych nekoho urazil.

Buď chlap a nefnukej :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IMHO v objektivním srovnání cena/výkon vychází Pelagos určitě lépe. Když nebudu magor do hodinek a budu vybírat podle parametrů a ceny tak není co řešit; navíc P. mi přijdou krásný, takže tam pro mě fungujou i emoce.

Ale já magor do hodinek jsem, takže u mě je to o příběhu. Je to o snu Hanse Wilsdorfa, jak dostat pánské hodinky z kapsičky na ruku. Který si splnil značkou Rolex. Náramkové hodinky a jejich největší inovace pro mě prostě představuje Rolex. Je to úžasný, velkolepý příběh. Z tohoto pohledu mi srovnání s jakokoliv jinou značkou (i když je také původně Hansova) ve stylu cena/výkon prostě nedává úplně smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, par postrehu z noseni techto 2 modelu, castecne se mozna budu opakovat :-)

Tudor Pelagos: Mel jsem variantu pred cca 1,5 roku, tedy jeste s Etou. Nejak jsem zkousnul, ze stoji s upravenou Etou ranec, a ze pri pripadnem prodeji (ktery musel nastat :-) ) budu tratit ranec. Nicmene mi ucaroval uhrancive cerny matny cifr v kontrastu s bilou barvou indexu a rucek - vse matne. S titanem jsem si myslel, ze nebude problem, skvela spona byla uz jako bonus, na ktery jsem se tesil. Zpracovani na urovni rolex, nicmene mi prisli po poradnem zkoumani a par dnech noseni presto "jaksi horsi" oproti subum - proc? Makrofotky co jsem udelal, nic takoveho nenaznacovaly, ale prisli my proste vetsi ve vsech rozmerech neproporcni oproti subum - jinak udelany tah oproti subum atd. Heliak pro mne nebyl pridanou hodnotou, pod 10m se nepotopim, leda na vraku parniku na mori a to uz bude sumak....Titan bohuzel nejak lehce reagoval s kuzi tak, ze se hodinky (pouzdro i tah) vice lepili na kuzi, po zatreseni zapestim hodinky nelitali na ruce, ale spise sedeli prilepene. Co se tyce spony, ta byla paradni a dodneska si myslim, ze nejlepe uzivatelsky friendly vyresena ze vsech spon co jsem zkousel/mel. Co se tyce jejich inhouse - zde jsem vzdy skepticky, a hodnotim jeho vydarenost az po par letech co je na trhu, pac se stejne musi vychatat spousty much co se objevi po zahajeni komercni vyroby - cas teprve ukaze jaky je :-)

Suby: nebudu pocitat, kolikrat mi prosli rukama plechace i keramiky, to uz je spis na diagnozu :-) Kazdopadne suby mi vzdy prisli co se tyce ciselniku a rucek zpracovanim jako top. Jelikoz se plechace uz neprodavaji jako nove, zustanu u hodnoceni keramik. Ja osobne jsem se ani na 3x nebyl schopen zzit s tou sponou. Nemam malou ruku, presto jsem nebyl schopen upravit prehazovani dilku/puldilku (na obou stranach tahu) vcetne mikroregulace tak, aby mi hodinky pohodlne sedeli na ruce. Proto vzdy sli po nejake dobe o dum dal - to neplati pro GMTc, kde spona je kratsi a pouzdro nizsi, sedi velmi pohodlne na ruce, stejne jako model explorer. U subu ci jinych modelu rolex jsem mel vzdy jistotu, ze strojky s mensima technickyma "ficurama" (mnohdy diskutabilni z kritickeho hodnoceni pridane hodnoty z pohledu hodinare) jsou v behu desitky let, lehce sestelovatelne atd. servis rolexu je paradoxne levnejsi nez Omega a snad i breitling :-)

Obecne: Je mi vcelku burt, co je masovka, co je niche, hadky ETA vs inhouse, ocel vs titan ci keramika. Nejsem marketingovej guru, spis prosty pobijec much co si nosi na ruce co se mu zrovna libi, racio je spise potlaceny, pac cokoliv nad 10k uz je z pohledu rozumu ranec :-) Holt jsem uz nejakou dobu v "rolex sekte", mam tu znacku rad z mnoha duvodu co se behem let vytvorilo nekde ve mne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš fakta, ne emoce tak na to mrknem:

 

Značka Rolex ... Tudor ... to je jasný

strojky ... takovej expert nejsem, ale Rolex nedá to stejný do Tudorů ... taky jasný

Zpracování ... Rolex má správnej břit a nesmí řezat do ruky, všechno musí být na 100 %, Tudor jistě perfektní zpracování, ale normál za tu cenu

materiály ... Rolex, keramika, vlastní třída oceli, platina a bílý zlato (luneta, cifr indexy...) ... Tudor ... normál titan, keramika ... jasný

pohodlnost .,. úplně jasný

 

Co chceš slyšet víc? Přidej emoce, společenský koule, tradice a td a jsi kde jsi, teda víš, proč je Rolex dražší a taky lepší.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...