Přejít na obsah

Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Přesnost quartz

uživatelský test

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#1 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 3 789 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 30.říjen.2016 - 20:45

Ahoj,

změna času bývá pro nás quartzaře dobrý impuls naše baterkové miláčky seřídit, neb alespoň u mě jsou doby, kdy jsem quartzky řídil v podstatě co tři dny, dávno pryč.

Dnes, co mám doma haldu primek, je pro mě odchylka do 1 min. denně plně akceptovatelný výsledek :-)

Nicméně dnes jsem provedl seřízení všech mých 9 kvarcek, co u mě aktuálně přebývají a řekl jsem si, že by nebylo od věci změřit jejich přesnost a stanovit tak jedny (ty nejpřesnější) jako "referenční" pro moje vintage mechaniky. Zajímá mě, jaká je výrobní tolerance v podstatě stejných hodinek.

Soutěže se účastní 5 casio g-schock, jedny skoro g-schocky, jedny vintage casio ana-digi (cca 16 let u mě), 1x certina chrono a 1x festina fake chrono.

Všechy seřízeny na +/-1s přesně oproti teletextu na ČT1.

Zhodnocení udělám za měsíc, tedy 30. 11. 2016.

Budu rád, pokud se testu se svými baterkáči taky zúčastníte.

Přiložený soubor  presnost_quartz.jpg   329,32K   53 Počet stažení

• 0

odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

--------------------------------------

"Rolex hodinky do každé rodinky"

Gunter Steinhart

#2 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)
  • Bydlí:GJ
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 30.říjen.2016 - 22:18

Tak já už v tom mám několik let jasno, s konstantními opakujícími se výsledky:

MRP 701 utíkají + 10 sec/měsíc (10-letá baterie). Dobře se ale seřizují, jednou za měsíc dorovnávám.

F91W +5 sec/měsíc (7-letá lithiová baterie)

MRW 310 S  + 4 sec/měsíc (soláry bez rc)

AW 80 ty zlobí, chodí dopředu 15 sec/měsíc. Dobře se ale seřizují, jednou za měsíc dorovnávám.

Pulsar kinetic 159 - vzhledem k technologii Seiko a 6 kamenům velmi přesně, mezi změnami času max 17-20 sec do plusu celkově, což jsou necelé +3 sec/měsíc léto-zima

RC modely samozřejmě nemají sebemenší nárok se tohoto testu účastnit, z pochopitelných důvodů. 

• 0

#3 petr_cha

petr_cha

Megazávislák

• Member_50
  • 1 910 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplice

Publikováno 31.říjen.2016 - 08:42

Taky jiz vyhodnoceno :-) ... od jarni zmeny casu +18 vterin, tedy 3 vteriny za kazdy měsíc... S.Tuna...
  • 0

#4 Tomak

Tomak

Závislák

• Member_50
  • 760 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno CZ
  • Fanoušek značky:RLX, Omega, Breitling

Publikováno 31.říjen.2016 - 08:48

Moje SMP mají od minulé změny času + 1 vteřiny a superquartz Colty neměřitelnou odchylku (tam jsem ale kvůli dovolené v jiném pásmu měnil čas začátkem července)

• 0

Moje aktuální kousky : Rolex SubC NoDate ref. 114060, Omega SMP quartz modré,

#5 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 618 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 31.říjen.2016 - 08:49

To je na digi docela mizerie ty odchylky, nebylo by lepší je seřídit?

• 0

#6 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 3 789 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 08:53

Já se obávám, že ty moje casia s přehledem udělají za ten měsíc i klidně 30s... no, jsem zvědav.

Jo, kdybych na tohle vlákno zapomněl, tak mi dejte vědět, pls :-)
  • 0

odjinud / fromelsewhere

Příspěvky postované po cca 22h mohou být ovlivněny nadměrnou opilostí za což se předem omlouvám. Není mým cílem nikoho urážet.

Gunter Steinhart

#7 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 31.říjen.2016 - 10:50

To je na digi docela mizerie ty odchylky, nebylo by lepší je seřídit?

Které digi máš na mysli? F91W? Ty jsou ale v pohodě, navíc mají výrobní toleranci +-30 sec/měsíc, takže mi těch jejich +5 každý měsíc příjde ok. Ostatní nejsou digi, ale ana-digi nebo analog s datumovkou. Jinak ty já seřizuji, také to tam píši. Ještě pro pořádek doplním výrobní tolerance u ostatních modelů, v souladu s katalogem/návodem.

• 0

#8 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 10:56

MRP 701 utíkají + 10 sec/měsíc (10-letá baterie). Modul 3796, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.

F91W +5 sec/měsíc (7-letá lithiová baterie). Modul 0593, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.

MRW 310 S  + 4 sec/měsíc (soláry bez rc). Modul 5330, tolerance chodu +- 20 sec/měsíc.

AW 80 ty zlobí, chodí + 15 sec/měsíc. (10-letá baterie). Modul 2790, tolerance chodu +- 30 sec/měsíc.

Pulsar kinetic 159 - modul YT 57, tolerance chodu +- 15 sec/měsíc. Myslím, že podobné hodnoty se udávají i pro seiko tuna, teoreticky. Jak píše petr_cha, tak realita je pak o mnoho příznivější.

• 0

#9 Tobiška

Tobiška

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 203 příspěvků(y)
  • Bydlí:Teplicko

Publikováno 31.říjen.2016 - 16:50

Zdravím,taky přispěju poznatkem,mám Casio Edifice EFR 539D-1A,za týden se předbíhají o cca 2sec. někdy je odchylka skoro nulová.

• 0

#10 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 618 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 23:18

Které digi máš na mysli? F91W? Ty jsou ale v pohodě, navíc mají výrobní toleranci +-30 sec/měsíc, takže mi těch jejich +5 každý měsíc příjde ok. Ostatní nejsou digi, ale ana-digi nebo analog s datumovkou. Jinak ty já seřizuji, také to tam píši. Ještě pro pořádek doplním výrobní tolerance u ostatních modelů, v souladu s katalogem/návodem.

Myslím ty hodinky co dělají víc jak 5s/měsíc. Když už mám digi analog, tak se snažím o co největší přesnost v řádu sekund za měsíc, nejlépe za rok.

• 0

#11 ggrand

ggrand

Megazávislák

• Member_50
  • 4 932 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Foto a nějaké to střílení

Publikováno 31.říjen.2016 - 23:25

Taky záleží, jestli hodinky nosíte. Měl jsem nějaké géčka bez rádia. Teď už nevím kde, jestli ve stolku nebo na ruce udělaly tak 2s/měsíc, ale v tom druhém módu to mohlo být do 15s/měsíc.

• 0

#12 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 23:25

Myslím ty hodinky co dělají víc jak 5s/měsíc. Když už mám digi analog, tak se snažím o co největší přesnost v řádu sekund za měsíc, nejlépe za rok.

V tom případě je nutno se zaměřit na termokompenzovaný superquartz, např. Breitling. Ty garantují max +- 10 sec/rok. Jinak všechna ostatní produkce, pokud to tedy nebude RC, si o tom může leda nechat zdát a je zcela jedno, od jaké to bude značky. Měl jsem i ana/digi Seiko/Pulsar, ty chodily cca + 4 sec/měsíc.

• 0

#13 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 23:26

Taky záleží, jestli hodinky nosíte. Měl jsem nějaké géčka bez rádia. Teď už nevím kde, jestli ve stolku nebo na ruce udělaly tak 2s/měsíc, ale v tom druhém módu to mohlo být do 15s/měsíc.

většinou mám zkušenost, že při nošení na ruce je to lepší, než odloženo bez pohybu v hodinkovnici

• 0

#14 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 618 příspěvků(y)

Publikováno 31.říjen.2016 - 23:51

Těch ultrapřesných kalibrů je spousta, např. v hodinkách Seiko, Citizen, Longines, Omega, Breitling, Rolex. Asi nejpřesnější mám Omega Marine Chronometer z poloviny 70-tých let s přesností kolem 4s/rok.

• 0

#15 Marhi

Marhi

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 482 příspěvků(y)
  • Bydlí:Jehož sláva hvězd se dotýká
  • Fanoušek značky:eberhard, Sinn a strejda Laco, ´i štajny pro nemajetné a všecky co za to stojí

Publikováno 1.listopad.2016 - 07:14

Těch ultrapřesných kalibrů je spousta, např. v hodinkách Seiko, Citizen, Longines, Omega, Breitling, Rolex. Asi nejpřesnější mám Omega Marine Chronometer z poloviny 70-tých let s přesností kolem 4s/rok.

Si říkám jestli to není nuda mít to takhle přesný.

Anebo,  mechanikou inteligentního odkládání jsem taky poladil přesnost, kdy stačí přenastavit až se změnou času.

Jenže to jsou mechaniky a o těch se tu nebavíme.

Nej hodiny u nás doma jsou ty na stěně,  nějaký mrdky za pár kaček.  Ovšem za půl roku dělají tak deset vt.  do plusu. Superquartz ze Shou Chou.

• 0

In vino veritas

#16 Josef01

Josef01

Bývalý člen

• Member_50
  • 8 618 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2016 - 07:32

Mám něco podobnýho, budík 30 let starý a dělá 7s/měsíc s novou baterií a s poklesem napětí baterie to jde až na 1s/měsíc :) Tak si říkám, proč by hodinky za pár tisíc neměly jít přesněji.

Přiložený soubor (y)

• 0

#17 odjinud

odjinud

50cm member...

• Member_50
  • 3 789 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2016 - 10:15

Myslel jsem, že u quartz to laborování s polohou resp.nošením/nenošením nemá vliv na přesnost...
  • 0

odjinud / fromelsewhere

Gunter Steinhart

#18 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2016 - 10:26

Myslel jsem, že u quartz to laborování s polohou resp.nošením/nenošením nemá vliv na přesnost...

Kupodivu má, i když ne takový jako u mechaniky. Nějaké odkládání na 6, 9 12 nebo dýnko nehraje celkem roli, ale spíše má vliv nošení-nenošení.

• 0

#19 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 9 855 příspěvků(y)

Publikováno 1.listopad.2016 - 10:27

Mám něco podobnýho, budík 30 let starý a dělá 7s/měsíc s novou baterií a s poklesem napětí baterie to jde až na 1s/měsíc :) Tak si říkám, proč by hodinky za pár tisíc neměly jít přesněji.

záviděníhodný kousek, ovšem

• 0

#20 eloga

eloga

Megazávislák

• Member_50
  • 1 845 příspěvků(y)
  • Bydlí:Za vodou
  • Fanoušek značky:Seiko, Japan Made First.

Publikováno 1.listopad.2016 - 17:48

jo tohle je dobrý vlákno, mám taky nějaká Casia a Seika v Q provedení, s přesností si už hlavu tolik nelámu. Quartzky musí vždy vyplnit díru v chronomagorském rozvrhu, když se nemůžu včas rozhodnout nebo případně ráno stihnout obřad nasazování automatek. Takže s quartzem to frčí raz dva, casia si beru bez nějakých dalších výběrů seika aby to ladilo s oděvem. Teda myslím si to, zkoumám to pak dle výrazu některých kolegyň v pracovním procesu. :photo:

Co mě ale napadá je, že se zde většinou probírají quartzky japonské, z čehož převažují Casia. V jakékoliv verzi a podobě. A přitom by se to hodilo pod samostatný oddíl Casio, ten ovšem v japonských hodinkách na Chronomagu ještě chybí - nestálo by za to se k tomu vyjádřit - já bych byl všemi pro - aby se ten profil CASIO v japonských hodinkách vytvořil. Co na to příznivci Casio?

Občas mám totiž takový podivný dojem, že tuhle značku výrobce z Japonska berou admini zde spíše než G-shocky jako G-socky. A to mi fakt mrzí, dnes mám zrovna Casio Beside se safírem, to jsou takové úplně analogové obyčky, v době jejich první baterky s přesností až udivující, drželo se v rámci 1 měsíce do 1 sec. Dál sledovat mě to nebavilo, bo jsem musel střídat, ale věřim  tomu, že jde o docela povedený model.

Tento příspěvek byl upraven od eloga: 1.listopad.2016 - 17:49

• 0

***  ALL YOU NEED IS SEIKO ***