Přejít na obsah

Přesnost quartz


odjinud

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 252
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...

ahoj, nenašel jsem lepší vlákno ... mám necelý rok citizeny BM7109-89E. Doteď jsem si myslel, že quartzky nejsou závislé na tom, jestli jsou nebo nejsou na ruce. Když je nosím, je přesnost cca 1 vteřinu za měsíc, když je nenosím, jsou vždy na stejném místě na světle (ale ne na přímém slunci) a předcházejí se o 10 - 12 vteřin za měsíc. Automaty se mi na ruce naopak, zrychlují, takže nejsem systémový zpomalovač :D. Zaujalo mě to, je to u eco-drive běžné a je pro to nějaké vysvětlení? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přátelé, musím se pochlubit s přesností mých lorusek.

hodinky mi přišly 20.5.2020, seřídil jsem je a ...od té doby, přes 6 týdnů, jdou stále zcela přesně, ani zlomek vteřiny odchylky, viz srovnání s radiovkama wva.

neskutečná haluz, notabene když se jedná o levný seiko kalibr VJ33.

20200627_125337.thumb.jpg.74fa49628545454c4849fb855fac9e9b.jpg20200627_125506.thumb.jpg.06365a2396de80cecf015ea0b2badf97.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svatá pravda, je docela psycho rozbalit nový přírůstek a zjišťovat, jak je na tom.
Mám štígro, moje prastaré kvarcky Pierre Helvet ( s nějakým bezkamenným strojkem, mají tak 25 roků - až budu měnit baterku, podívám se co je zač) se
předbíhají o cca 4 sec/měsíc, nové eco-drive tak podobně a i nové Pulsarky (neřeknu odkud, ale hrozně se mi lúbí) budou do +6 sec/m.

Takže by se vešly do COSC. Heč ;o)

To při přestavování data po krátkém měsíci to lehce dorovnám - a dělám to rád, pohraju si a užívám si, jak dobře mi to  s nimi vyšlo.
Zpožďování by mne asi donutilo k prodeji a finanční i emoční ztrátě.

(poslední Lorus z Mallcz měly divný strojek, při nastavování času se při zamáčknutí korunky minutovka kousínek posunula, ale pokaždé jinam, hlavně aby se rozcházela oproti sekundovce. Ale aspoň jsem se ujistil, že oranžády zas tak nepotřebuju, zatím)

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...